Mimořádný rozhovor s ing. Vladimírem Štěpánem o energetické krizi a ekonomickém kolapsu

Expert na energetiku Ing. Vladimír Štěpán odhaluje principy současné energetické krize a systém prorůstání energetických koncernů do řízení státu: Každý den, kdy je tu tahle naše vláda, nás stojí miliardy a možná desítky miliard korun.

Již koncem loňského roku apeloval ing. Štěpán na předchozí vládu, aby řešila ceny energií. Jakožto člověk, který se energetice na vysoké úrovni profesně věnuje desítky let a dojednával i kontrakty na dodávky energií pro několik evropských zemí, doporučuje zastropovat cenu elektřiny na hodnotě 100 eur za MWh u výrobce. Vláda zvolila cestu zastropování na mnohem vyšší ceně, navíc u odběratele.

Vytvoří tady super ČEZ se ziskem 100 miliard a masu firem a obyvatelstva, které zkrachují a přijdou o domy, protože to nezaplatí. K tomu zatíží státní rozpočet, protože tak, jak je to postavené, musí dodavatelům doplácet mezi zastropovanou cenou a cenou na burze, vysvětluje ing. Štěpán s tím, že zařídit zastropování ceny elektřiny na 100 eurech u producentů je otázkou jednoho měsíce, když je k tomu vůle.

Postup vlády podle něj není výsledkem neschopnosti, ale realizací promyšlené strategie, jak občany ČR zbavit majetku. Celý ekonomický kolaps je navíc zabalen v plášti, který zahrnuje cenzuru a dezinformace v mainstreamových médiích, která vlastní oligarchové propojení s politiky. Naši vládu zavřou na základě zákonů, které oni si vydali proti dezinformátorům, protože to oni dělají, oni šíří dezinformace, oni omezují demokracii, oni omezují svobodu, oni patří na ten seznam.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Energetika, Rozhovory se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *