Spisovatel Jan Tománek: Proč mají Češi nejvyšší ceny energií v Evropě?

Neustále je nám předkládán covid a válka jako viník všeho – ale jaká je realita? Upřímně říkám, že jsem nikdy nebyl příznivcem pana Xavera, ale toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je zkrátka potřeba vyslechnout. Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut videa dole.

Například elektřina z JE Temelín a Dukovany se u nás vyrábí za 0.25 Kč/kWh a ta samá elektřina (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi, tedy 32x dráž!!! Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín a Dukovany, které mají být jejich…

Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina. Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0.25 Kč, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 Kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli. A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.

Covid a válka, pro politiky čistá spása a prázdný bianko šek, je to dokonalý všeobjímající pláštík, pod který se dá skrýt zkrátka vše. Je potřeba, aby se lidé konečně pod vahou těch lží probudili – NE covid, NE válka, ale jen tato a předchozí vlády neumětelů nebo gaunerů jsou zodpovědné za to, čím si procházíme a co naši zem v následujících měsících a letech ještě čeká.


Ing. Ivan Noveský a ing. Vladimír Štěpán:
pokud nám Rusko zastaví plyn, naše ekonomika zkolabuje

Cena energií v ČR, nejdražší elektřina na světě a nebezpečí změn v distribuci plynu, nejen o tom jsme hovořili s našimi hosty. Ing. Ivan Noveský v roce 2001 zakládal ERÚ, byl jeho 1. místopředsedou a nyní působí v Institutu pro energetiku. Ing. Vladimír Štěpán je energetický expert, který dojednával řadu mezinárodních smluv.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Ekonomika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Spisovatel Jan Tománek: Proč mají Češi nejvyšší ceny energií v Evropě?

  1. Anonym napsal:

    Citát: Kapitalismus je konečná všeho lidstva …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *