Erik Best: Houfnice místo Fabií

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v neděli pro BBC Radio 4 řekl (od 9:10), že ukrajinští spojenci NATO musí zvýšit výrobu zbraní, munice a náhradních dílů, a že přesně to také dělají.

Shodou okolností český premiér Petr Fiala tentýž den ve svém novoročním projevu uvedl, že řada českých firem věnujících se obrannému průmyslu v posledních měsících rozšířila svoji výrobu a nabírá tisíce nových zaměstnanců. „Systematicky podporujeme zapojování domácího průmyslu do armádních zakázek“, řekl. „Vytváříme tím pracovní místa, většinou s vysokou přidanou hodnotou, tedy místa dobře placená, a podporujeme tak konkurenceschopnost české ekonomiky.“

To je panečku nápad! Proč to neřekl dřív? Český automobilový průmysl si láme hlavu, jak splnit emisní normu Euro 7, přitom militarizace českého průmyslu je po celou tu dobu řešením. Teď to budou houfnice a tanky, namísto Fabií a Kamiqů.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *