Erik Best: Babišova nabídka ostatním oligarchům

Německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung v pátek napsal, že Daniel Křetínský z ničeho vybudoval miliardové (v eurech) impérium. Jeho veledůležité obchody s ČEZem a Gazpromem však zmíněny nebyly.

Zda má Křetínský přímý podíl v ČEZu, není známo, ale lidé, na které je v J&T napojen, bezesporu ano. A tady přichází ke slovu prezidentský kandidát Andrej Babiš. Ten minulý týden Janě Bobošíkové řekl, že by se sešel se zástupcem minoritářů ČEZu Michalem Šnobrem z J&T a řekl mu, že jejich podíl v ČEZu má hodnotu desítek miliard korun, ale je tam i nerozdělený zisk 200 miliard korun.

Šnobrovi by dále řekl: „My vykoupíme jako stát vaše akcie, rozdělíme i ten nerozdělený zisk, takže dostanete 60 miliard korun plus cenu akcií. A pojďme o tom jednat.“ Jako prezident by tohoto Babiš sám nebyl schopen, ale měl by na Fialovu vládu páky. Jednou z velkých výtek ostatních oligarchů vůči Babišovi bylo, že se odmítá dělit o kořist. Nyní chce jednat.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *