Orbán je ohromen nerozumným rozhodnutím evropských vůdců

Maďarský premiér vyzývá k okamžitému příměří na Ukrajině. Je potřeba mírové řešení krize na Ukrajině, ale jednání mohou trvat roky, řekl ve čtvrtek na mezinárodní tiskové konferenci maďarský premiér Viktor Orbán.

Nekomplikujte věci, je potřeba okamžité příměří, po kterém by měla okamžitě začít mírová jednání, ale může to trvat měsíce nebo dokonce roky.

Maďarský premiér se také vyjádřil ke krizi politického vedení v Evropě. Nyní je pro evropské vůdce často obtížné rozpoznat a vyjádřit zájmy svého vlastního kontinentu, řekl Orbán.

Maďarský ministr zahraničí a ekonomických vztahů se zahraničím Peter Szijártó vyzval „velmoci“, aby místo dodávek zbraní zahájily mírová jednání o Ukrajině.

Péter Szijártó  na zasedání Rady bezpečnosti OSN řekl:

Věříme, že místo navyšování dodávek zbraní stojí za to se zaměřit na dosažení příměří a zahájení mírových jednání. Žádám představitele velkých a mocných zemí, tzv „supervelmocí“, sednout si k jednání a začít mluvit o tom, jak můžete dosáhnout míru v našem sousedství, namísto prodlužování války.

Poznamenal, že „Maďarsko a maďarský lid již v tomto konfliktu zaplatili vysokou cenu“, protože spolu s Ukrajinci umírají i Zakarpatští Maďaři mobilizovaní v ukrajinské armádě a Maďarsko samo pociťuje negativní ekonomické důsledky konfliktu.

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *