Valerij Pjakin: Otázka-Odpověď ze dne 12.9.2022

V úvodu V. Pjakin okomentoval prohru ruských vojsk v Charkovské oblasti, což v ruské společnosti celkově vyvolalo nemalé vášně. V každé válce je týl klíčový pro její úspěch.

A stále více vyvstává otázka, zda by Kutuzov ve Vlastenecké válce proti Napoleonovi v r. 1812 či Stalin ve Velké vlastenecké válce v letech 1941-1945 proti Hitlerovi zvítězil, pokud by tehdy existoval inernet. Odpověď je nasnadě: zřejmě nikoliv. Ukrajina proti Rusku vítězí ani tak ne vojensky, jako především psychologicky skrze sdělovadla. Pod vedením Anglosasů, USA především.

Na závěr úvodu V. Pjakin řekl, že klíčovou rolí zpravodajských služeb RF bude nedopustit, aby psychologická válka skrze sdělovadla společnost přivedla do stavu sklíčenosti či dokonce paniky. Jinak řečeno, klíčem k úspěchu v boji RF není ani tak válka sama, jako spíše zvládnutí psychologického tlaku především skrze TV a internet.

Pozn.: zvuk zapněte pod oknem videa vpravo dole (ikona s přeškrtnutým reproduktorem)

Blíže v rozhovoru ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Kauza Ukrajina, Rozhovory se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.