Prorocký hlas z Indie: K minulosti a současnosti ve světě

Nebývalo tomu tak vždy, aby ze zemí tzv. Třetího světa zaznívaly hlasy, které jsme po rozbití evropského socialismu neslyšeli dokonce ani z Ruska. Nyní však, jak se zdá, tyto hlasy zaznívají stále častěji z Indie. A poslední hlas je přímo prorocký: Evropu čeká těžká zima, svět nedostatek potravin, Rusko také trpí, ale není izolované a už vůbec poražené. Podrobněji ve videu níže.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Dějiny a současnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 komentářů: Prorocký hlas z Indie: K minulosti a současnosti ve světě

 1. admin napsal:

  Máte pravdu s tím kapitalismem. Tahla věčná honba za ziskem při počtu obyvatel na této těžce zkoušené planetě nemůže skončit jinak, než vydrancováním toho, co nám Bůh na této životodárné planetě přichystal jako nenahraditelný Dar. A mocní tohoto světa z tohoto Daru učinili předmět svého bezbřehého zisku. To je cesta do pekel.

  P.S.
  Mám vážné obavy, že plán světové elity směrem k depupulaci není jen teorie, ale že Agenda 2030 k tomu opravdu směřuje. I proto Georgijské kameny jako svého druhu varování byly před dvěma měsíci zničeny. A ta hrůza v Číně dokládá, jak se to bude provádět úplně všude:
  https://nase-pravda.net/2022-09-08-01/

 2. Anonym napsal:

  Kapitalismus musí odejít z historické scény, než zničí svět. Citát: Vraždí-li kdo národy, neujde oku Božímu!

 3. Anonym napsal:

  Čína se řídí Konfuciem a potírá korupci. Nakonec vyhlásí vítěznou cestu k rozvinutému socialismu, spolupráci, žádná embarga, sankce, majdany a války. Naše idea zvítězí na celém světě.

  • admin napsal:

   S tím Konfuciem máte pravdu. Ale v praxi se jím Čína už dávno neřídí. Kdyby ano, proč čínská vláda doslova sevřela v kleštích sociálních kreditů skoro celou Čínu? Kde je potom svoboda člověka? Proč čínská vláda vyhlásila nulovou toleranci vůči C-19, aby mohla v nekonečných uzávěrách dusit doma desítky miliónů nešťastných Číňanů jako vězně v lágru? Zajímavé, o nemoci AIDS dnes nikdo nehovoří, natož aby kterákoli vláda vyhlásila nulovou toleranci vůči narkomanům, kteří tuto smrtelnou chorobu roznášejí doslova po všech čertech. Jak to tak sleduji, ještě chybí, aby čínská vláda vyhlásila nulovou toleranci k rýmě, aby bylo dokonáno tohle šílenství. Místo abychom se naučili tolerovat sem tam nějakou mouchu v kuchyni, tak vymlátíme chemií veškerý hmyz na této planetě? Tohle je přece katastrofa, co se už děje…

 4. Alesch napsal:

  „Vámi uvedená paralela se Sudety sice kulhá, protože Němci byli v českém pohraničí nikoli většinou, ale menšinou, kdežto ruské etnikum na Donbasu je většinou, ale budiž, kus pravdy ve Vašich slovech je, připouštím.“

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Czechoslovakia_1930_linguistic_map_-_cz.svg#/media/File:Czechoslovakia_1930_linguistic_map_-_cz.svg

  Podíl Němců a Čechů v Československu je stejně diskutabilní jako podíl Ukrajinců a Rusky mluvících obyvatel na východě Ukrajiny. Byly celé vesnice, kde nebylo možné se domluvit česky. Asi nemáme všechny matematické modely a nelze je aplikovat s jistotou.
  …protože:
  Můj dědeček byl německy mluvící čech který bydlel v Olomouci. S Hitlerem nechtěl mít nic společného (rozhodne neschvaloval vraždění židů). tzn. že byl jednom z těch německy mluvících regionu o kterých Hitler mluvil, že je musí před Čechy zachránit. Nechtěl to ani on který se celou válku prokazoval Českými papíry (a kdyby farář něco prokecl tak šel ke zdi). Nechtěl Hitlerem zachránit ani jeho bratr Hugo nebyl tak statečný narukoval do Wermachtu (jako německy mluvící čech musel) byl zajat Russaky někde u Volhy a to je poslední zprava kterou o něm máme. Třetí bratr dědečka Moritz měl po odvodu do Wermachtu více štěstí. Byl na západní frontě nechal se zajmout (francouzskou jednotkou) a vrátil se domu, ale jako německy mluvící Čech byl odsunut do Bavorska.
  Ani jeden z nich nechtěl bojovat za Hitlera, ale propaganda/politika a válka jejich cesty rozdělila tak, že se již nikdy neviděli. A já mám při pohledu na Russácký útok v hlavě jejich příběhy. mj. Henleinovci byli také teroristé a nic menšího než odsun si nezasloužili.

 5. admin napsal:

  Pane Aleši, zdravím Vás.

  Váš názor má v sobě kus pravdy, to nepopírám. Dovolím si k tomu poznamenat toto.

  Je hluboká pravda, že na rozdíl od SSSR současné Rusko nakupuje v zahraničí kdeco, dokonce i civilní letadla, zatímco SSSR byl ve výrobě civilních letadel 100 % soběstačný, navíc Sověti měli vůbec největší leteckou společnost na světě, proslulý Aeroflot. Dnes má Rusko domácí letecký průmysl de fakto sešrotovaný. V Rusku létají vesměs ojetiny Boeing (298 jich lítá v Rusku, Rusi je koupili na burze v Kalifornii, katastrofa), 253 letadel jsou evropské Airbusy, 104 letadel z dovozu jsou ostatní značky. Letadel ruské výroby lítá v Rusku sotva jen třetina! Celé dvě třetiny jsou západní, převážně však amer. letadla Boeing! To jsem uvedl jen jeden příklad ekonomického debaklu v Rusku po rozvratu SSSR. Čili Amerika má Rusy ekonomicky v hrsti! To je výsledek kapitalismu na Rusi!

  K válčení Ruska na Ukrajině uvedu toto. Motiv Ruska na první pohled vyznívá logicky, záchrana etnických Rusů, aby nestrádali ve stylu severoamer. indiánů. 11. května 2014 došlo k vysoce významné události, o které se dnes nechce zmínit NIKDO z celého ruského vedení. Mám na zřeteli REFERENDUM o statusu ruskojazyčného jihovýchodu Ukrajiny, tedy Doněcké a Luganské oblasti, tedy, jinak řečeno, Donbasu. Hlasování proběhlo masově skoro ve VŠECH městech Donbasu, s tímto JEDNOZNAČNÝM výsledkem, o kterém se MLČÍ dodnes jako hrob, a to nejen v Rusku, ale i v Česku:

  Doněcká oblast: 89 % pro vyčlenění z Ukrajiny
  Luganská oblast: 96 % pro vyčlenění z Ukrajiny

  ZDROJ:
  https://ru.abcdef.wiki/wiki/2014_Donbas_status_referendums

  Ani jeden stát na světě výsledky referenda neuznal, včetně Ruska. 4 dny před referendem prezident Putin požádal představitele obou republik, tedy Doněcké a Luganské republiky, aby referendum ZASTAVILI. Prý proto, aby se vytvořily podmínky pro dialog mezi Kyjevem a oběma separatistickými republikami. Podivná úvaha po krvavém Majdanu, že ano. 12. května 2014, tedy hned na druhý den po referendu, prezident Putin dal najevo, že výsledky proanalyzuje. Analýza však trvala DLOUHÝCH 8 ROKŮ, až do 21. února 2022, kdy teprve RF uznala samostatnost Doněcké a Luganské rep. Jinak řečeno, pouhé tři dny před vpádem Ruska na Ukrajinu.

  Co z uvedeného lze vyvodit? Jednu dost podstatnou věc. Kdyby Rusko uznalo vyčlenění republik Donbasu již v květnu 2014 po klíčovém referendu, nebyl by současný voj. zásah nutný. Navíc, tehdy Ukrajina ještě nebyla voj. vyzbrojena NATO, jako je tomu letos. Výborně se v tomto smyslu vyjádřil P.C. Roberts:

  https://nase-pravda.net/2022-07-13-02/

  • Alesch napsal:

   Rusko se mělo starat nejprve o sebe a pak zachraňovat nějaké etnické Russáky.
   Rusko začalo válku a je jedno jak to pojmenovali. Měli všechny trumfy v rukou a místo toho aby hráli, tak zahodili karty a začali se prát.
   1) nonsens – ÚTLAK russaků – pokud by to byla pravda a měli důkazy mohli je předat k mezinárodnímu soudu. Rukou na ventilu u potrubí do Německa si mohli pojistit aby soud rozhodoval nestranně.
   … ale debil Putínek nepočká na rozsudek, ale vezme tank a jede na Ukrajinu udělat pořádek.
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-zazalovalo-ukrajinu-u-soudu-pro-lidska-prava-ve-strasb/r~dca1be64eadb11eba824ac1f6b220ee8/
   2) nonsens – Russká armáda je neporazitelná. zahájit válku s rozkradenou armádou může pouze naprostý idiot. Ukrajinci nezastavily Russáky západními zbraněmi ani svojí chrabrostí jak by se někomu mohlo zdát. Russká armáda se skládá z těch russu, které nechce trh práce. Jejich výplaty jsou tak směšné, že se nestydí prodat cokoliv co lze. Nejednodušeji lze prodat PHM a proviant.
   …debil Putinek si ani nezjistí jak na tom jeho rossiawehr je a ukáže světu čtyřkilometrovou kolonu bez PHM.
   např. ale mám osobní zkušenost https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-tazeni-ruske-armady-na-kyjev-se-zastavilo-kvuli-nedostatku-jidla-tvrdi-americane-40388826?amp=1
   3) nonsens – Chtějí na nás zaútočit. Russáci trpí sebeklamem, že na někdo stále chce zaútočit. To stojí hrozně moc peněz a energie. Příklad, když Čína potřebuje levné dřevo tak si pro nej dojede na Sibiř, podplatí pár místních správců a tanky Čína nechá doma.
   debílek Putínek Číně těď za pár šupů dodává ropu i plyn. Až postaví Čína správné roury tak už bude tam kde je Evropa už teď.
   https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2818523-cinane-plundruji-sibirske-lesy-je-treba-zavest-poradek-zada-putin
   4) nonsens – Ukrajina chce zachránit. Nikdo na Ukrajině nechce mít cizi vojska. Nechtějí tam z historických důvodu ani Polskou a ani Ruskou armádu. Už vůbec ne Německou/USA. Chtějí svobodu a budou za ni bojovat dokud budou mít tu možnost.

   Země, která kromě surovin nedokáže prodat ve světě nic stejně nikdo žít nechce. Moje zkušenosti s Russáky jsou jenom z Moskvy (Moskva není Russko asi tak jako Praha nejsou Čechy).
   Nikdo nechtěl russké auta, russké mobily a nad Čínskými ohrnovali nos.
   Když se dva perou třetí se směje – pere se pouze Evropa a Russko. Jak to vidím já Prohraje Russko a Evropa
   Zvítězí Čína bez jediného výstřelu a její moc bude na mnoho desetiletí bezmezná.
   Hodně si polepší Arabové
   USA, Kanada a GB budou na svém.
   https://www.respekt.cz/denni-menu/cina-mozna-nebude-vladnout-svetu-i-kdyz-k-tomu-ma-hodne-naslapnuto

   O nezákonných referendech v nějakých oblastech Ukrajiny se samozřejmě píše jak v Rusských mediich tak v Evropských. Problém je, že není žádný mezinárodní předpis podle kterého, by je šlo uznat, proto je Putínek nemoh uznat. Nejsou žádné národy donbasanů, luhanců ani krymmů.
   https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Právo_národů_na_sebeurčen%C3%AD

  • Alesch napsal:

   Výsledky referend nelze uznat, protože není právní předpis podle kterého by to mohlo být provedeno.
   Neexistuje národ Luhanců, Doněců a už vůbec ne Krimannů jak se nám snaží Russáci namluvit.
   Pro vysvětlenou pokud se rozhodne severočeský kraj odtrhnout od České Republiky a bude hlasovat třeba 100% cikánů pro. Tak pokud to není zákonem /ústavou ČR uznáno, tak jsou cikáni pouze vzbouřenci a teroristi v případě použití zbraní.

   • admin napsal:

    Pane Aleši,

    o národu Luganců, Donců apd. píšete jen Vy, nikde jinde se o tom nedočtete, Rusko se nám nic takového namluvit nesnaží. To zaprvé.

    Zadruhé. Vaše úvaha o Severočeském kraji a Cikánech je o ničem. Proč? Jelikož Cikánů v severních Čechách žije jen hrstka, rozhodně ne většina, což je naopak případ Rusů na Donbasu (Doněcká a Luganská rep.), kde jich žije nikoli hrstka uprostřed Ukrajinců, ale naopak většina, která je tou ukraj. menšinou skrze kyjevskou vládu tvrdě utlačována.

    A konečně zatřetí. Co se Krymu týče. Přečtěte si tohle:
    https://nase-pravda.net/2022-05-17-09/

    • Alesch napsal:

     Není možné uznat referendum, které je nezákonné. To je snad jasné. To, že se tam russaci nastěhovali a nebo narodili neznamená, že mohou ukrást Ukrajině kus státu.
     Právem na sebeurčení se ohání russaci v tomto regionu od roku 2014. Jenže Russaci mají svůj russastan kam mohou jít a nebo zůstat na Ukrajině. Co nemohou uplatnit právo na sebeurčení jako to zkoušeli naši Südeťáci a pokusili se nám ukrást pohraničí. Jednoznačně byl celý akt zrušen, protože byl nezákonný. To stejně právo platí v případě Donbassanů, LuganSSanů a Kriminálníků. Nelze ty referenda uznat pokud je Ukrajina nepotvrdí zákonem.

     https://donbas.cz/rezoluce-antifasistickeho-fora-v-donecku/

     • admin napsal:

      Pane Aleši, za Vaše vyjádření, byť s ním ne zcela souhlasím, přesto díky.

      Vámi uvedená paralela se Sudety sice kulhá, protože Němci byli v českém pohraničí nikoli většinou, ale menšinou, kdežto ruské etnikum na Donbasu je většinou, ale budiž, kus pravdy ve Vašich slovech je, připouštím.

      Kdybych já byl na místě Putina, na Ukrajinu bych vojska rozhodně nikdy neposlal, mé principy jsou výrazně jiné. Dokonce i v tomto nastalém stavu bych vojska z Ukrajiny urychleně a bez váhání stáhl zpět na ruské území, protože Rusko si na Ukrajině zadělává na stejný průser, jako Brežněv v Afghánistánu. A USA s NATO po r. 2000 jakbysmet.

      Obavy Ruska z paktu NATO, což rozhodně brát na lehkou váhu nelze (v tomto se my dva lišíme), kdybych byl ruským prezidentem, bych řešil jinak, přesně ve stylu „jak se do lesa volá, tak se z něho i ozývá“. Tj. poslal bych rakety na Kubu a do Mexika. Hotovo.

      P.S.
      Byla trag. chyba Gorbačova, že si slib nerozšiřovat NATO po rozpadu evr. socialismu a rozpuštění Varš. smlouvy nenechal vypracovat v řádné smluvní podobě se všemi nezbytnými podpisy. V tom se Gorbačov zachoval jako malé děcko.

    • Alesch napsal:

     http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/historie-zrady-vyskovsky-nemecky-jazykovy-ostruvek-1918-1946.html

     Zde je přesně popsané nezákonnost jednání Russáků na Ukrajině
     Do dokumentu si místo Čechů zadejte Ukrajina a místo Hitlerovského Německa Putinovské Russko.

 6. Alesch napsal:

  Nic nového, Arabové si za banku kupují GASPROM. Čína dostává za babku ropu a plyn. USA má všechno je jim u prdele jak to v Evropě dopadne. Debil Putin místo aby za zdroje nakoupil technologie tak za zdroje začne válčit s Ukrajinou. Evropa by zahynula bez vnějších zásahů přes svých 68 pohlaví.
  Tak, že indiánka popisuje správně děj, ale špatně odhaduje výsledek.
  Vítězem bude Čína:
  1) Její armáda se konfliktem neopotřebuje pokud se do toho nenechá vytáhnout přes Taiwan.
  2) Získá zdroje Russové svojí debilní válkou stati kontrolu nad většinou Sibiře a ještě budou muset Číně poskytnout své zdroje za hubičku.
  3) Čínské komunity toho využiji na celém světě a ovlivní ekonomiky všech zemi kde žijí.

  Druhé místo obsadí arabské země vlastnící zdroje.
  Koupí si celou Afriku a Indii. Docela solidní počet otroků/vojáků

  Třetí budou USA+Canada
  Udělají spolecenství. Nikoho nebudou potřebovat . Mají zdroje, lidi, technologie, mluví stejným jazykem a mají stejně náboženství . Několik procent Američanů bude muset začít makat

  Totálně na konci bude Evropa, Bude to tu vypadat jak ve středověku a nikdo s tu nebude chtít být a co taky tady. Možná území, ale proč?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *