Skupina Ukrajinců napadla a velmi brutálně zkopala do hlavy zaměstnance města Plzeň

Muž musel být s poraněním hlavy transportován do nemocnice, případ nyní šetří policie.

Nepochopitelný a velmi brutální útok se odehrál u Kamenného rybníka v Plzni. Skupina Ukrajinců zde napadla zaměstnance města provádějícího úklid. Svědek uvedl toto:

Chlapík uklízel u Kamenného rybníka zvaného Kameňák a upozornil několik Ukrajinců, že porušují zákaz vjezdu do lesa, za což si vysloužil spoustu nadávek. Oni si pak zaparkovali vzadu u dětského hřiště, a když na ně chtěl zavolat policii, asi osm nebo deset chlapů se na něj vrhlo, srazili ho na zem a zde brutálně zkopali do hlavy.

► Blíže ve videu TV Prima News ZDE

Záchranáři uvedli, že mladý muž při útoku utrpěl zranění, kvůli kterým musela k rybníku vyjet zdravotnická záchranná služba: Z místa jsme transportovali muže narozeného v roce 1999, který při napadení větším počtem Ukrajinců utrpěl středně těžké zranění hlavy, do Fakultní nemocnice Lochotín.

Případem se samozřejmě zabývají i policisté, kteří nyní zjišťují veškeré okolnosti případu. „Oznámeným incidentem se zabýváme a spolupracujeme se Správou veřejného statku města Plzně a Městskou policií Plzeň na zabezpečení veřejného pořádku v lokalitě“, uvedla nám tisková mluvčí policie.

O vyjádření jsme požádali i vedení města Plzně, jejichž zaměstnanec byl napaden a zraněn. Mluvčí nám sdělila:

V sobotu 23. července ve večerních hodinách došlo u Kamenného rybníka k napadení pracovníka Správy veřejného statku města Plzně, který prováděl v oblasti úklid odpadků. Napadení našeho pracovníka je nám velmi líto. (Pozn. Naší Pravdy: No bodejť, vždyť se jedná o „spřátelené soukmenovce“, že ano.)

Případ šetří Policie ČR. Město se komplexně zabývá současnou situací v rekreačních oblastech města související s vyšší mírou využívání těchto oblastí, včetně bezpečnostní situace. Rostoucí nepořádek, vandalismus a páchání přestupků včetně například pytláctví jsou důvodem, proč Plzeň již spustila intenzivnější dohled i informování návštěvníků ve svých rekreačních oblastech. Nyní se jedná o zcela nejzávažnější případ a věříme, že ojedinělý.

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *