Marek Řezanka: Stav totální nouze

Vzpomínáte, jak při prezidentské volbě Petr Pavel rozdělil občany na ty, kteří volí „pravdu“ – a na ty, kteří volí „lež“ s tím, že on je samozřejmě spolu s mainstreamovými médii a kabinetem Petra Fialy na straně „pravdy“? Krom toho, že se jednalo o nebetyčné citové vydírání, to byl pochopitelně bohapustý výmysl.

„Strana pravdy“ nám totiž hned po volbách popírá sama sebe. Ještě v listopadu 2022 premiér Fiala v Blesku vysílal jasný signál, že věk odchodu do důchodu se za jeho vlády měnit nebude. To samé před tím několikrát zopakoval ministr práce a sociálních věcí, M. Jurečka. Docent Radim Valenčík, který se dlouhodobě problematice penzijního systému věnuje, poukázal na ministrovu totální sebe-diskreditaci: „Tady se ministr Jurečka zpronevěřil sám sobě. Ještě v loni touto dobou se jednoznačně postavil na stranu individuálně motivovaného prodloužení doby odchodu do důchodu.“

Spolu s Petrem Pavlem nás vláda přesvědčuje, že takzvaná penzijní reforma „musí bolet“ – a že tato bolest nemá alternativu. Není to samozřejmě pravda. Záleží, čí zájmy zohledníme – zda zájmy občanů, nebo penzijních fondů a dalších subjektů, které chtějí na nás, občanech, vydělat.

Petr Fiala by měl přiznat, že jeho prioritou nejsou lidé této země, ale zbraně pro válku, do níž nás nebezpečně každý den víc a více zatahuje. Ujišťování, že nám mobilizace nehrozí, můžeme věřit asi stejně jako signálům, že se věk do důchodu za působení stávající pětikoalice nezmění. Já chci slyšet premiéra, který řekne, že není na tanky, ale zato je dostatek prostředků na náš sociální systém. Že matky nevychovávají budoucí rekruty (kanónenfutr), ale myslící bytosti, které se zapojí do chodu naší společnosti.

Na okolnost, že důchod nelze považovat za jakýsi milodar, poukazuje další vysokoškolský pedagog, Tomáš Fiala. Kabinet Petra Fialy svým pojetím „reformy“ ohrožuje základní kámen našeho sociálního systému. Vezměme si, jaký je průměrný věk dožití ve zdraví. S jakými zásadními problémy se potýká naše zdravotnictví. Jaké důsledky bude mít politika Fialovy vlády na růst nezaměstnanosti. Jak ceny takřka všech komodit stále rostou.

A do tohoto kontextu zasaďme rostoucí věk pro odchod do důchodu. Osobně to nazývám zrůdností toho nejhoršího a nejhrubšího asociálního zrna. Aby vládních nehorázností nebylo málo, vláda si vyhlásila takzvaný stav legislativní nouze, aby hlas opozice eliminovala na minimum. To není nic jiného než akt naprosté politické zvůle – a s demokracií nemá nic do činění. Nouzi tu máme, to ano – a může za ni jednoznačně Fialův kabinet – ale tuto nouzi bychom měli vyhlásit my, občané. A konečně vystavit vládní pětikoalici definitivní STOP. 


Ať ji vezme čert…

Fialova vláda lidi ožebračí:
Do praxe nám přejde zrůdná teorie.
Budeme dřít dlouho. Co je nejvíc k pláči?
Důchodu se mnoho lidí nedožije.

Na tanky být musí. Ty jsou vládní téma.
Lidé této země nejsou priorita.
Zato na důchody tato vláda nemá:
Je ve válce s námi – cenzury se chytá.

Pokud nám to vadí, jsme hned „dezoláti“.
Prodlouží nám dřinu, čímž nám život zkrátí.
Diskutovat tihle škůdci nechtějí.

Na co máme nárok, to nám sprostě kradou.
Že nás tlačí k válce, označuji zradou:
Této vládě přeji, ať čert vezme ji…

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Marek Řezanka: Stav totální nouze

  • admin napsal:

   Paní Margarito, hezky jste to napsala!

   Celé je to o tom, že vrchnost si dovolí jen tolik, kolik jí dovolí plebs. To se týkalo a týká doposud i nedávného korona šílenství, abychom dnes četli tyto zprávy:

   https://nase-pravda.net/2023-02-23-04/

   P.S.
   Aby však plebs cokoli prosadil, musí mít v čele (!) politickou stranu či hnutí, které ho organizuje. Ve Francii podle tamější tradice je to silné odborové hnutí, které v bývalých socialistických zemích v zásadě není nebo je umrtveno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *