Ing. Jiří Paroubek: Skandální rozhodnutí soudu ohledně aktivisty Ladislava Vrabela

28. dubna proběhl u Obvodního soudu pro Prahu 1 soud s aktivistou Ladislavem Vrabelem, známým organizováním masových protivládních mítinků na Václavském náměstí.

Ladislav Vrabel před řadou měsíců sdělil veřejnosti své obavy o to, že stíhačky F-35, které chce česká vláda zakoupit, mohou být vyzbrojeny raketami s jadernými hlavicemi. A v tom případě pak jsou útočnou zbraní proti Rusku.

Aktivista Ladislav Vrabel

Státní žalobkyně vidí celou věc jednoznačně. Že prý L. Vrabel chtěl vyvolat ve veřejnosti znepokojení z možného válečného konfliktu mezi Českem a Ruskem. Je to v zásadě srandovní zdůvodnění, protože představitelé vlády, počínaje jejím předsedou, přes ministryni obrany, ministra zahraničí a ministra vnitra straší občany Ruskem a konfliktem s ním neustále. Ale nevšiml jsem si, že by často nepravdivé informace, které tito užívají, orgány činné v trestním řízení nějak znepokojovaly. Nebo že by snad někdo z těchto orgánů navrhl stíhání členů vlády. Kromě toho svoboda slova je institutem, který by měl být nadřazen nějakému trapnému zastrašujícímu paragrafu z trestního zákoníku.

Soudce ve svém zdůvodnění rozsudku sdělil (L. Vrabel dostal čtyřměsíční podmíněný trest), že si prý v demokracii každý nemůže říkat, co chce. Samozřejmě toto divadlo je účelových divadélkem na objednávku, které má zastrašit a kompromitovat L. Vrabela na veřejnosti. Podle slov samotného L. Vrabela, vyjádření, která mu vložila do úst žalobkyně a po ní soudce a za něž byl také odsouzen, takto nikdy neřekl.

Upřímně, už se těším na 6. května, kdy se zúčastním, jak doufám masové, demonstrace na Václavském náměstí, jejímž jedním ze svolavatelů je právě L. Vrabel. A řeknu si svoje ke svobodě slova v Česku, ale také třeba ke smlouvě, kterou uzavřela česká vláda s Američany a která umožňuje vysílání amerických vojáků na území České republiky. Je to jen první stupínek k tomu, aby v případě nějaké fiktivní krize vládní koalice, vláda prohlasovala umístění americké základny na našem území. Prostě zadními vraty (ne vrátky) by se sem Američané dostali.

Považuji za svůj velmi povedený politický čin, že se mi v tom podařilo zabránit v letech 2007-2009, když jsem byl předsedou tehdy největší opoziční strany, sociální demokracie.

Přes dvacet let tu byli sovětští vojáci. Odešli a já jsem tomu rád, neměli tu co dělat. A stejně tak tu nemají co dělat američtí vojáci.

Strašení vlády potenciální válkou s Ruskem je kontinuální a tak je vlastně otázkou, kdo by měl být souzen u Obvodního soudu pro Prahu 1, zda L. Vrabel anebo česká vláda jako celek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *