Spisovatelka Lenka Procházková: Dnešní koniášové to mají pohodlnější

Malý národ, žijící uprostřed Evropy, musí umět odpouštět i veliké křivdy, aby přežil. Ve vztahu k Německu je to na velmi dobré cestě, dlážděné „osvětovými“ filmy a romány autorů, kteří německý protektorát nezažili a o odsunu mají představy vytvořené podle „aktualizovaných“ výkladů historie.

Vytahovat otázku reparací si dnes může dovolit Polsko, ale ne premiér, který se netají svými vztahy s Landsmannschaftem. Ani veřejnoprávní televize už nepřipomíná datum 15. března.

Zato upoutávky na výročí invaze pěti armád nelze přehlédnout, už od počátku srpna se přes naše obrazovky vždy znovu valí tanky, které jsou oproti historické skutečnosti zpětně identifikovány jen jako sovětské nebo dokonce ruské.

Zatímco slovo Němčouři je z mediálního prostoru vyhoštěno jako dehonestující, o Rusácích zuřivě twítují i vládní politici. Tento po léta budovaný dvojí metr při nahlížení do minulosti se současným válečným konfliktem na Ukrajině změnil v příkaz.

Ve vztahu k Rusku se českým občanům odpuštění neodpouští, zatímco Bandera je legitimizován a jeho hajlující „pohrobci“ s hnáty potetovanými hákovými kříži mají být vzorem statečnosti.

Osmileté vraždění etnických Rusů  na Donbasu a tomu předcházející nikdy nevyšetřená masová vražda ruskojazyčných Ukrajinců v hořícím Domě odborů v Oděse jsou překrývány mediální mlhovinou. Osamělé články o těchto zvěrstvech jsou publikovány jen v alternativních médiích. Na sociálních sítích jsou blokovány, protože obsahují závadová klíčová slova a dokumentární fotografie zobrazující násilí, což prý někteří uživatelé těžko snášejí.

Dejme tomu, že příspěvky na  facebookových stránkách cenzurují marťané (umělá inteligence). Legislativu určenou k trestání nezávislých autorů a k cenzurování internetových médií však vytvořili živí inteligentní lidé. Je připravena a brzy odstartuje.

Zablokování vytipovaného webu může proběhnout do hodiny od vydání příkazu. Špinavou práci (za protektora) tak budou zase vykonávat naši spoluobčané. Stejně jako kdysi.

Vrchní zemský cenzor, dědic slavného jména, které na mezinárodních knižních veletrzích představuje punc ryzosti – dostane příležitost uplatnit v praxi své mladické zkušenosti z disentu. Tehdy byly při domovních prohlídkách zabavovány (na stroji rozepisované) knihy jeho otce. Dnes tyto svazky zabírají půl regálu v knihovně Libri prohibiti. Některé zabavené samizdatové knihy se ale po listopadu 89 do knihovny Libri prohibiti nedostaly, protože byly rovnou po konfiskaci z úřední moci spáleny.

Dnešní koniášové to mají při likvidaci škodlivých textů pohodlnější, stačí pár kliknutí a web se stane pro čtenáře nedostupný (ZDE). Takže komanda budou ochránci jediné pravdy potřebovat pouze při zatýkání závadových autorů.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: Spisovatelka Lenka Procházková: Dnešní koniášové to mají pohodlnější

 1. PhDr. Jiří Jaroš N. napsal:

  Jako člověk, který by neexistoval, kdyby Rusové nezachránili mou rodinu před úplným vyhlazením – německým nacistům padl za oběť dědeček legionář, dva strýcové v Osvětimi, třetí strýc na sekyrárně Pankrác ještě roku 1945! a otec totálně jako mladý nasazen – musím oponovat všem těm, kdo o Rusech mluví generalizačně jako o netvorech nebo asijských hordách. Jakoby se vrátily časy Goebbelse a Moravce Emanuela (neplést s dnešním Moravcem). S paní dr. Neudorflovou i Lenkou Procházkovou, v níž vidím naši druhou Boženu Němcovou, se plně ztotožňuji a přeji jim, aby dále pokračovaly ve své práci pro republiku, pro naši republiku, ne pro protektorátní kolonii cizích mocností.

  • admin napsal:

   Pane doktore, srdečně Vás zdravím na zdejším webu!

   Obdobně, jako i v případě Dr. Neudorflové, Vám chci sdělit, že je pro mne jako správce webu velkou ctí, mohu-li zveřejňovat Vaše nesmírně přínosné články ve jménu historické Pravdy, která je v těchto protektorátních časech natolik vzácná!

   https://nase-pravda.net/tagy/nickelli-jiri-jaros/

   S Vašimi slovy, pane doktore, se plně ztotožňuji. Jen doplním jediné. Proti Rusku neprobíhá boj jen zvnějšku, ale i zevnitř. Politika ruské Centrobanky je toho dokladem, stejně jako i Ústava RF, která byla napsána CIA ještě za Jelcina v r. 1993. Dodnes je v platnosti! O sociální politice v RF raději ani nemluvě, to je naprostá katastrofa! A to Rusko je nejbohatší zemí na suroviny…

 2. Ivana Honkova napsal:

  Pravda je prostá. Socialismus měl být více chráněn jako posvátný chrám. Byl ještě v kolébce, ale životaschopný a lidský.

 3. Marie Neudorflová napsal:

  Jako vždy vynikající a odvážný článek Lenky Procházkové. Zdůaznila aspekt, který má dlouhodobější život a bývá při historické reflexi negativních aspektů naší historie zanedbáván, ač znalost jeho kořenů je pro poučení nutná. Tím je účast vlastních lidí na destrukci přístupů k pravdě, k důležité, kritické k těm mocensky povoleným. Není to jen nedostatkem jejich vzdělání, politickou nedospělostí, nedostatkem ztotožnění se se svým národem, ale je to i nedostatkem jejich charakteru, příklonem k mocným, důsledkem vědomého materialistického opportunismu, psychopatická ochota sloužit cizím zájmům za licoměrné uznání a pochlebování ve skutečnosti jejich zamindrákovaného ega, prázdné mravní podstaty. Je to i nedostatek odvahy vzdát se černobílého vidění reality, v jehož podstatě je vždy velký kus nenávisti, a nedostatek odvahy hledat pravdu, a respektovat ty, kteří jí hledají navzdory mocným.

  • admin napsal:

   Paní doktorko, srdečně Vás zdravím na zdejším,
   teprve půl roku trvajícím webu!

   Začnu tím, že je pro mne, coby správce webu, vždy velkým potěšením zveřejnit Vaše vysoce přínosné příspěvky:

   https://nase-pravda.net/tagy/neudorflova-marie/

   Nyní mi dovolte pár slov k Vašemu komentáři, ačkoli bych ani nemusel, popsala jste stav věcí více než zevrubně, ale hlavně hluboce pravdivě. Takže Vám povím jen toto.

   Geniální srbský elektroinženýr Nikola Tesla prohlásil, že věda má smysl jen tehdy, pokud slouží k dobru člověka, pokud tedy věda nepostrádá morální rozměr. A totéž se týká i společenských vztahů, tedy i politiky. Jak jste správně uvedla, pokud člověk ztrácí mravní rozměr svého konání, pak se mění v chladnokrevného egoistu či dokonce technokrata bez kousku sebemenšího citu.

   A správně jste uvedla, že tato absence morálky není vázána jen na vzdělání, bohužel. I vysoce vzdělaní lidé často až nepochopitelně inklinují někam, co lze pochopit věru jen zcela obtížně. Tak např., včera mne zaujal rozhovor s prof. Janem Pirkem:

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-pirk-nejsem-rusofil-proti-rusku-musime-jit-tvrde-jsme-dalsi-na-rade-216326#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   Překvapil mě pan profesor. Pravda, v době kovidového teroru se choval naprosto správně, až hrdinně, když se postavil proti korona-běsnění. Avšak včerejší výrok pana profesora Pirka, že „z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo“ svědčí o tom, že buď pan profesor, abych tak řekl, zapomněl některé dějinné pasáže, anebo, podle mě spíše, vidina společenského prospěchu zapůsobila u něho jinak, než by měla. Je to až tragicky smutné, nakolik vidina peněz či snaha zalíbit se, anebo nedostatek odvahy bránit Pravdu, dovede člověka ohnout až k nepoznání, nezřídka i navzdory vlastním životním postojům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *