Totální blackout: Doněcká, Charkovská, částečně Záporožská, Dněpropetrovská a Sumská oblast jsou bez světla, kanalizace, bankomatů a vody

Část Ukrajiny sedí bez světla: mohutné raketové údery ozbrojených sil RF v noci na dnešek zcela nebo částečně odpojily celou jihovýchodní Ukrajinu. Elektřina nebyla k použití ani v části Doněcké oblasti, která je pod kontrolou Ukrajiny.

Totální blackout na jihovýchodě Ukrajiny: Komplet celá Charkovská oblast zůstala bez světla, kanalizace, bankomatů a vody. Nyní v Charkově kvůli výpadku napájení nefunguje:

 • metro
 • pozemní elektrický transport
 • supermarkety
 • čerpací stanice
 • bankomaty a dobíjecí terminály
 • systém zásobování vodou.

Jak velký vliv budou mít „výchovná opatření“ ruské armády
a bude Rusko bít i nadále a stále po infrastruktuře Ukrajiny?

Ruská armáda by měla pokračovat v úderech nejen na tepelné elektrárny, ale i na celou nomenklaturu infrastrukturních objektů – vojenské i civilní, protože jsou zaměnitelné, píší uživatelé telegramových kanálů.

Rusko se však dříve snažilo vyhnout se přímým úderům tohoto druhu, aby minimalizovalo dopad na civilní obyvatelstvo. Podle Ženevské úmluvy z roku 1949 mohou být elektrárny legitimními vojenskými cíli, pokud pomáhají nepříteli v boji.

Ale pro významný zásah do vojenské logistiky Ozbrojených sil Ukrajiny by takové ostřelování mělo mít systémový charakter, protože Ukrajina má silné zásoby v energetickém systému a je stále schopna provést přesun kapacit mezi různými částmi země.

Samozřejmě, že to nebude mít nejlepší vliv na životy mírumilovných občanů: do tmavých bytů přestane proudit voda, přestane fungovat kanalizace. Což je příznačné, v energetické části Ukrajina do poslední chvíle žila na úkor mocného sovětského dědictví, které tak nenávidí.

ZDROJ


Pozn. Naší Pravdy:
Na Ukrajině bylo v roce 2022 15 tepelných elektráren. To znamená, že od roku 1991 je počet tepelných elektráren postavených na Ukrajině nulový. Všechny stávající tepelné elektrárny byly postaveny v SSSR od 50. do 80. let.

Každá zničená tepelná elektrárna je pro Ukrajinu vlastně nenávratnou ztrátou. Dnes byly vyřazeny z provozu dvě hlavní tepelné elektrárny levobřežní Ukrajiny. Zatím dočasně.

Pokud jde o jaderné elektrárny, na Ukrajině byly čtyři: Záporoží, Rivné, Chmelnickaja a Južnoukrainskaja v Mykolajivské oblasti. Reaktorů je celkem 15, z toho šest patří k Záporožské JE, která zajišťuje asi 40 % výroby elektřiny všech jaderných elektráren a asi 20 % energetické bilance země. Město Energodar, kde se nachází Záporožská JE, je dlouhodobě pod kontrolou Ozbrojených sil Ruské federace. Včera večer se zastavil poslední blok elektrárny v JE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 komentářů: Totální blackout: Doněcká, Charkovská, částečně Záporožská, Dněpropetrovská a Sumská oblast jsou bez světla, kanalizace, bankomatů a vody

 1. admin napsal:

  Názory na Rusy jsou ze strany velké části Slovanů, zejména Čechů, Poláků a Ukrajinců natolik deformované, že hrozí opravdu tragédie:
  https://nase-pravda.net/2022-09-15-03/

  • Alesch napsal:

   Bez ohledu na to jakou prasárnu provedli ruSSáci v Maďarsku 1956, v Československu 1968, Moldavsku 1992, Čečensku 2000, Gruzii 2008, Ukrajině 2014, Ukrajině 2022 je nehážu do jednoho pytle.
   Důsledně píšu o Rusku a Rusech jen v těch případech kdy jsou hodny tohoto označení.

 2. Anonym napsal:

  1) Ukrajina bez SSSR nefunguje vůbec. Funguje tam starý známý plod kapitalismu, tzv. fašismus, úrodnou zem sebral zlodějský, koloniální Západ. Nerostné bohatství má Rusko, zkorumpovanou Ukrajinu nepotřebuje, infrastrukturu vybudovali společně se SSSR. Jazyk, kulturu, tradice Ukrošům nikdo nebere. Ničí si všechno sami pomocí svět. žoldáků a islam. zabijáků.

  Kolektivizaci ruští oligarchové s Putinem zavádět nebudou. Ukrajina poslouchá podplacené banderovce. Hladomor zavinil Západ, aby zničil Stalina. Pracovní tábory Ukrajina i Rusko potřebují, jsou to velké země. A nejvíc potřebují socialismus, kdo to neví, je pologramotný. Rusové každou válku ukončovali. Nikomu nic nedluží, je to sprostá pomluva!!!

  Inteligence má Rusko dost a hloupá inteligence ať táhne. Přinesli národům svobodu pod vedením komunistů. Dokud Rus dýchá, nic není ztraceno!!! Ať žije Rusko i Ukrajina v socialismu!!!

 3. Anonym napsal:

  To je nenávistný, nejpitomější názor!!! Gulag??? No a co!!! Ve světě bylo mnoho pracovních táborů. A nebyla tam ani jedna sebevražda! Hladomor na Ukrajině zavinil zlodějský, koloniální západ, který nedodal Stalinovi slíbené obilí a potraviny, SSSR nás nezadlužil, jako zlodějský západ. Inteligenci ničí důsledky imperialistických válek. Po válce na Ukrajině vše vybudováno za SSSR. Nenávist byla uměle zaprodanými médii vyprovokována. USA je ten hnisající vřed na této těžce zkoušené Planetě Zemi!!! Problémy v Rusku vyřeší socialismus. Kapitalismus je antagonistická společnost, která lidstvo ničí po tisíciletí. Velcí mužové Kristus, Jan Hus, Spartakus, M.L. King, Lenin, Marx, Lumumba, Ho či min věděli, že spravedlnost a rovnoprávnost zvítězí nad fašismem!!!

  • Alesch napsal:

   Opravte si prosím pravopisné chyby.

   pro hlupáka každý 😅

   ale pokusím se reagovat jestli Vám vaše IQ dovolí dýchat a číst najednou.
   SSSR nic nevybudovala …Byl to stát ve kterém nevyrobili ani funkční budík.
   slíbené obilí bylo do SSSR dodáno z USA, ale ruSSáci rozkradli/zaorali a protože nebylo určené k osevu tak Těm debilům nic nevyrostlo😂
   SSSR stále dluží ČSSR za odebrané výrobky za které nikdy nezaplatil🤭
   Všechno co v Moskvě chtějí a kupují je z USA(iPhone), Německa(Mercedesy), Japonska (Toyoty), Francie (Dior) Jediné co chtějí kupovat z ruSSka jsou Ikry, ale ty musí být z Vladivostoku jinak je nežerou a vyrábí to ryby a ne ruSSáci.
   Do seznamu vašich hrdinu by měli být přidáni K. Gottwald se svoji syfilis a práskač Julek Fučík🤭

 4. admin napsal:

  Ukrajina chce svobodu ►Od doby, kdy přesně před rokem vstoupil v platnost zákon o prodeji zemědělské půdy, získaly tři velké americké nadnárodní společnosti téměř třetinu ukrajinské orné půdy:

  https://nase-pravda.net/2022-08-07-06/

 5. Alesch napsal:

  ….“Ukrajina do poslední chvíle žila na úkor mocného sovětského dědictví, které tak nenávidí.“…
  tuto větu nechápu, protože si myslím, že:

  1) Ukrajina by bez SSSR fungovala velice dobře
  a) má úrodnou zem
  b) má nerostné bohatství
  c) má svůj jazyk
  d) má svoje tradice
  e) má svůj průmysl
  f) má svojí kulturu

  2) Ukrajina chce svobodu
  a) nepotřebuje nucenou kolektivizaci
  b) nepotřebuje hladomory
  c) nepotřebuje KGB
  d) nepotřebuje Gulagy
  e) nepotřebuje komunisty

  3) Žádný národ russákům nic nedluží
  a) každé zemi s osvobozením sebrali svobodu
  b) každou zemí kde byli russaci drancovali
  c) v každé zemi zničili inteligenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *