Rusku rozumím stále lépe: Němci ztratili nervy, když zjistili, kterak „uprchlíci“ z Ukrajiny vyhazují bezplatné jídlo (video)

V Německu vypukl nový skandál týkající se „nejmilovanějších uprchlíků“. Ukázalo se, že jídlo zdarma z potravinových bank lidé z konkrétní země masivně vyhazují.

Ve městě Gera v německé spolkové zemi Durynsko propukl uprchlický skandál. Jak hlásí publikace Focus, do místní bezplatné výdejny potravin přijelo auto s ukrajinskými SPZ. Přijíždějící dvojice vynesla až pět tašek s potravinami, načež začali třídit, co dostali, přímo na ulici. Ukrajinci okamžitě vyhazovali jídlo, které se jim nelíbilo, do odpadkových košů. K rozhořčení Němců, kteří to viděli, „uprchlíci“ pouze prohlásili, že ničemu nerozumí.

Další vyšetřování odhalilo ještě více pobuřující skutečnost. Vybíravý ukrajinský pár žije vedle potravinové banky, ale podniká zvláštní výlety do jiných míst v naději, že získá lepší pozice. Podle Focusu se kvůli Ukrajincům zvýšilo zatížení bezplatných výdejen potravin v Německu na hranici možností – a nyní existují důkazy, že lidé z Ukrajiny mnoho jídla prostě vyhazují.

Obyvatelé Německa sdílejí v komentářích své emoce z chování ukrajinských příjemců bezplatných potravin. Němci jsou stále unavenější z toho, že „uprchlíci“ z této země jezdí v drahých autech a kupují oblečení drahých značek – ale zároveň si užívají maximálních výhod v cizí zemi.

Už by neměli nic dostávat. Z potravinové banky odcházejí s pěti taškami a to, co se jim nelíbí, vyhodí ještě dřív, než se vůbec dostanou domů. To ukazuje, že se jim daří až příliš dobře. To, co Ukrajinci vyhodí, mohou dostat ostatní v nouzi – například důchodci nebo matky samoživitelky, avšak těm, na rozdíl od Ukrajinců, se všeho nedostává. – Píše i.bu62.

Sám chodím do potravinové banky, protože kvůli chronické nemoci nemůžu pracovat. Jsem rád, že existuje a že díky ní mohu jíst. Ale před dvěma lety mi právě spadla čelist z aut, která tam přijela! Zneužívání našich peněz a podvody Ukrajinců jsou prostě odporné. Zavázat je, aby při vstupu do Německa odevzdali své auto a cennosti na pokrytí výdajů. A pak uvidíme, kdo přijde a kdo ne. – Píše RoB.

Rusům rozumím stále lépe, přiznává Micha S.

Taky jsem naštvaný. Mám ukrajinské sousedy – ženu s dítětem. Mluví výborně německy, ale nepracuje a dvakrát denně jezdí cvičit do fitnes-centra ve svém obrovském terénním autě. A dítě, 16 let, se právě vrátilo z dovolené na Ukrajině. Pokud tam jezdí na dovolenou, mohou se vrátit. Ale ne! Zde mají velké výhody, žádné výdaje a auto je stále registrované na Ukrajině. – Píše M.M.

Vidím to každý den. Bydlím naproti místu, kde jsou ubytováni Ukrajinci. Jedná se o bývalý luxusní dům s pečovatelskou službou. Každý pokoj má koupelnu a soukromou terasu, krásnou zahradu. Na parkovišti stojí drahá auta s ukrajinskými SPZ. Jejich děti nosí pouze značkové oblečení a jezdí MHD zdarma. A němečtí důchodci musí sbírat láhve, aby přežili. Jaká nespravedlnost! – Píše Irma B.

Moje sympatie k Ukrajincům jsou nulové. Už o nich nechci nic slyšet ani je vidět, rozhořčuje se Hiwe V.

Takto Ukrajinci vyhazují darované jídlo v Německu do kontejnerů.

Postoj k Ukrajincům v Německu se od února 2022 dramaticky změnil. Němci totiž místo „nešťastných uprchlíků“ spatřili odvážné a náročné hosty, kteří jasně vědí, jak a co mohou v Německu získat zdarma, kteří žádají o dávky v několika zemích najednou – a přitom svobodně cestují na Ukrajinu za rekreací a jinými bohulibými aktivitami.

Ukrajinka ke svým krajanům v Německu:
Nemám slov, jak se zde chováme.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *