Erik Best: Fiala by měl vysvětlit energetickou situaci

Ministr financí Zbyněk Stanjura minulý týden v rozhovoru pro časopis Reflex uvedl, že firmy, které v rámci programu covid čerpaly nejvíce, byly často také těmi, které to nepotřebovaly. „Nejvíce peněz dostala naše nejúspěšnější firma“, řekl.

To chce s ohledem na budoucí energetickou podporu změnit, třeba tím, že bude po příjemcích podpory vyžadovat, aby ji později státu vrátili. Stanjura včera České televizi řekl, že nyní podporuje zastropování cen energií i pro velké firmy a že by to státní rozpočet mohlo vyjít na 30-50 miliard korun. Zatím však není jasné, kolik z této podpory by se muselo později vrátit, pokud vůbec něco. To opět vytváří nerovné podmínky, podobné těm covidovým.

Podniky s nejlepšími informacemi a nejlepším přístupem k ministrům a jejich poradcům si budou moci dříve vytvořit názor na to, zda podpora bude dostatečná na udržení jejích provozů. Pokud měl někdy premiér Petr Fiala vysvětlit energetickou situaci v mimořádném projevu, tak teď je ten správný čas.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Energetika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *