Erik Best: Sociální energetický tarif pro všechny

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) v sobotu Právu prozradil některé detaily úsporného energetického tarifu, který domácnostem slibuje už asi tři měsíce. Mnoho otázek zůstalo nezodpovězených, ale Síkela dal jasně najevo, že nepůjde o ceny vyhrazené pouze pro sociálně znevýhodněné.

Nárok na něj budou mít plošně všechny domácnosti a ti, kdo chtějí státu pomoci a dotaci nepotřebují, se jí budou moci vzdát (bez legrace). Vůbec nebylo zmíněno, jakou to má vazbu na nabídku Pavla Tykače ze společnosti Sev.en Energy prodat státu 3 TWh elektřiny ročně s 20 % slevou, což Tykačovi umožní vyhnout se vysokým zálohám na energetické burze.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) pro Týdeník Echo uvedl, že Tykačova nabídka a sociální sazba jdou ruku v ruce. Takže jakmile se do toho vloží oligarcha, podpora pro sociálně znevýhodněné najednou platí pro všechny, i za cenu mnohem vyšších nákladů pro stát? Kdyby byl Andrej Babiš stále ještě premiérem, opozice by už křičela, že jde o další z jeho podezřelých kšeftů.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Ekonomika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *