Erik Best: Stav ohrožení státu

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský včera na bezpečnostní konferenci na Pražském hradě prohlásil, že bezpečnostní prostředí v Evropě se zásadně zhoršilo a že stojíme na prahu globální konfrontace, i když nevíme, jakou podobu tato konfrontace bude mít.

Podle jeho slov se vláda prostřednictvím nové bezpečnostní strategie chystá říci, že kvůli zhoršujícímu se mezinárodnímu prostředí není Česko v bezpečí a že Češi musí být připraveni na to, že může být i hůř. Ministryně obrany Jana Černochová na konferenci uvedla, že nová obranná strategie vycházející z již zmíněné bezpečnostní strategie bude zdůrazňovat široké zapojení celé společnosti do obrany, nejen příslušníků armády, aktivních záloh a dobrovolných předurčenců.

Náčelník generálního štábu Karel Řehka poté řekl, že společnost musí být informována o skutečných hrozbách, aby byla připravena na možný konflikt a aby lidé nepanikařili při zmínce o mobilizaci nebo možnosti války. Zdá se, že vše spěje k tomu, aby Fialova vláda mohla vyhlásit nouzový stav podobný tomu za covidu-19 v době Babišovy vlády. Vzpomínáte si, jak byly tehdy omezeny občanské svobody?

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *