Dr. Jan Hnízdil: Ministryně vnitřní války! Smutná diagnóza Jany Černochové

Bez lidskosti, rozvahy, svědomí, diskuze, varování a bez mužů. Takto vidí a popsal ve svém komentáři na serveru blogosvet.cz ministryni Janu Černochovou lékař Dr. Jan Hnízdil. Prý se mstí každému, kdo má to, co jí chybí: vnitřní mír, lásku a vztah.

Bez lidskosti
„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc si v Rusku zapamatují“, napsala ministryně obrany Černochová na svůj twitter jako komentář k atentátu na dceru ruského filozofa Alexandra Dugina. Echo24.cz, 21.8.2022

Bez rozvahy
„Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy“, napsala Černochová na svůj twitter bezprostředně po dopadu raket, jak se později ukázalo ukrajinských. Novinky.cz, 15.11.2022

Bez svědomí
„Použití taktické jaderné zbraně na území Ukrajiny by neznamenalo ohrožení pro české občany“, řekla Černochová v pořadu České televize. Seznamzpravy.cz, 2.4.2023

Bez diskuse
„Ukrajinští sportovci umírají za svou vlast a nikdy už na olympiádě nebudou moci svou zemi reprezentovat. Je nemorální a ohavné umožnit účast na olympijských hrách sportovcům Ruska a Běloruska. Je to výsměch mrtvým ukrajinským sportovcům a všem obětem barbarského Putinova útoku na Ukrajinu“, uvedla Černochová v reakci na vyjádření olympionika Davida Svobody, který se přimlouval za start Rusů a Bělorusů na OH. TN. Nova.cz, 31.3.2023.

Svoboda skončil v čele Komise sportovců ČOV, zaměstnavatel, Dukla Praha, mu udělil důtku, ministryně si ho pozvala na kobereček, předala mu plakát s portréty pohřešovaných nebo zabitých ukrajinských sportovců, nařídila společnou cestu do Libavé za ukrajinskými vojáky. Svobodu (slova) před nastoupenou jednotkou pro výstrahu odstřelila.

Bez varování
„Zálibou osmačtyřicetileté političky je sportovní střelba, má zbrojní pas a hned několik pistolí, jimž říká „miláčci“… Snažím se chodit jednou měsíčně na střelnici, abych ty emoce tlumila pokud možno v soukromí. Tam se vám uvolní všechny endorfiny a hormony štěstí najednou vlajou všude kolem“, popisuje své pocity v pořadu Neboli Václava Dolejšího. Seznamzpravy.cz, 11. 2. 2022. O zbraních mluví jako o „miláčcích“, v přeneseném smyslu jako partnerech. Na střelnici se jí vyplaví hormony štěstí, střelba jí tak slouží jako ventil vnitřní agrese. Zbraň nenosí v podpaží nebo kabelce, ale na boku, jako drsný pistolník, připravená bez varování pálit.

Bez mužů
Na svém profilu uvádí v rubrice zájmy vojenskou historii a techniku, přírodu, potápění, sportovní střelbu, vytrvalostní běh, motorky a rockovou hudbu. Povětšinou vyloženě „mužské“ zájmy. Nikde ani zmínka o rodičích, sourozencích, přátelích, partnerovi, o dětech. Nikde ani stopa lidskosti.

Chladná, bezohledná, bezcitná, arogantní, zbraněmi harašící, mužům velící a mužům se mstící. Takové chování signalizuje emoční zranění. Volba silového resortu, mužské koníčky a mužské prožívání života (kariéra na prvním místě) často naznačují problém s otcem. Mužům se chce zalíbit (spíš na úrovní přijetí než estetické), vyrovnat se jim, současně k nim cítí pohrdání a nenávist. 

Tato rozpolcenost jí znemožňuje prožívat kvalitní partnerský vztah, vede k samotě a tím pádem i bezdětnosti. Hektické pracovní (bojové) nasazení její samotu zaplňuje, pomáhá zapomenout na emoční bolest, na opuštěnost, na to, že není milována. Vnější válečnické projevy jsou odrazem její války vnitřní. Ta se ale zbraněmi vyhrát nedá. Za svůj zpackaný život se proto mstí každému, kdo má to, co jí chybí: vnitřní mír, lásku a vztah.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Dr. Jan Hnízdil: Ministryně vnitřní války! Smutná diagnóza Jany Černochové

 1. Hela napsal:

  Zpackaný život a nějaké to emoční zranění má v této zemi kdekdo, ale tahle osoba momentálně „packá“ život už celému národu a co jí hlavně chybí, je NÁHLED celé situace, jak celospolečenské, tak její osobní… k tomu je třeba i jisté inteligence.

  • admin napsal:

   Paní Helo, dobrý večer.

   Ministryně obrany postrádá nejen zdravý úsudek, ale také, především, mravní rozměr osobnosti. Pokud totiž ona osoba nevidí v použití atom. zbraní na Ukrajině žádný problém, lze si oprávněně položit otázku, zda je vůbec při smyslech, protože tohle vyslovit může jen krajně omezený rozum, jenž naprosto vůbec nechápe, co sdělil.

   O to více je to tragické, že takto se vyjadřuje žena. I když, poslankyně Langšádlová před 6 lety šla ještě dále, když sdělila českému národu toto: „Jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností.“ Má vůbec smysl tohle jakkoli komentovat?

 2. Ivanka napsal:

  Citát: „Nemůžeme být spravedliví, nejsme-li lidští.“

 3. Ivanka napsal:

  Citát: „Ve světě zbaveném idejí vládnou příšery.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *