Michail Cházin: V Záporožské atomové elektrárně (ZAE) se skladuje to, co se ukázat nesmí

To téma jsme už dřív probírali, povím to takhle: jsou vážné důvody k předpokladu, že na ZAE je uloženo cosi, co nelze nikomu veřejně ukázat. Tedy, všichni víceméně vědí, že je tam uloženo plutonium nebo obohacený uran pro Turecko a možná i pro Ukrajinu, a ukazovat to nelze, protože by následně ihned vznikla otázka, kdože to tam dovezl.

Zatím tam ale, jakoby, nic není. Z toho důvodu bych řekl, že je to téma mezinárodní politiky a je naprosto zřejmé, že ukrajinské vedení nemá vůbec zájem na to, aby se na to přišli podívat mezinárodní pozorovatelé, takže to pohodlně svalují na „zlé“ Rusko.

4. blok Záporožské AE hlídaný ruskými vojáky

Porušení smlouvy o nešíření jaderných zbraní tam bylo, nicméně nikoli první. Ti, kteří to dělali, jsou dostatečně silní, aby proces brzdili. Dál pak už jdou dohady o tom, že tento uran nebo plutonium, z podstatné části patří Francii…, ale to vše jsou spekulace. Reálně chápeme, že to, co tam je, ukazovat nelze. Teoreticky bychom to mohli evakuovat, ale v tom případě nebude možné cokoli dokázat, protože všichni budou tvrdit, že je to zlomyslná ruská provokace, a že nic z toho tam nebylo. Proto to tam musí zůstat ležet, dokud nepřijedou mezinárodní pozorovatelé.

Takže se podniká vše pro to, aby tam mezinárodní komise nepřijela, nebo aby k jejich příjezdu vše dospělo do stavu, kdy to ukazovat nebude možné. Takže probíhají závody těch, kteří si přejí návštěvu mezinárodních expertů na ZAE a těch, kdo si to nepřejí a, na rozdíl od nás, vědí, co to je.

Pozn. Naší Pravdy:
vřele doporučujeme k tomuto tématu článek ZDE

To vyvolává řadu speklulací, navíc velmi nebezpečných. Mám na mysli důvodná podezření, že Dáša Duginová, která působila mj. jako válečná dopisovatelka, zahynula právě proto, že tam cosi objevila a chystala se o tom říci veřejnosti – to jsou ale jen hypotézy, kterých je kolem ZAE velmi mnoho. Já nejsem expert přes jaderná témata, ani přes mezinárodní politiku. Jsem expertem přes státní správu, a proto chápu, že tam něco je a jedni to velmi chtějí ukázat, ale druzí za nic na světě.

Chcete-li, abych vám vyložil celou idiocii evropské moci, tak na to fantazie nestačí. Inu, když před několika lety rozhodli o přechodu od dlouhodobých kontraktů, ke spotovému trhu, a seriózní strejdové jim říkali, že spotové ceny porostou, oni tvrdili, že nikoli, ale naopak v důsledku rozšíření konkurence klesnou…

Teď sami, dobrovolně (třebaže zřejmě pod vlivem zaoceánských partnerů), a přitom si přivodili neuvěřitelné komplikace, neboť NS-1 používá Turbíny Siemens, které v rámci pravidel, která oni sami nastavili, nelze legálně opravit a vrátit zpátky, takže navrhli, že to opraví neoficiálně. Na to ovšem Gazprom oprávněně namítl, že jistě, pokud to pojistí jejich pojišťovny, k čemuž je nezbytná kompletní dokumentace, nechť ji tedy předloží, aby tyto pojišťovny mohly operaci pojistit. A oni říkají, že to nemohou.

Existuje NS-2, kde jsou namontovány turbíny ruské, tak ho spusťte. Oni na to, že to není možné, protože to není možné. Takže ruská strana je z toho venku a EU ať to řeší, jak umí. Chování hluboce neadekvátních lidí v situaci, kdy odpovídají na momentální politické výzvy (stávky zemědělců, atd.) vydáváním jakýchsi politických odpovědí. Z mého, ekonomického pohledu to, co dělají, je idiocie.

Dnes je u moci v EU koupená politická elita, které je naprosto lhostejný blahobyt jejich občanů. Krom toho dnešní západní politická kultura nepředpokládá odpovědnost vůči nikomu kromě těch, kdo jim dal peníze. A peníze jim dali Američané, kteří kontrolují evropské rodiny, a proto kterýkoli politik, který se pokouší něco namítnout, je okamžitě vyhozen. Ihned se objeví 20 článků popisujících detailně jaký je korupčník, jak špatně se chová, na jaké večírky chodí, atd. Proto se cuknout nemohou.

USA chtějí, aby kapitál z EU proudil k nim, a evropští politici řeší tento úkol – co přitom bude s jejich občany, na to zvysoka kašlou.

Hospodářská krize

Mám-li mluvit o hospodářské krizi, tak ta byla popsána v mé knížce „Konec říše dolaru a konec Pax Americana“, která u nás vyšla už v roce 2003 a ve víceméně konečné formě byla popsána v knize „Vzpomínky na budoucnost“ v roce 2019. Tam je podrobně popsáno, jaká bude krize, jaký bude mít dopad na život obyvatelstva, jaké bude mít sociálně-politické důsledky, atd. Západní a naši ekonomové vládního finančního bloku mi připomínají lidi, kteří do budoucnosti couvají, s pohledem upřeným do minulosti v naději, že se vrátí to, co bylo. Nechtějí se učit teorii, není jim pomoci.

Tou dobou probíhá hospodářská krize, která začala ještě před ruskou Speciální vojenskou operací (SVO). Byla kolem toho zajímavá diskuse v Senátu USA, kdy se šéfa FED Powella ptali, co si myslí o tom, že hospodářská krize v USA souvisí s krvavým tyranem Putinem, na což on odpověděl, že ta krize začala už v září 2021 … a Putin začal ovlivňovat zdroje až o skoro o půl roku později. Situace nevypadá dobře a krize pokračuje. USA a Británie využívají propagandisticky SVO, aby „rozkulačili“ EU. Především američtí vedoucí došli k závěru, že  není dobře, aby občané EU žili v době krize stejně dobře jako Američané. Proto donutili EU k sankční válce, jejíž výsledky vidíme na cenách energonosičů, příjmech občanů, atd. Proto lze říci, že proces vývoje krize nebude zcela rovnoměrný. V EU bude probíhat rychleji než v USA, což ovšem krizi v USA nezastaví.

Situace v Rusku

Hovoříme-li o Rusku, tak tady je jediný problém: liberálně-ekonomická politika, neumožňující přechod k obnově investičního procesu ruského hospodářství. Rubl, v důsledku měnové politiky centrální banky a finančního bloku vlády, dosud není investiční měnou. S touto zhoubnou praxí je nutné skoncovat. (Pozn. Naší Pravdy: jediný, avšak natolik zásadní problém, že je nejvyšší čas říci ruskému národu nahlas a natvrdo, že bez změny režimu oligarchátu v Rusku směrem k socialismu náprava stavu věcí nebude možná. Bohužel, k nemalému údivu, tohle neříká dokonce ani KSRF.)

Pokud jde o naši SVO na Ukrajině, už nikdo nepochybuje, že ji vyvolaly USA, které tam pumpují spoustu peněz. Pokud jde o to, kdo je skutečným příjemcem těchto peněz, je jasné, že částečně je to vojensko-průmyslový komplex USA, pak je ale třeba postavit otázku trošku jinak: kdo je příjemcem zbraní v USA za tyto peníze vyrobených? My víme, že se tyto zbraně rozlézají do různých míst, včetně různých teroristických organizací, včetně muslimských, což se velmi nelíbí Izraeli. Pokud jde o to, kdo to bude platit, tak si myslím, že nikdo, protože nebude subjektu platby. Takže si myslím, že se to téma během jednoho, půldruha roku uzavře.

Překlad St. Hroch

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Michail Cházin: V Záporožské atomové elektrárně (ZAE) se skladuje to, co se ukázat nesmí

 1. RK napsal:

  To, že ani změnu režimu oligarchátu v Rusku směrem k socialismu náprava stavu věcí neříká dokonce ani KSRF, podle mne souvisí s diskreditací této myšlenky životním stylem vedoucích v komunistické straně (nevím, nakolik přetrvává do dneška). Jejich hra na papaláše, kteří mají v rámci vedoucí úlohy této strany svoji pozici jistou, se střetla s realitou. Lidé ji odmítli a je na KSRF, zda je přesvědčí, že se toto změnilo, zda se těmito myšlenkami také řídí.

  • admin napsal:

   Pane RK, srdečně Vás zdravím
   ve výroční den SNP (dnes to už skoro nikoho nezajímá).

   S Vaším viděním stavu věcí naprosto souhlasím. Konec konců, volby nejen u nás doma jsou toho dokladem. KSČM se jako opozice rozhodně nechovala, když její poslanci hlasovali v parlamentu v červenci 2003 dokonce ve prospěch rozšíření NATO k ruským hranicím. Jmenný seznam těchto „komunistů“ na netu dosud existuje, je to opravdu dost pozoruhodné čtení, dokonce i intelektuálního velikána Miloslava Ransdorfa tam najdete:

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-rekla-ano-rozsireni-nato.A030724_164413_domaci_has

   Z uvedeného plyne, že KSČM jako významná polit. síla na českém polit. nebi skončila, jak to tak vidím, nadlouho, jestli ne napořád. Vojtěch Filip byl vyměněn za Kateřinu Konečnou, přičemž na vol. preferencích strany se to nijak neprojevilo, strana zabředává do polit. nicoty i nadále. Přitom stačilo tak málo, aby strana se např. postavila do šiku vlastenců v boji proti koronafašistům v předchozích dvou letech. Víme oba, že tomu bylo právě naopak, bohužel.

   Ke KSRF v čele s Gennadijem Zjuganovem. Oproti KSČM je tam dle mne situace přece jen o poznání lepší, i když vol. výsledky ruských komunistů rovněž tak nejsou nijak zářící. Nicméně kvórum pro vstup do tamější Dumy, tedy dolní komory parlamentu, na rozdíl od KSČM, je překračováno vcelku s přehledem. Akce kom. vlastenců jsou v RF oproti ČR rovněž tak na mnohem vyšší úrovni, avšak to zásadní, tedy nutnost propagandy ve prospěch socialismu, v Rusku, tím hůře u nás ze strany KSČM, nezaznívá. Čeští komunisté po převratu nejednou pravili, „že by nás zakázali, proto nedrážděme hada bosou nohou“. I proto čeští komunisté podporovali dolar. miliardáře Babiše, protože si mysleli, že se tzv. přiživí. A tak se živili s poslaneckým platem v burž. parlamentu, ale ideologie šla na buben. Hlasování kom. poslanců v ruské Dumě je často v bledě modrém to samé, žádné pevné ideové stanovisko. Ve výsledku se slovanské národy ocitly tam, před čím varoval krátce před svou smrtí Slobodan Miloševič:

   https://nase-pravda.net/2022-08-28-03/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *