Ing. Jiří Paroubek: Ryzí pomatenost a bludy

EU zcela vážně pokračuje v procesu zákazu spalovacích motorů u osobních aut. Dalším krokem k tomu bylo nedávné rozhodnutí europarlamentu. Drtivá většina veřejnosti je dílem šokována a dílem mlčí, protože se ještě nestačila vzpamatovat. Navíc hodně lidí nevěří, že je něco takového možné zrealizovat. A hlavně, je to relativně za dlouho.

Hlučná minorita fanatiků hlasitě jásá – zachráníme planetu před oteplením. Zbytek světa a většinoví producenti CO2, včetně všech ostatních odvětví průmyslu a dopravy mlčí a mnou si ruce. Proč si někdo vybral zrovna osobní auta, není na první pohled zřejmé. Zdaleka totiž nepatří mezi největší producenty CO2. Co taková letecká, lodní či kamionová doprava? Proč se toho chopila tak aktivně právě EU, také není jasné, není totiž největším světovým producentem CO2. Ale je největším a nejúspěšnějším producentem osobních vozů s dokonalými, sto let vyvíjenými motory. Proč by si tedy tuto konkurenční výhodu sama zničila?

EU ani fanatičtí odpůrci osobních aut nepřicházejí s plánem, co vlastně nejvýznamnější výrobní a vývozní artikl zemí EU, nahradí. Možná si myslí, že elektroauta, ovšem kdo je koupí v zemích, kde elektrické vedení tvoří směs drátů různě volně natažených mezi zchátralými barabiznami. Rozhlédněte se po ulicích Indie, Pákistánu, v afrických zemích…, za jak dlouho myslíte, že budou mít dobrou infrastrukturu a dostatečnou produkci elektřiny? Za padesát nebo sto let, když to půjde dobře a v těchto zemích to často dobře prostě nejde. Konečně je zajímavé, že při debatách v EU se nevěnuje pozornost studiím, které komplexně hodnotí uhlíkovou stopu od „kolébky po hrob“ aut se spalovacím motorem a elektroaut.

Výsledky jsou vlastně vyrovnané. Pokud bychom započítali i potřebu vybudovat milióny kilometrů nových elektrických vedení, trafostanic, elektráren, což znamená rozkopat každou naši silnici a chodník, protože na sídlišti musí být u každého vozu zásuvka…, pak zavedení elektromobility bude znamenat dokonce zvýšenou uhlíkovou stopu. Fanatici si možná myslí, že milióny kilometrů nových drátů, rozvoden, trafostanic spadnou jednoho dne z nebe a jejich vytvoření a instalace nepřinese ani gram CO2 navíc.

Zákaz osobních vozů se spalovacím motorem je podobný plán tomu, jaký měly komunistické režimy, když chtěly poroučet větru a dešti a obracet toky řek. Pokud bude zrealizován, tak sám o sobě přinese pro většinu Evropanů propad jejich už tak propadající životní úrovně. Makroekonomicky budou čísla vypadat zajímavě – EU štědře zadotuje zavádění elektromobility, lidi si budou muset vyměnit auto, státy budou muset vybudovat masivní novou elektroinfrastrukturu, to vše papírově zvýší HDP. Současně to ale zvýší zadlužení zemí EU a sníží reálnou životní úroveň většiny lidí. To vše po ekonomické ráně zvané proticovidová opatření a současné druhé ráně – hospodářské krizí vyvolané válkou na Ukrajině. A především sankcemi uvalenými na Rusko, které především ničí ne adresáta, ale nás.

Byl jsem před lety zastáncem vize sjednocené EU, ale to jsem netušil, že může přijít s takovým nesmyslem, jako je zákaz spalovacích motorů v osobních autech. Tehdy o něčem podobném nikdo nemluvil. Je to další z ukázek chybného sociálního inženýrství…


Pozn. Naší Pravdy: Sociální inženýrství jistě ano, ale ne chybné. Nejedná se totiž o žádnou chybu nesvéprávných poslanců a komisařů. Jedná se naopak o hluboce programově promyšlený záměr s jediným cílem ─ likvidace obyvatelstva planety ve jménu zlaté miliardy pod vedením WEF.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *