JUDr. Jiří Vyvadil: Rusko má být zlikvidováno jako vojenský soupeř

Zapomeňme na možné příměří či nějakou dohodu mezi Západem a Ruskem o narovnání vztahů. Američané se rozhodli vytvořit globální koalici pro totální porážku Ruska tak, aby přestalo sehrávat v Evropě a i ve světě samostatnou roli vojenské velmoci.

Zástupci zhruba 40 zemí se sešli na letecké základně Ramsteinu v Německu, tak aby vytvořili koalici vojenské pomoci Ukrajině proti Rusku zvítězit. Oslabení Ruska má být natolik silné, že Rusko již v dohledné době nesmí sehrávat vážnou roli ve vojenské oblasti v geografickém euroatlantickém prostoru.

Nenazývá se to sice ještě představou o totální kapitulaci, ale blíží se to tomu.

Zkrátka dosavadní totální válka zatím nepřinesla kýžený výsledek a Rusko více méně pokračuje ve svých bojových plánech. Čili totální válka proti Rusku musí být ještě totálnější. Cíl má být jediný: Ukrajina musí zvítězit a Rusko být poraženo.

Navazuji tímto krátkým příspěvkem na diskuse, které často vedeme a kde sílí částečně optimistické představy, že už to přece musí končit, že přece i na Západě jsou rozumní politici. Nejsou. Ani náhodou. Všechny dimenze této globální války budou narůstat. Zejména Evropa se stane na dlouho a možná na roky předmětem rozvalu. Dnes nemá svého Gerharda Schrödera, který se spolu s prezidentem Jacqem Chiracem uměl postavit šílenému Bushovi v jeho válce proti Iráku. Evropští politici ve své většině už se rozhodli pro válku, ať to stojí, co to stojí.

Jedinou neznámou, o které jsem se nezmínil, je Rusko. Ta přesila 40 států světa je obrovská. Vojensky Rusku nikdo nepomáhá, byť se dá očekávat, že mu země typu Číny či Indie drží proti monopolu USA a Západu palce a částečně mu vypomáhají při mírnění sankcí.

Uvidíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *