Dokument RAND Corporation: Jak USA plánovaly válku a energetickou krizi v Evropě

Dokument podepsaný RANDem přinesla evropská alternativní média teprve včera. Pro znalce politiky nepřináší nic udivujícího, ovšem mainstreamem ovlivněnou masu by mohl šokovat. Pod úvodním nadpisem „Oslabit Německo, posílit Spojené státy“ tvrdí, že existuje „naléhavá potřeba“ vnějších zdrojů k udržení americké ekonomiky obecně, ale „zejména bankovního systému“.

Pro USA je slabá Evropa velmi důležitá. Silná a plně spolupracující Evropa (a zde nemám na mysli EU, ale kontinent) by byla pro hegemonii USA a jeho skutečných vládců Deep state zničující. Nyní, kdy USA vnucují Evropě přijímat ničivé sankce, které jsou opět namířeny proti Evropanům, se samy USA sankcemi, které by je poškozovaly, nijak nezabývají. Oddaní lokajíčkové v Bruselu i většině vlád zemí EU však následují příkazů svého hegemona až do totální sebedestrukce.

Nyní se objevil velmi zajímavý dokument, který přinesla evropská alternativní média teprve včera. Pro znalce politiky nepřináší nic udivujícího, ovšem mainstreamem ovlivněnou masu by mohl šokovat.

  • Uniklý dokument z vládního think-tanku RAND Corporation, známého mimo jiné tím, že stojí za americkou strategií zahraniční a obranné politiky během studené války, podrobně popisuje, jak byla energetická krize v Evropě plánována Spojenými státy.
  • Dokument z ledna uznává, že agresivní zahraniční politika, kterou provádí na Ukrajině, bude tlačit na Rusko, aby muselo v zemi vojensky zasáhnout. Cílem je podle nich zavést sankční balíček, který byl připravován již dlouhou dobu.
  • Ekonomika EU, poznamenává, se v důsledku toho „nevyhnutelně zhroutí“ – a think-tank je mimo jiné potěšen, že do Spojených států mohou proudit zdroje přesahující 9000 miliard USD, a že vzdělaní mladí Evropané budou muset emigrovat.
  • Hlavním cílem, který popisuje, je rozdělit Evropu – zejména Německo a Rusko. A zničit evropskou ekonomiku tím, že do politiky instaluje užitečné idioty, kteří zastaví ruské dodávky energie na kontinent.

Think tank RAND, který zaměstnává neuvěřitelných 1850 lidí s rozpočtem 350 miliónů dolarů, má oficiální účel „zlepšit politiku a rozhodování prostřednictvím výzkumu a analýzy“. Je primárně spojen s americkým ministerstvem obrany a je notoricky známý tím, že má vliv na rozvoj vojenské a jiné strategie během studené války.

Dokument podepsaný RANDem pod úvodním nadpisem „Oslabit Německo, posílit Spojené státy“ tvrdí, že existuje „naléhavá potřeba“ vnějších zdrojů k udržení americké ekonomiky obecně, ale „zejména bankovního systému“. (Pozn.: banky nyní vykazují rekordní zisky).

Pouze evropské země vázané závazky EU a NATO nám je mohou poskytnout bez významných vojenských a politických nákladů.

Největší překážkou je podle RANDu rostoucí nezávislost Německa. Mimo jiné poukazuje na to, že Brexit dal Německu větší nezávislost a ztížil Spojeným státům ovlivňování rozhodnutí evropských vlád.

„Pokud Německo a Francie budou spolupracovat, stanou se nejen ekonomickým konkurentem Spojených států, ale také politickým.“

Klíčovým cílem, který prostupuje cynickou strategií, by mělo být především zničení spolupráce mezi Německem a Ruskem a také Francií, která je považována za největší ekonomickou a politickou hrozbu pro Spojené státy.

Jediný způsob: Vtáhněte obě strany do války na Ukrajině

Aby tuto politickou hrozbu rozdrtil, předkládá RAND strategický plán zaměřený především na zničení německé ekonomiky.

„Zastavení ruských dodávek by mohlo vytvořit systematickou krizi, která by byla zničující pro německou ekonomiku a nepřímo pro celou EU,“ poznamenává s tím, že klíčem je zatáhnout evropské země do války.

Jediný možný způsob, jak zaručit, že Německo odmítne ruské dodávky energie, je vtáhnout obě strany do vojenského konfliktu na Ukrajině. Naše pokračující akce v této zemi nevyhnutelně povedou k vojenské reakci Ruska. Rusko očividně nenechá masivní tlak ukrajinské armády na donbaské republiky bez vojenské reakce. Umožnilo by to vykreslit Rusko jako agresivní stranu a pak aplikovat celý již připravený sankční balíček.

Strany zelených přimějí Německo spadnout do pasti

Zejména zelené strany v Evropě jsou popisovány jako snadno manipulovatelné, aby řídily plány USA. V dokumentu se píše:

Předpokladem pro to, aby Německo spadlo do této pasti, je vedoucí úloha zelených stran a ideologií v Evropě. Německé ekologické hnutí je silně dogmatické, ne-li fanatické. Je to hnutí, díky němuž je docela snadné přimět je ignorovat ekonomické argumenty.

A jako příklady tohoto typu politiků think-tank uvádí současnou německou ministryni zahraničí Annalenu Baerbockovou a ministra hospodářství a klimatu Roberta Habecka.

„Osobní kvality a nedostatek profesionality umožňují předpokládat, že je pro ně nemožné přiznat své vlastní chyby včas. Bude to tedy stačit k rychlému zformování mediálního obrazu Putinovy agresivní války – a k tomu, aby se ze Zelených stali horliví a tvrdí zastánci sankcí – válečnou stranou. Umožní to uvalení sankcí bez jakýchkoli překážek.“

Baerbocková se mimo jiné proslavila prohlášením, že zachová zákaz ruského plynu i během zimy – bez ohledu na to, co si o tom myslí její voliči a jaké to bude mít důsledky pro německé obyvatelstvo.

„Zůstáváme s Ukrajinou a to znamená, že sankce zůstanou i v zimě – i když to bude pro politiky velmi těžké,“ řekla na nedávné konferenci v Praze.

V nejlepším případě úplné zastavení

Autoři vyjadřují naději, že škody mezi Německem a Ruskem budou tak velké, že pro země nebude možné později obnovit normální vztahy.

Snížení ruských dodávek energie, v nejlepším případě úplné zastavení, by vedlo ke katastrofálním důsledkům pro německý průmysl. Potřeba vyčlenit značné množství ruského plynu, aby se během zimy udržely obytné a veřejné budovy vytápěné, dále přiživí nedostatek. Omezení volného pohybu osob v průmyslu způsobí nedostatek komponentů a náhradních dílů pro výrobu, zhroucení logistických řetězců a dříve či později dominový efekt.

Úplný kolaps evropské ekonomiky
je nakonec považován za pravděpodobný i žádoucí

Nejen, že to zasadí zdrcující ránu německé ekonomice, ale celá ekonomika EU se nevyhnutelně zhroutí.

Dále RAND poukazuje na výhody pro společnosti se sídlem v USA, které tak budou mít menší konkurenci na světovém trhu, logistické výhody a odliv kapitálu z Evropy. Odhaduje se, že budou přínosem pro americkou ekonomiku o 7-9 biliónů dolarů. Zdůrazňuje také významný dopad skutečnosti, že mnoho vzdělaných a mladých Evropanů bude muset emigrovat do Spojených států.

Tolik šokující informace z uniklého dokumentu. V zásadě jen potvrzují to, na co mnozí z nás od samého začátku upozorňují, sankce by měly být nazývány protievropskými, neboť právě Evropa, zejména země EU, na ně zdaleka nejvíc doplácí.

Jednoduše, USA využily faktu, že v EU převládá ideologie nad zájmy občanů, ale i toho, že většinu rozhodujících zemí ovládají idioti se „zeleným“ mozkem.

Slovanka

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Ekonomika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *