Erik Best: VOJENSKÁ ZÁVISLOST NA RUSKÉM PLYNU

Půl roku po svém nástupu do prezidentského úřadu nařídil Donald Trump posoudit výrobní kapacity, obrannou průmyslovou základnu a odolnost dodavatelského řetězce Spojených států“.

O devět měsíců později zveřejnilo jeho ministerstvo obrany zprávu, která konstatovala přílišnou závislost na Číně v oblasti strategických a kritických obranných materiálů. Poté, co se Joe Biden ujal funkce, odvolal mnoho Trumpových rozhodnutí, avšak svému ministru obrany nařídil, aby zprávu o dodavatelském řetězci aktualizoval. Povinností každého prezidenta je udržovat armádu v bojové připravenosti.

Jen něco málo po 100 dnech od nástupu nové české vlády uvedla předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová za TOP 09, že vedení její strany podporuje nedávné usnesení Evropského parlamentu, které vyzývá k okamžitému úplnému embargu na dovoz ropy, uhlí, jaderného paliva a zemního plynu z Ruska. Koalice, kterou zastupuje, si ale nenechala zpracovat posudek, zda by okamžité embargo neohrozilo obranyschopnost armády. Může se Česká republika připravit na válku s Ruskem bez ruského plynu?

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *