Robert Kennedy Jr. obviňuje CIA z vraždy svého strýce JFK

Demokratický kandidát Bílého domu Robert Kennedy Jr. obvinil Ústřední zpravodajskou službu (CIA) z odpovědnosti za vraždu svého strýce.

Teorie o atentátu na JFK přetrvávaly po celá desetiletí a mnozí spekulovali, že na smrti JFK se podílela CIA, bývalý prezident Lyndon B. Johnson, mafie, sovětská KGB, Jackie Onassis Kennedy nebo režim Fidela Castra – nebo jejich kombinace.

Existují drtivé důkazy o účasti CIA na jeho vraždě. Myslím, že v tuto chvíli nejsou žádné rozumné pochybnosti, řekl Kennedy o incidentu z listopadu 1963 v Dallasu v Texasu. Důkazy jsou ohromující, pokud jde o zapojení CIA do vraždy a krytí.

Kennedy odkazoval na knihu „JFK and the Unspeakable“, kterou napsal James Douglas, aby podpořil některá ze svých tvrzení. Tato kniha předpokládá, že Kennedy byl zavražděn při hledání míru během studené války a byl zabit svým vlastním bezpečnostním aparátem.

Federální vláda ve zprávě Warrenovy komise dospěla k závěru, že střelec Lee Harvey Oswald byl jediným podezřelým z atentátu. Řekla, že neexistují žádné věrohodné důkazy, které by naznačovaly, že byl součástí většího spiknutí. Oswald byl zastřelen Jackem Rubym, údajným spolupracovníkem chicagské mafie, dva dny poté, co byl Oswald obviněn z atentátu. Ruby byl později usvědčen z vraždy a odsouzen k smrti, ale o několik let později zemřel ve vězení.

CIA dlouhodobě popírá jakýkoli podíl na smrti bývalého prezidenta

Článek zveřejněný na webových stránkách zpravodajské agentury tvrdí, že to byla „lež“, která spojovala CIA „s atentátem na Kennedyho“, a tvrdil, že šlo o součást „dezinformační“ kampaně sovětské KGB a poté očerňující film režiséra Olivera Stonea z roku 1991 „JFK“, což silně naznačovalo, že CIA a další federální činitelé mohli být zapojeni do atentátu. V článku se píše:

Nepodložená tvrzení o spoluúčasti CIA byla neúmyslně posílena sérií vyšetřování zpravodajské komunity v 70. letech. Po zprávě Rockefellerovy komise z roku 1975 následovala zpráva Senátního užšího výboru pro zpravodajství z roku 1976 a Zpráva užšího výboru sněmovny pro atentáty z roku 1979 (HSCA).

Pozn. Naší Pravdy: V upoutávce na film amer. režiséra Olivera Stonea je zmínka o Allenu Dullesovi. Podrobněji o něm ZDE

Odtajněné spisy týkající se atentátu na prezidenta Kennedyho v mnohem širších souvislostech, jejichž cílem je osvětlit, co se v roce 1963 skutečně stalo. Třicet let po svém filmu „JFK“ bere režisér Oliver Stone diváky na cestu po nedávno odtajněných důkazech o atentátu na prezidenta Kennedyho – nejzávažnější americké záhadné vraždě dvacátého století. Stone předkládá společně s oscarovými vypravěči Whoopi Goldbergovou a Donaldem Sutherlandem a s vynikajícím týmem lékařských a balistických expertů, historiků a svědků přesvědčivé důkazy o tom, že v případě Kennedyho se z „konspirační teorie“ stala „konspirační skutečnost“.

Všichni zkoumali aktivity CIA před a po atentátu na Kennedyho a v případě HSCA konkrétně vyšetřovalo Shawovu údajnou roli vysoce postaveného agenta, dodává zpráva s odkazem na obchodníka a vojenského důstojníka Claye Shawa, který byl zatčen a 1. března 1967 obviněn ze spiknutí za účelem atentátu na prezidenta Kennedyho.

O dva roky později byl porotou zproštěn viny. Zpráva uvádí:

V žádném případě výsledky nedaly žádnou důvěryhodnost obviněním místního prokurátora Jima Garrisona ohledně Shawa a CIA. Neúprosně však pouhá skutečnost, že byly tyto otázky položeny, pomohla udělat z Garrisona v myslích veřejnosti něco jako proroka. Garrisonova obvinění byla široce uvedena ve filmu „JFK.“

Podrobnosti o vyšetřování Laurenta Guyénota, autora knihy Kdo proklel Kennedyovy? ohledně dvojnásobného atentátu na bratry Kennedy, najdete v tomto rozhovoru, který podporuje teze RFK Jr.

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Dějiny a současnost, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *