Jindřich Kulhavý: Utrhli se z řetězu (+video s Doc. Ševčíkem)

Jsme svědky úkazu, který se nazývá utrhnutí se ze řetězu. Jeho účastníkem je vládní koalice. To, co předvádí vláda a prezident, jinak nazvat nelze. Zdá se, že už se úplně pomátli. A média je v tom ještě podporují.

Prezident Petr Pavel jezdil po Ukrajině, ukazoval svou statečnost výletem směřujícím o něco blíže bojové linii a u žlutomodře uvažující části národa sbíral body. U nás ostatních nikoliv, protože je vcelku jasné, že šlo opět o solidní divadlo. Možná dokázal získat láskyplné pohledy slovenské kolegyně Čaputové, ale jinak svým horováním za další dodávky munice ukrajinské armádě opět potvrdil, že právě on je spolu s členy naší vlády tím posledním, kdo by si přál ukončení vojenských manévrů na Ukrajině. Přestože je naprosto jasné, že Ukrajina souboj s Ruskou federací nemůže ani s podporou Západu vyhrát. Rusové zatím zdaleka neukázali vše, co mají, a když už potřebovali něco zlikvidovat, třeba podzemní velitelství NATO na Ukrajině, udělali to. Cesta Petra Pavla stála naše daňové poplatníky mnoho peněz, což však vládu ani v kritické situaci netrápí, protože Fiala si těsně před tím užíval podobně nákladných cest po Jihovýchodní Asii. Se směšnými výsledky.

Evropská unie si od roku 2027 schválila emisní povolenky na vytápění budov a na dopravu. Obojí bude znamenat další zdražení úplně všeho, přičemž zisky z tohoto kšeftu s blbostí půjdou do kapes těch nejbohatších. Naše vláda opět záměrně zaspala a nepřidala se k vzepření se Maďarů a Poláků. Celý ten připitomělý Green Deal vytvořený chorými mozky liberálů se stal hrozbou pro každého rozumně uvažujícího člověka. Euro 7 a emisní povolenky na cokoliv už hraničí s naprostým nepochopením fyzikálních a přírodních zákonů. Výrok, že ekologie vítězí nad ekonomikou, by se dal vykonstruovat i jinak. Hloupost, neznalost a naivita poráží rozum, znalosti a realitu. Rozpolcenost vlády je evidentní. Fiala se podepsal pod vraždu spalovacích motorů a chvástal se tím, že jsme byli u toho v první linii (v době předsednictví EU), vzápětí se stavěl za jejich částečnou udržitelnost, přestože před pár roky vášnivě zatínal pěst směrem k Bruselu s tím, že nebudeme skákat dle všech nesmyslů, které tam vymyslí. A nyní se vláda přidala k těm, kteří zavedou další šikanu prostých Evropanů. Bez ohledu na dopad poškozující celý náš průmysl a obyvatelstvo.

Trend, který si Pětikoalice nasadila zvýšením platů v obou komorách Parlamentu v době, kdy polovina národa ryje bradou v bahnu, pokračuje. Plánované zavírání pošt a jejich rychlý rozprodej má dvounásobný efekt. Státu je úplně jedno, jak bude zbytek otevřených poboček zahlcený, lidé už nyní stojící ve frontách ať se klidně zblázní a trh postupně přejde do rukou jiných subjektů. Zároveň se uvolní stovky objektů vhodných k rozprodání. Taková malá další privatizace. U té první se nakapsovali ti lépe informovaní, u této to budou zase buď bohatí, nebo dobře obeznámení s možnostmi vyvedení státního majetku do soukromých rukou. Následovat bude samozřejmě další prodej, tentokrát již zahraničním zájemcům. V této zemi už nebude mimo dluhů nic české. A když už jsme u vnitra, musíme se ještě zeptat. Není 50 mld korun „investovaných“ do nových občanských průkazů málo? Nejsou to peníze, které by pomohly stotisícům seniorů prožít lépe konec života. Opravdu nutně potřebujeme kvůli novým pohlavím zrušit rodná čísla a místo nich napěchovat nové průkazy dalšími kódy a čipy?

Jasánek Lipánek, neboli ministr zahraničí, rozdává zase rozumy. Toto diplomatické pískle, které absolutně není schopno pochopit svou mezinárodní bezcennost, si dovoluje poučovat ruského ministra zahraničí Lavrova, nazývat prezidenta Putina diktátorem, kterému bylo omylem povoleno vládnout v Rusku a vystupovat proti nacismu na Ukrajině, zároveň je rozhodnuto zabránit Číně v následování Ruska v boji proti Západu, a především proti USA. Přitom zmiňuje Taiwan, o jehož statusu jakožto čínském území moc zemí ve světě nepochybuje. Ne tak Lipovský. Tento diletant je solí v očích zkušeným diplomatům a škody po něm zůstanou obrovské. Řadí se tak po bok Fialy, Stanjury, Rakušana, Pekarové Adamové či Černochové, tedy elitních samožerů myslících si o sobě, jak elegantně proplouvají krizí. Bohužel jim však netleská jen arogantní řeporyjský provokatér Novotný, ale i velká část veřejnosti.

Na konci dubna máme 200miliardový schodek státního rozpočtu, dluh rozpočítaný na každého občana včetně kojenců se za poslední 3 roky zdvojnásobil, přesto se plánuje nákup další předražené vojenské techniky včetně nepotřebných letadel. To jsou za námi 4 měsíce z roku. Máme nejvyšší inflaci, nejdražší elektřinu a plyn, skokově narostly ceny potravin, služeb, valorizace důchodů byla přepracována k pláči a trápení seniorů. Valí se na nás dopady Green Dealu, vláda za zavřenými dveřmi připravuje navýšení daní a stále nemá plán, jak stát vyvést z pasti. Smutné je, že ho ani nehledá. Nesnaží se snižovat náklady, spíše dělá vše proto, aby za každou cenu navýšila příjmy od prostých občanů, které by vzápětí mohla roztočit. Chovají se jako utržení a bez kontroly. Bohužel, opozice měla už dávno vyvolat protesty po celé zemi. Nic takového se neděje a je tedy možno se ptát, nakolik v tom jedou všichni spolu. To už ale necháme na Vás. Je to tu na… opravdu nevezmeme cepy do ruky dříve, než se tu zabydlí americká provládní ochranka?


Pozn. Naší Pravdy: výborně se k tématům autora článku vyjádřil Doc. Ing. Miroslav Ševčík:

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *