Arménský bloger Alexandr Alexaňan v mimořádném dokumentu: Hledej, najdi а řekni PRAVDU

Začalo to na Ukrajině a trvá to dodnes.
Hrozí III. světová válka

Vážení čtenáři!

Tento film byl vytvořen k zobrazení ruského pohledu pro západní veřejnost. Jeho hlavním cílem je čelit nekritickému myšlení a bezuzdné rusofóbii.

Skvělý film Arména Alexandra Alexaňana o vzniku konfliktu na Ukrajině se všemi souvislostmi je rozdělený do následujících kapitol:

 • Ruská agrese
 • Co je Ukrajina
 • Euromajdan
 • Krym
 • Oděsa
 • Donbas
 • Nacismus na Ukrajině
 • Prezident Zelenský
 • Tlak spojenců
 • Eskalace na Donbasu
 • Jaderný status Ukrajiny
 • Shrnutí událostí
 • Rusko nemělo na výběr
 • Válečné zločiny
 • Zničení Ruska
 • Staronový plán
 • Cenzura
 • Rusofóbie
 • Důležitá zpráva

Názory řadových Rusů pod ruskojazyčným videem

Nataša Mitrova: Šiřte tento dokument, jak jen to jde.

Andrej Karkavin: Problém podobných videí je, že svět je již definitivně rozdělen a lidé většinou již nejsou schopni kritického myšlení. Ti, kteří toto video ocení a porozumí mu, tak už všechno dokonale pochopili dávno a tak či onak věděli všechno nebo mnoho, co je v něm zobrazeno. Příběh nakonec napíše vítěz, ale… bohužel, v tomto případě už nemusí být…

Máša Baršova: Nemohu se ubránit a chci vyjádřit své nadšení! Autor dokumentu odvedl skvělou a užitečnou práci! Vše podle skutečnosti. Sdílejte toto video, nebuďte líní! Osobně jsem se o filmu dozvěděla díky kanálu Tucker Carlson v ruštině.

Oria Chananova: Díky za film! Prvotřídní dokument s chronologií si zaslouží povinné vzdělávání ve všech školách. Kluci, kteří natočili tento film, mají ode mě jedničku s hvězdičkou!👍 Jak děsivé, co se tam dělo a děje 😨, až do událostí února 2022 jsem tušila, že je to tam jako v Německu před rokem 1941, když jsem viděla ty průvody s pochodněmi, černé masky se svastikou, podívaná to byla strašlivá, chladná a zlá. Takže to byli oni, kteří jen šli a křičeli jako zvěř, a když bili, mučili a pronásledovali! Budu odkaz šířit, nechte lidi sledovat PRAVDU! Konec konců, je to pravda, že mnozí si stále myslí, že nacisté tam na Ukrajině nejsou, že se Putin zbláznil. Ano-ano, právě se zbláznili ti, kteří věří, že tam žádní nacisté nejsou!

Pozn. Naší Pravdy: je, bohužel, smutná skutečnost, že ofic. státní ruská TV tohle video NECHCE vysílat, stejně jako ředitelé škol v Rusku tohle odmítají žákům a studentům sdělovat v hodinách dějepisu či obč. výchovy. PROČ? Není tak pochyb, v Rusku platí DVOJÍ výklad dějin (kauza Katyň) i současného dění (Ukrajina).

K americkým biologickým vojenským laboratořím na Ukrajině lze jen doporučit přečíst a zhlédnout video ZDE


Alexandr Alexaňan: Hledej, najdi а řekni
(anglická verze s českými titulky)

Alexandr Alexaňan: Hledej, najdi а řekni
(originál v ruštině)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Kauza Ukrajina, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: Arménský bloger Alexandr Alexaňan v mimořádném dokumentu: Hledej, najdi а řekni PRAVDU

 1. Aleš napsal:

  To je pěkná zvrácenost. Pokud oni zaútočili, zabrali skoro 1/5 Ukrajiny, 1/12 Gruzie, 1/9 Moldavska a nechápeme, že nemají kam ustupovat, budou bojovat zbraněma hromadného ničení, tak se na to musíme připravit.
  Protože “Kdo zlu ustupuje, sám se proviňuje.”

  • admin napsal:

   Pane Aleši, klidný večer.

   Nehodlám být arbitrem v kauze Ukrajina, protože kdybych byl prezidentem Ruska já, žádná válka by se prostě a jednoduše NEKONALA. Putin je antikomunista, antisovětčík a prooligarchický magnát, kterého kromě pohádkového bohatství ruských dolarových miliardářů nezajímá zhola NIC, zatímco já jsem levičák a prosocialistický člověk, jenž moc dobře ví, že Rusko bez obnovení socialismu zcela jistě nemá nejmenší naději se protlouci tímto beznadějně zdivočelým světem. Nicméně…

   Pane Aleši, Rusko bylo zatlačeno do kouta jako hladem zesláblý medvěd, jenž se ocitá v zásadě v takovém stavu, že již nemá na výběr. Mám na mysli bezuzdné utahování smyčky kolem hranic Ruska ze strany NATO:

   https://nase-pravda.net/2022-11-18-09/

   Pane Aleši, je nabíledni, že tohle dříve či později skončí katastrofou, se na mě nezlobte. Když se přece ze strany ÚV KSSS a KGB lámal vaz Sovětskému svazu, tak bylo zcela jednoznačně a nedvojsmyslně představiteli Západu řečeno, že NATO po sjednocení Německa se nerozšíří na východ k ruským hranicím ani o krok. Avšak kdeže loňské sněhy jsou! Takže? Co má Rusko nyní udělat? Otevřít hranice, aby si NATO zabralo naftová a plynová pole na Sibiři? Anebo má Rusko po vzoru Karibské krize rozmístit po 60 letech rakety s atomem na Kubě a ve Střední Americe?

   • Aleš napsal:

    Když se oprostíte od studené války “západ chce zničit Rusko” a podíváte se na mnohem menší státy než Rusko, které jsou obklopené státy dohody a přesto nevedou války proti slabším a chudšími zemím (Saúdská Arábie, Švýcarsko, Japonsko…) tak musíte přiznat, že ruSSácko se zahnalo do kouta samo.
    Máte pravdu, že rozpad SSSR byl tragédií, ale jen pro ruský lid. Ruský lid je ten, který byl okraden o bohatství. A smutné je, že to nebyly nadnárodní koncerny, jako u nás, ale jejich vlastní lidé, Ti mohou za to, jak nyní ruSSácko vypadá.
    Přesto, že naše země je nadnárodními koncerny doslova vydrancovaná, tak se tady žije lépe než v Rusku. Má zkušenost z RuSSácka je, že oni mají syndrom z prohrané studené války, oni chtějí získat tu moc kterou měli dříve. Tu mohli mít pokud by své přírodní bohatství využili k rozvoji jejich země. Pracující Rusové jsou vystaveni obrovskému tlaku a chudobě. Vzpomínají na SSSR, ale to je uzavřena kapitola dějin. Měli by napnout sílu k jejich vedení země. Ať zastaví válku, vykašle se na NATO (ještě 24.2.2022 bylo nebojeschopné), obchoduje s Čínou. Mohli by být velmocí hodnou respektu. I kdyby náhodou válku vyhrálo, tak co získá? Rozbitou Ukrajinu, opovržení většiny planety, ostudu. A ten respekt, který by chtěli se jim každý den války vzdaluje. Nejvíce to odnesou ti Rusové které znám (šikovní technici, chytří obchodníci, zkušení mistři). Jakmile překročí hranice (za prací, na dovolenou, za kulturou, za sportem) stanou se z nich ruSSáci a to jim nepřeji, ale je to tak.

    • admin napsal:

     Pane Aleši,

     řada Vašich argumentů má hlavu a patu, nic proti, však jsem se výše již vyjádřil, že pod mým vedením by Rusko Ukrajinu nikdy voj. nenapadlo. Já bych kauzu Ukrajinu řešil zcela jinak, než to dělá RF v čele s Putinem. Pokud by NATO nastěhovalo rakety s atomem na Ukrajinu, tedy i na Krym, já bych to samé učinil na Kubě a ve Venezuele a hotovo.

     Avšak na druhé straně nechápete, jak funguje kapitalismus. Ten totiž prosperuje v zásadě na stále rostoucím zadlužení. I proto se u nás v Česku žije mnohem lépe než v Rusku, jak jste správně uvedl, protože Češi žijí na dluh, navíc, ten dluh stále roste.

     Pro srovnání: ČR má vnější dluh ve výši 9711 $ na hlavu (vnější dluh státu 52 % ročního HDP), RF 3067 $ na hlavu (vnější dluh státu 40 % ročního HDP), tedy zadlužení na hlavu oproti ČR více než 3x nižší.

     A bohaté Švýcarsko? Na hlavu tam činí vnější dluh 255 tisíc $ (vnější dluh státu 300 % ročního HDP), tedy zadlužení na hlavu oproti RF 83x více! Resumé? Západ má vysokou životní úroveň díky mimořádnému zadlužení obyvatel! Ovšem, bez koloniální politiky by se prosperita Západu NIKDY nekonala! I proto je současné Rusko se svou životní úrovní ve srovnání s USA, Německem, Francií, Skandinávií atd doslova na dně, protože Rusko NEMÁ (!) žádné kolonie, které by Rusko živily.

     ZDROJ:
     https://ru.wikipedia.org/wiki/Список_стран_по_внешнему_долгу

     • Aleš napsal:

      Žádný ekonomicky systém není spravedlivý. A také není žádný reálný důvod, proč by měl být. SSSR měl kolonie Litvu, Estonsko, Československo ….a také se k nim tak choval. Vůbec nechci obhajovat kapitalistický systém. Až teprve od šedesátých let minulého století se lidem v zaměstnaneckém poměru žije lépe než lidem v socialistickém systému. Socialistický systém přestal fungovat a tak se impérium SSSR rozpadlo. RuSSácko by to chtělo zpět, ale jeho bývalé kolonie (a to včetně Ukrajiny) se tomu bráni. RuSSáci mají kam ustoupit Ukrajinci ne – Ti jsou napadeni a bráni se. Už nechtějí další „Holodomor“. Pokud by se Ukrajina vzdala, tak by si „státy dohody v podstatě“ oddychly. Ale nemohou to říci nahlas. USA využívají této situace samozřejmě ve svůj prospěch a také proč ne když jsou ruSSáci tak hloupí. Za ty peníze, co dali do válčení, si už mohli ty přístavy u Azovského a Černého more dávno koupit, stejně jako si Číňané kupuji přístavy v Německu (a USA musí držet hubu). Bez ukrajinských přístavů nemá Ukrajina žádný vývoz/žádné peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *