Erik Best: Včerejší bitvy s Babišem

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš v sobotní MF Dnes napsal: „Západní Evropu nezvládnutá masová migrace rozežírá zevnitř, stačí se podívat na gangy terorizující země od Švédska po Itálii. Za pár let to bohužel může být i příběh České republiky.“

Babiš k tomuto „extremistickému“ výroku využil svá vlastní média a rýpl si tak do dvou svých momentálně největších rivalů. Piráti se snaží Babiše donutit, aby si vybral mezi vlastnictvím médií a působením ve Sněmovně, a politická skupina ALDE v Evropském parlamentu vyšetřuje, zda změnou své rétoriky v posledních šesti měsících a vystoupením na konferenci „ultrakonzervativních a krajně pravicových politiků“ v Budapešti neporušuje liberální hodnoty. Jeho rivalové svádějí včerejší bitvy. Babiš zřejmě ví, že čas je nyní na jeho straně a že jeho odstavení z Parlamentu ČR, respektive ANO z ALDE, pouze zvýší atraktivitu jeho strany pro zklamané voliče v příštích volbách.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *