Oliver Stone: Všichni jen křičí „Rusové útočí“. A kdo to způsobil?

Americký režisér Oliver Stone v rozhovoru pro srbský list Politika řekl, že udělal chybu, když v prezidentských volbách volil Joe Bidena. Opravdu jsem si myslel, že stárne a bude zralejší a méně agresivní, protože jeho minulost je strašně agresivní.

Vždy podporoval války, říká Stone. Podle něj exprezident Barack Obama podpořil Bidena, protože se „bál urazit establishment“.

Vybral jsem nejstaršího dědečka a ten se ukázal jako velmi nebezpečný a teď křičí: „Zabijme Rusy, teď je naše šance.“ Plete si Rusko a Putina v domnění, že když se Putina zbaví, ovládne Ruskou federaci jako za Jelcina. Ale to jsou jen sny, řekl světoznámý režisér.  Od redaktorky potom dostal otázku, zda má představu, komu by  dal  svůj hlas. Na to Stone odpovídá:

Volil bych třetí stranu. Amerika nemá žádnou naději, kromě vzniku třetí strany, protože republikáni i demokraté pracují a fungují stejně a investují stejné peníze do vojenského průmyslu. Vojenský rozpočet USA je obrovský. Establishment je propojený a ve světě je dnes hodně nespokojenosti.

Oliver Stone se v rozhovoru vyjádřil také k událostem na Ukrajině. Tak kdo jsme, abychom na někoho ukazovali prstem? Říkáme Rusům, co mají dělat. Chci říct, je to legrační vzhledem k tomu, co jsme udělali. Nechci se pouštět do širšího příběhu, co se děje na Ukrajině, protože případ není vůbec jednoduchý a všichni jen křičí: „Rusové útočí“.

A kdo to způsobil? Co se tam dělo v Donbasu od roku 2014 a kolik lidí se odtamtud vystěhovalo, protože Spojené státy mohutně vyzbrojovaly ukrajinskou armádu. Od roku 2014 Ukrajina už nebyla neutrální, byla proti Rusům a to je to, co narušilo rovnováhu vojenské techniky a odtud pochází válka. Jako všechno, i každá válka má příčinu a následek, ale tomu zatím ani nevěnujeme pozornost, zhodnotil situaci trojnásobný držitel Oscara. (Pozn. Naší Pravdy: podrobněji ZDE)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *