Erik Best: Fáze popírání

Když se reportérka Darlene Supervilleová z agentury AP koncem června v Madridu zmínila Joe Bidenovi, že si 85 % Američanů myslí, že se jejich země ubírá špatným směrem, a že si to myslí i někteří světoví lídři, s nimiž se tam setkává, Biden odpověděl, že oni si to nemyslí. „Nenašla jste jediného člověka – jediného světového lídra – který by řekl, že jde Amerika zpět“, uvedl.

Když se divák Blesku (ve 32. min) v pátek zeptal Petra Fialy, kdy jeho vláda začne pomáhat lidem, kteří jsou nad finančním limitem pro získání podpory, ale mohou na tom být po zaplacení všech výdajů sami i hůře než ti, co mají nárok na různé podpory, odpověděl Fiala, že to není pravda.

Pokud se někdo dostane do finanční situace, kdy nemá prostředky na nájem, energie a další životní náklady, je podle něj k dispozici poměrně masivní pomoc státu. Přesto se podle průzkumu STEM 84 % respondentů domnívá, že se kabinet příliš nesnaží, aby zabránil výraznému nárůstu chudoby v zemi. Zdá se, že Biden i Fiala jsou ve fázi popírání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *