Finian Cunnigham: Soros a kyjevský režim – Večeře s ďáblem

Miliardář židovského původu financuje nacistický režim na Ukrajině, aby plnil jeho příkazy, a to není nic jiného než cynická kalkulace. O tom je kapitalismus.

Kyjevský režim podporovaný NATO přijímá nové drakonické zákony, které zakazují jakoukoli svobodu projevu nesouhlasu. Jakékoli názory, které nejsou v souladu s režimem, mají být považovány za vlastizrádné a postaveny mimo zákon, dokonce mají být předmětem pronásledování a násilných represí.

Nové zákonné pravomoci zakotvují krutou kampaň proti nezávislým médiím, která na Ukrajině zuřila v posledních čtyřech letech za vlády prezidenta Vladimira Zelenského. Opoziční politické strany a zpravodajské organizace byly zavírány a nesouhlasící novináři se stávali terčem násilí nebo byli nuceni odejít do exilu. Jedovatý trend namířený proti svobodě projevu lze vysledovat až ke CIA sponzorovanému majdanskému puči, který v únoru 2014 svrhl legálně zvolenou vládu na Ukrajině.

Tento převrat vynesl v Kyjevě k moci krajně pravicový režim, který se chlubí minulou spoluprací s nacistickým Německem. Ukrajinští fašisté jménem Třetí říše vyhladili více než milión Židů.

Zelenského fin. mecenáš ukraj. oligarcha Igor Kolomojskij

Rozpory kyjevského režimu jsou až dech beroucí. Stávající prezident Zelenskyj je údajně židovského původu. Jeho režim je však podporován nacistickými polovojenskými jednotkami, jako jsou prapory Azov a Aidar, které tvoří páteř ukraj. ozbrojených sil. Zelenského fin. mecenášem je ukraj. oligarcha Igor Kolomojskij, který je rovněž Žid, ale financuje neonacistické polovojenské jednotky.

Západní vlády, které o sobě tvrdí, že jsou strážci „demokracie“ a „svobody“, dodávají fašistickému režimu v Kyjevě, v jehož čele stojí židovský prezident, zbraně za miliardy dolarů. Západní vlády a média se snaží tento rozpor odstranit tvrzením, že Zelenského režim je „demokracií“, a zamlčováním faktů o jeho nacistickém chování. Vyzbrojování Ukrajiny od roku 2014 ze strany Spojených států a dalších členů NATO bezohledně tlačí na světovou válku s Ruskem. Západní tzv. demokracie se spojují s fašismem v začínající válce proti Rusku, která může skončit jadernou katastrofou. Pro ty, kdo věnují historickou pozornost skutečným příčinám a geopolitice druhé světové války – souhře západních mocností a nacistického Německa – a následné studené války, nemusí být současná konfrontace žádným překvapením.

Vztahy jedné západní veřejné osobnosti s Ukrajinou jsou obzvláště zarážející svou nesourodostí. George Soros, americký miliardář a filantrop, byl jedním z prvních podporovatelů politických změn na Ukrajině po jejím osamostatnění od Sovětského svazu v roce 1991.

Soros prostřednictvím své nadace Open Society Foundation poskytl milióny dolarů na podporu převratu na Majdanu v Kyjevě. Soros pracoval ruku v ruce s americkou vládou a jejími agenturami CIA pro změnu režimu, jako jsou National Endowment for Democracy a USAID, na vytváření „skupin občanské společnosti“ a řady mediálních organizací, které prosazovaly protiruské názory.

Sorosova nadace Open Society Foundation dodnes prohlašuje, že „stojí na straně Ukrajiny“, a obviňuje Rusko z „útoku na demokracii“. OSF má za cíl získat 45 milionů dolarů, které prý budou použity na „ochranu ukrajinské občanské společnosti“.

Skutečnost, která se skrývá za Sorosovou rétorikou o ctnosti, je taková, že kyjevský režim ovládají nacistické síly, které chtějí potlačit jakýkoli nesouhlas a svobodu slova, jak dokazují nové represivní mediální zákony.

Šokující útok Zelenského režimu na svobodu slova odsoudily i západní nevládní organizace financované Sorosem, jako jsou Reportéři bez hranic a Výbor na ochranu novinářů se sídlem v USA.

Nejde jen o nešťastnou záležitost špatné společnosti. Soros a americké ministerstvo zahraničí spolu s tehdejším viceprezidentem Joem Bidenem se v roce 2014 podíleli na nástupu kyjevského režimu k moci. Podíleli se na jeho vybudování jako zuřivého protiruského předvoje, který odmítl mírové dohody z Minsku z let 2014-2015 a podnítil současnou válku s Ruskem.

Soros, který již mnoho let veřejně vyjadřuje hluboké osobní antipatie vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, zřejmě obratně využívá Ukrajinu jako geopolitické hřiště k prosazování svých osobních a obchodních zájmů. Miliardář a kapitalista má zájem o privatizaci ukrajinského průmyslu v oblasti energetiky a zemědělství. Imperialistické zájmy Washingtonu a NATO se samozřejmě se zdánlivou filantropií dobře skloubily.

Soros je dlouhodobě obviňován z podpory „barevných revolucí“ jménem Washingtonu s cílem destabilizovat geopolitické protivníky, zejména Rusko a Čínu.

Zvláště přesvědčivý je případ Ukrajiny. Sorosovo brzké zapojení do podpory násilného kyjevského převratu vedlo přímo k vytvoření extrémního, reakčního režimu, který poslušně sloužil imperialistickým zájmům Washingtonu proti Rusku a zároveň způsobil utrpení většině Ukrajinců. Kyjevská vládnoucí garnitura je prolezlá korupcí, fašistickým bezprávím a dusí rozvrácenou občanskou společnost pod vedením autokratického židovského prezidenta, kterého si oblíbil Hollywood a západní státní zpravodajské služby.

Sorosova velkohubá tvrzení o podpoře „nezávislé žurnalistiky“ a „občanské společnosti“ se ukazují jako naprostá nepravda v kontextu současných represí proti svobodě slova na Ukrajině.

Tím se dostáváme ke konečnému, možná nejznepokojivějšímu rozporu:

George Soros (92), narozený v roce 1930 v židovské rodině, vyrůstal v Maďarsku za nacistické okupace a jako dospívající se snažil vyhnout poslání do plynové komory. Přiznal, že svou židovskou identitu skrýval a předstíral, že je křesťan. Existuje narážka na to, že jako teenager kolaboroval s nacistickým režimem v Budapešti, když podával zprávy o židovském majetku určeném ke konfiskaci. Popírá, že by se podílel na jakémkoli protiprávním jednání, a tvrdí, že byl pouze nešťastným mladíkem doprovázejícím pronacistického majetkového agenta.

Je pravda, že někteří antisemité z řad americké pravice se snaží ze Sorose udělat „nacistického globalistu“, což je směšné.

Soros po letech emigroval na Západ a později zbohatl jako supí kapitalista, který sází na poražené. Je známý jako „muž, který zlomil britskou libru“ a během krachu na trhu v roce 1992 vydělal za jediný den miliardu dolarů.

Řekněme, že George Soros má nadpřirozeně vyvinutý smysl pro dravý oportunismus. Miliardář židovského původu financující nacistický režim na Ukrajině, který plní jeho příkazy, se nevyhne cynickému kalkulu. O tom je přece kapitalismus.

ZDROJ (překlad Zvědavec)

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Kauza Ukrajina, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *