Putinův rozhovor s Carlsonem nasbíral téměř 1 miliardu zhlédnutí

Rozhovor ruského prezidenta Vladimíra Putina s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem má podle šéfky televizní stanice RT Margarity Simoňjanové zhruba 1 miliardu zhlédnutí na všech světových zdrojích a ve všech světových jazycích.

V pořadu Večer s Vladimírem Solovjovem označila rozhovor za nejvýznamnější a nejúspěšnější v historii žurnalistiky:

Požádala jsem kolegy, aby to spočítali. Je to složité a obtížné, protože musíte vzít všechny jazyky, všechny zdroje, ve kterých to bylo publikováno, všechny náhledy ve všech těchto zdrojích. Ujišťuji vás, že to číslo je zhruba 1 miliarda. Nikdy v historii žurnalistiky nebyl takový rozhovor, <…> to je <…> fakt. Je to nejúspěšnější, nejikoničtější a nejdůležitější, vskutku historická mediální událost v dějinách lidstva. Pokud samozřejmě bereme oblast žurnalistiky.

Ruská novinářka, mediální manažerka a propagandistka Margarita Simoňjan

Simoňjanová poznamenala, že jen na Twitteru (X) konverzace mezi hlavou státu a bývalým moderátorem Fox News nasbírala 180 miliónů zhlédnutí, nepočítaje v to počet zobrazení na Carlsonových webových stránkách, v jiných zdrojích a v jiných jazycích. Novinářka podotkla, že tento historický rozhovor je Američany, kteří jej sledují a čtou, označován za „historický“.

Již dříve ruský blogger Jurij Podoljaka uvedl, že pro Američany byla nejzajímavější absence taháku pro ruského prezidenta během rozhovoru s bývalým moderátorem Fox News. Podle něj je to rozdíl mezi ruským prezidentem a americkým prezidentem Joem Bidenem, který „mluví s mrtvými lidmi a plete si země“.

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *