Karel Eichler: UFO nad Amerikou – to už si z nás vážně dělají srandu?

S tím, jak se stupňují tlaky, kterými se nás snaží udržet vládní vrstvy v permanentním stresu (a tedy poslušné, neboť vystresovaní lidé nemají čas přemýšlet a tedy pouze slepě jdou s davem), tak roste stupeň absurdnosti prostředků používaných k tomuto účelu. Poslední opravdu silné kafe jsou UFO nad Amerikou – ano, opravdu, ona UFO, co je známe z filmů.

Všichni jsme si toho jistě všimli, začalo to prapodivnou epidemií chřipkového typu (nazvanou covid) – opatřeními s ní přijatých již po roce nevěřil skoro nikdo, snad kromě opravdu ideologicky zaslepených šílenců. Ale svůj účel dokonale splnila – lidé byli vystresovaní a tedy poslušní. Mohli se pěkně utáhnout šrouby – o tom, co nás donutili dělat, se jednou budou psát učebnice. Nicméně, nic netrvá věčně, bylo potřeba vymyslet něco nového, lepšího, aby se tlak mohl dále stupňovat.

A co se nestalo, přišla válka na Ukrajině. Jak skvělá práce soudruhů z rozpadajících se západních zemí – musí slavit. Opět mají možnost jak odvést pozornost od vnitřních problémů dosahujících obrovských rozměrů, opět mají možnost utáhnout šrouby, opět mají možnost hledat vnitřní nepřátele (tentokráte se nazývají dezinformátoři, nikoli heretici či čarodějnice, jako tomu bylo pár set let zpět).

Všechno super, až na ten problém, že i konflikt na Ukrajině již značně vyčpěl. Plus si lidé začali všímat poněkud podivných událostí – jako například nedávno oficiálně „odhalený“ americký podíl na odstřelení plynovodů Nord Stream (kdo by to byl řekl). Prostě, účel tohoto konfliktu sám o sobě se stává problémem. Tedy je potřeba vymyslet něco nového.

A co nevidíme, hrdinní piloti letectva USA stoupají do horních vrstev atmosféry a sestřelují čínské balony (tak dokonale maskované, že je lze vidět pouhým okem, kterak dokonalá špionážní technika). V těchto dnech slyšíme o dalších divných létajících objektech (v originálních článcích skutečně nazývaných UFO). No, zkrátka, mimozemská invaze z pera ministerstva propagandy (z neznámého důvodu přejmenovaného na oddělení pro boj z dezinformacemi) již začala.

Role oligarchicko-propagandistických médií a politiků

Je docela legrace sledovat, jak na toto poslední absurditu reagují mainstreamová média (jak obecně známo – bez výjimky ovládaná či vlastněná několika málo prověřenými a tedy ideologicky uvědomělými oligarchy). Poslední článek, který mě zaujal se objevil na serveru iDnes – od „experta“ na balonové létání. Za prvé si všimněte, jak se vždy vyrojí experti na každé téma (to jeden žasne, kde se berou). Ten dokonale logicky vysvětluje, jak je těžké vidět balon s několika desítkami tun nákladu (opravdu hovoří o desítkách tun. V tomto článku na iDnes je zmíněno: …Generál VanHerck se v rozhovoru pokoušel odhadnout i hmotnost nákladu špionážního balonu na „několik tisíc liber“ (1 lb = cca 0,45 kg)) na radaru – dobrý, ale něco tam nesedí (ostatně jako vždy). Ale, slušno přiznat, že tento oříšek novinářům opravdu nezávidím (míněno jak vtlouci do hlavy občanů hovadinu těchto rozměrů).

Už se upřímně těším na to, jak budou na čé-té-dvacet-čtyřce létat titulky jako: dezinformátoři se spolčili, aby popírali invazi UFOnů – pojďme rychle přitvrdit v trestání dezinformátorů! To samozřejmě neunikne pozornosti politiků čekajících na jakoukoli záminku pro zpřísnění trestního zákona. Pak se (znovu) bude chodit do vězení za to, že si člověk nedal v restauraci pozor na jazyk – něco na styl: Franta se opil a začal říkat, že ještě nikdy neviděl UFOny, pak se tomu u soudu ještě blbě smál, tak dostal dva roky natvrdo. Prostě, kdo viděl UFOny je slušný a zodpovědný, kdo popírá jejich existenci je popírač a dezinformátor (odplivněte si před ním).

Malé intermezzo: rozhovor s Petrem Robejškem na XTV

Je docela úsměvné, že v srpnu loňského roku měl politolog Petr Robejšek rozhovor na XTV, kde přesně tuto situaci popisuje jako možný další vývoj (doslova říká „Jsme vystaveni trvalému stresu, možná už brzy uvidíme mimozemšťany“). On to tedy říká v jisté nadsázce, ale v kontextu dnešních dní z jeho slov docela mrazí. Tak jen doufám, že jeho slova soudruzi nevzali jako návod.

Jak z toho vlastně ven

Je již evidentní, že mladí lidé, kteří tráví více času ve virtuální realitě, nežli v realitě všedních dní, nemají žádný problém uvěřit libovolným hovadinám. Inu, pokud bych strávil desítky hodin týdně na Netflixu (či jak se ty zrůdnosti jmenují), asi bych byl také dokonale vypláchnutý. Ve skutečnosti jsou totiž všechny tyto nástroje určené právě k tomuto cíli – naformátovat mozky všem tak, aby každý byl jako malé dítě – dětem můžete vsugerovat co potřebujete, a když se vám bouří, tak jenom zadupete a oni zalezou.

Závěrem tedy doporučuji: vypněte všechny tyto propagandistické hlásné trouby (a nástroje), žijte život v realitě skutečné, nikoli té virtuální, mluvte s přáteli v hostinci a nikoli na fejsbucích. To je totiž jediný funkční způsob, jak se z těchto nesmyslů nezbláznit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *