Doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.: Čeká nás velmi těžké období zásluhou nesmyslné a destruktivní politiky EU

K tomu přispěli kovidismus, Green deal a Válka na Ukrajině, říka o alarmující ekonomické situaci děkan národohospodářské fakulty VŠE doc. Ševčík.

Profesor Jaroslav Turánek o alarmující ekonomické situaci v rozhovoru s ekonomem, děkanem NF Vysoké školy ekonomicé v Praze, doc. Ing. Miroslavem Ševčíkem, CSc. „U nás se říká, že je hlupý, navedený, nebo zaplacený. Já si myslím, že je to kombinace všeho trojího v případě většiny“, říká na adresu současných politických špiček ekonom doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc., host profesora Jaroslava Turánka v druhém dílu pořadu Na rovinu s profesorem. Tématem pořadu je současná alarmující ekonomická situace a oba pánové nešetří bystrými postřehy a kritikou na adresu původců přicházející krize. Docent Ševčík řekl, že inflace není jediným současným problémem:

Nutno podotknout, že každá domácnost má individuální míru inflace a u některých to už teď může být 30 %. Narušené jsou i dodavatelsko-odběratelské vztahy, což bylo podle něj do značné míry globálně způsobeno nesmyslnými lockdowny a kovidismem a tím, jak během pandemie selhali politici, ale i například média. Jen kovidové restrikce stály českou ekonomiku min. 700 miliard Kč.

„Je načase si uvědomit, že to nebude platit Fiala, Stanjura nebo ta paní, která si hraje na ministryni obrany, to budeme platit my všichni“, apeluje Ševčík.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Ekonomika, Kauza C-19, Rozhovory se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.