Mgr. Lubomír Man: Tak ruští vojáci na břehu Dněpru zatopili sami sebe, paní Müllerová

Zatopili sami sebe? Tomu nerozumím. Proč by to, milostpane, dělali?

Aby oklamali nepřítele. Oni totiž, ti ruští vojáci, pokud šlo skutečně o ně, vyhodili do povětří část Kachovské vodní elektrárny na Dněpru.

Teď se pochopitelně voda z protržené přehrady valí do níž položeného terénu na levém, to je východním břehu Dněpru, téměř celém obsazeném příslušníky právě té armády, která má protržení Kachovské vodní elektrárny údajně na svědomí. To znamená Rusy. Kterým teď samozřejmě hrozí, že je jimi uvolněný a rozbouřený proud Dněpru smete. A to třeba až do Černého moře. Už vám o možných původcích téhle situace začíná svítat, paní Müllerová?

Jakýsi paprsek mi v hlavě probleskuje, ale nevím, je-li to to pravé. Jde o to Černé moře, pane?

Dobrá trefa, jde o ně. Protože jak nejlépe můžete využít situaci, kdy vám obrovská řeka vyplaví na mořskou pláž tisíce sice hodně promočených, ale stále ještě živých vojáků? I na tohle jste myslela?

Jistě. Nechala bych je si na pár dní od frknout a a a pak zase hrrr na ně!

Dobře. Ale co tak využít to moře. Nechat přistavit lodě, které jsou na místě k dispozici, nechat na ně už odpočaté a uschlé vojáky napochodovat, a pak podniknout nejimpozantnější nájezd k ovládnutí přístavů Černého moře: Nedřív Oděsy, pak Černomorska…

Ale takového vás neznám, pane Švejk. Fantazírujete, až se z vás kouří.

Jistě, ale ne víc, než ti, co teď křičí, že Kachovskou hydroelekrárnu mohli poškodit jen a jen Rusové. Čili ti, kterým její poškození přitížilo, a nikoli Ukrajinci, kterým prospělo. Protože přece jedině člověk ten, který následkem svého činu nejvíce trpí, je jeho nejpravděpodobnějším původcem. Až sem jsme to v logice, paní Müllerová, dotáhli. Ale já už letím, dnes je U kalicha něco zvlášť extra: zabíjačková polívka.

Švejk v hospodě U kalicha:

HOSTINEC U KALICHA V PRAZE:

Příspěvek byl publikován v rubrice Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *