Bc. Jaroslav Bašta: Úvaha velkopáteční

Existují dvě období v roce, které nabádají opustit pěnu každodennosti a uvažovat o otázkách života a smrti. Jsou to Vánoce a Velikonoce. Mnohé z toho, co se odehrává v posledních měsících nasvědčuje tomu, že nastává nejtěžší období v historii Evropy, a možná celého světa.

Důvod je zcela zřejmý, ale nikdo mu nechce uvěřit. V průběhu posledních padesáti let si náš svět koupilo 2153 lidí. Ti vlastní přes 60 % veškerého bohatství, a dospěli k závěru, že v jejich domově může žít jen každý desátý dosavadní obyvatel. Ostatních obtížných podnájemníků se musejí časem zbavit.

Z jejich pohledu lidstvo spotřebovává příliš mnoho zdrojů, které jsou jejich majetkem. Aby tomu zabránili, vymysleli plán a my dnes zažíváme jeho první etapu. Současní majitelé světa (nebo alespoň ti, kdo se k tomu hlásí) jsou dosti staří (třeba George Soros či Klaus Schwab) a mají anglosaské myšlení. Proto zásadně vyhledávají jen postupy, které se již dříve osvědčily a stará myšlenková schémata přizpůsobují novým okolnostem.

Proto si jako nástroj k likvidaci západní civilizace vybrali čínský Velký skok vpřed Mao Tse Tunga. Ten na konci padesátých let minulého století sledoval tři cíle – likvidaci rodiny, soukromého vlastnictví a peněz. Místo nich nastoupilo bydlení a stravování v komunách, a bezhotovostní sdílení všeho nutného k životu. To vše ve jménu výroby oceli na každém dvorku. Během tří let tato centrálně řízená a silou prosazovaná ekonomická politika způsobila hladomor, který zahubil asi 40 miliónů lidí. Tento potenciál noví majitelé světa pochopili a přišli se svou novou verzí známou jako Green Deal. Uchopili to mimořádně dobře.

Nový Zelený úděl v podobě, jak byl prezentován, tedy ideologicky motivovaná centrálně řízená bezuhlíková transformace evropské ekonomiky, zejména energetiky, potřebovala nějaké silné iracionální hnutí. Ideologie vyčpěly, tak bylo třeba se vrátit k náboženství. Novému samozřejmě.

Jenom tak lze přesvědčit lidi, aby se vrhli do něčeho, co si vzalo vzor v čínském Velkém skoku vpřed.

Tenkrát Mao vysvětlil, že Čína předežene USA, když na každém dvorku budou vyrábět ocel. Zelený úděl nám tvrdí, že během krátké doby obnovitelné zdroje nahradí fosilní paliva i jadernou energii. Jen nám neříkají jak.

Další tři Maovy cíle – likvidace rodiny, peněz a soukromého majetku postupně probíhají. Trochu civilizovanějším způsobem než před 60 lety v Číně, ale na stejném principu, tlakem z Evropské komise. Omezování a následný zákaz hotovosti, likvidace mobility a bydlení nesmyslnými normami (EURO 7, zateplení budov od roku 2027). Mimochodem, obojí je dědictví českého předsednictví EU.

Válka na Ukrajině a hrozící konflikt mezi USA a Čínskou lidovou republikou ukazují, že přituhuje a svět zvolna přechází od fáze šetření zdrojů ke konečné eliminaci těch devadesáti procent nadbytečných a nepohodlných nájemníků.

Pravda, skrývá to v sobě nebezpečí vypuknutí jaderné války, která by sice během velmi krátké doby zredukovala „nadbytečné obyvatelstvo“ na požadovanou úroveň, ale učinila by svět na nějakou dobu neobyvatelným. Proto očekávám, že konflikty budou pouhým urychlovačem plánovaného snížení populace.

Naše vláda již naznačila, že první obětí budou ekonomicky neaktivní vrstvy společnosti. Jejich majetek zredukují různé daně a pokuty za nedodržení euronorem a v konečné fázi tak připadne státu. Vymyšleno to mají dobře. Spoléhají se na to, že nikdo neuvěří tomu, že ti, kteří vlastní náš svět, chtějí devět z deseti obyvatel Země poslat na věčnost.

Nicméně doufám, že dříve či později to lidem dojde. Moji úvahu inspirovala esej Rostislava Čuby nazvaná REDUKCE. Vřele doporučuji k přečtení všem, kdo přemýšlí o tom, kam ten náš svět spěje.


Pozn. Naší Pravdy:
V eseji Rostislava Čuby (syn zesnulého Františka Čuby, jehož jméno je spojeno s historií JZD Slušovice ve 2. pol. 80. let) je uvedeno: „Je nás skoro 8 miliard a máme vysokou spotřebu, proto se chystají velkou část z nás vysadit.“ K tomuto je potřeba však říci to podstatné, tedy, KDO má onu vysokou spotřebu. Rozhodně to nejsou prostí Afričané nebo Latinoameričané. Byť je pravda, že autor Rostislav Čuba se zmínil o nutnosti systémové změny.

Nezmínil však podstatu oné systémové změny, tedy změnu k socialismu. Kapitalismus totiž tohle nikdy nevyřeší, ten vždy končí fašismem, je přitom jedno, zda se zmíníme o německém fašismu do r. 1945, anebo o tom, co na nás nachystal NWO (Nový světový řád). Tragédií je to, že představitelé Ruska (ale ani v Číně) naprosto nechápou, že bez znovuzavedení socialismu se slepá cesta vývoje lidstva, do níž směřujeme, řešit nedá jinak, než tak, jak to popisuje autor článku J. Bašta či autor eseje Redukce R. Čuba.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Bc. Jaroslav Bašta: Úvaha velkopáteční

 1. Ivanka napsal:

  Regulace porodnosti se musí dělat politikou jednoho dítěte. Válkami a vakcínami vydělávat na utrpení, to je fašismus!!!

  • admin napsal:

   Paní Ivanko, s Vaším názorem plně souhlasím.

   Mimochodem, kdekdo tvrdí, že lidstvo vyžírá přírodní zdroje, ale vyvstává zásadní otázka: jaké lidstvo? Cožpak chudobný třetí svět vyžírá planetu? Ani náhodou! Aby bylo jasno, co se tím myslí.

   USA, které mají sice jen 4 % světové populace, rok co rok spotřebují 30 % benzínu světa! Jinak řečeno, na 96 % lidstva připadá 70 % svět. spotřeby benzínu. Aby toho nebylo málo, USA spotřebují rok co rok polovinu svět. energet. zdrojů, avšak současně vytvářejí 40 % světového odpadu!

   Resumé? Jen jedno: aby se Američané nemuseli nijak omezovat ani v budoucnu, musí „přebytečné“ lidstvo uklidit do věčných lovišť. Proč? Neboť kdyby celá Afrika a Čína si usmyslely žít dle ve stejném blahobytu jako USA, pak by nestačily ani čtyři planety.

 2. Ivanka napsal:

  Citát:,, Vraždí-li kdo národy, neujde oku Božímu !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *