Co jste možná ještě nevěděli o Schwabovi a jeho WEF

V tomto článku se dozvíte, kdo se může stát členem WEF a další zajímavosti kolem této globalistické skupiny, ale také například o tom, kam jdou peníze, vybrané na poplatcích WEF od členů a politiků. Světové ekonomické fórum Klause Schwaba často hovoří o spravedlnosti, rozmanitosti a inkluzi, ale členem se můžete stát pouze tehdy, pokud máte tučný bankovní účet.

Aby bylo možné se účastnit aktivit WEF, musí být osoba nebo společnost členem. Členství stojí „inkluzivních“ 60 000 švýcarských franků (60 634 eur) ročně. Můžete se také stát strategickým partnerem WEF. To vás bude stát 600 000 franků (606 347 eur) ročně.

Henry Kissinger na zasedání WEF s Klausem Schwabem

Pokud se chcete zúčastnit výročního zasedání WEF v Davosu, utratíte ještě více. V květnu 2022 účastníci zaplatili za vstupenku 29 000 dolarů (28 586 eur). Vstupenku si můžete zakoupit pouze v případě, že jste již členem WEF. To znamená, že účastníci musí zaplatit téměř 90 000 eur, aby se dostali dovnitř. Nicméně předpokládám, že politici platí vstupné i členství z peněz daňových poplatníků (připomínám, že od  nás tam byl v roce 2019 Babiš s Havlíčkem a v roce 2022 ministr Sikela).

„To opravdu nezní jako inkluzivní nebo spravedlivé“, odpovídá populární australská youtuberka Sorelle Amore. „Zní to spíše jako velmi exkluzivní obchodní klub pro elity. WEF je místem, kde se superbohatí mohou scházet a uzavírat obchodní dohody.“

WEF tímto způsobem shrábne spoustu peněz. Organizace tvrdí, že tyto peníze používá ke zlepšení světa. Výroční zpráva za rok 2021 ukazuje, že příjem WEF v tomto roce činil více než 315 miliónů švýcarských franků.

Co dělají se všemi těmi penězi? Asi 302 miliónů franků, se vynakládá na údržbu kanceláří a platy zaměstnanců. To, že WEF chce udělat svět lepším místem, je proto mýtus.

Schwab, který již dříve řekl, že přemrštěně vysoké platy vedoucích pracovníků již nejsou společensky přijatelné, pobírá jeden milión švýcarských franků ročně. Zdá se tedy, že WEF se zabývá hlavně tím, aby si nalévalo peníze samo k sobě, místo aby ze světa udělalo lepší místo.

Schwab také používá WEF k vlastnímu obohacení. Spolu se svým bratrancem Hansem Schwabem používal bankovní účet organizace k založení různých společností. Za peníze z WEF si koupil ve Švýcarsku luxusní nemovitosti v hodnotě téměř 100 milionů eur. Koupil si z nich i dva drahé pozemky u Ženevského jezera, které použil k propojení svého vlastního domu přímo s ústředím WEF.

Když WEF, nezisková organizace, přitahovala příliš mnoho pozornosti tím, že se zapojila do komerčních aktivit, Schwab založil nadaci, kterou pojmenoval po sobě. Od té doby jsou všechny obchodní aktivity umístěny v nadaci Schwab.

Přestože je nadace také neziskovou organizací, má kapitál stovek miliónů. Není známo, co se stane se všemi těmi penězi, protože nadace není zrovna transparentní ohledně svých finančních aktivit.

Dříve byla nadace vyšetřována švýcarskou vládou pro podezření z účasti na nezákonných finančních aktivitách.

Schwab si údajně představuje, že je světovým lídrem a pokud letí na zahraniční návštěvu, tak požaduje, aby byl na letišti přivítán uvítacím výborem. Často říkal kolegům, že očekává, že bude nominován na Nobelovu cenu míru (pozn.: vedle Obamy a Arafata by se jistě vyjímal). Jednou slíbil svému bratranci Hansovi, že dostane podíl ve společnosti. Později toto prohlášení vzal zpět a řekl: „To nemůžeme udělat.“ Kromě toho měl zvláštní talent: krmení narcistických rysů mocných.

Jednou zorganizoval setkání v Davosu, kde proběhla diskuze o obchodování s lidmi, aby se téhož večera zúčastnil večírku ruského oligarchy, který objednal prostitutky, které do Davosu přiletěly až z Moskvy.

„To je důvod, proč je tak důležité vždy sledovat stopu peněz“, zdůrazňuje Sorelle Amore.

Slovanka

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *