Prohlášení exprezidenta Václava Klause k pokusům bagatelizovat atentát na slovenského premiéra (video)

Včera došlo na Slovensku k tragické události. Reagoval jsem rychle přáním Robertu Ficovi, aby to s ním dobře dopadlo a aby se uzdravil. Zdá se, že to dnes vypadá tak, že nějaká naděje na uzdravení tady je.

Teď se však začínají dít jiné věci. Začíná se ukazovat, jak to někteří hodnotí. Jsem přesvědčen, že je třeba právě teď zásadně protestovat. Vynecháme úplně šílené výroky některých odpůrců Fica a vůbec zdravého rozumu, kteří používají hrubá slova, slova naprosto nedůstojná, ale s těmi já se zahazovat nebudu.

Slovenský premiér doc. JUDr. Robert Fico, CSc.

Mne dnes spíše zaujalo, že se v klíčových denících a televizních a rozhlasových kanálech šíří terminologie, která říká: „premiéra Fica postřelili“. Mne ono slovo postřelili zásadně pobuřuje. Postřelit se dá někoho omylem na honu. Toto však byl atentát na člověka, zásadní politický čin. Bagatelizovat ho slovy „postřelili“, je něčím, proti čemu je třeba, aby všichni lidé ctící elementární pravdu, zásadně protestovali. Já jsem jedním z těch, kteří touto formou protestují.

Václav Klaus, 16.5.2024

Prohlášení exprezidenta Václava Klause
k pokusům bagatelizovat atentát na slovenského premiéra:

P.S.
Petr Mareš pod vystoupením V. Klause na YouTube uvedl toto:

Opět skvěle to popsal pan Klaus. Má velký cit pro jazyk! Postřelí se myslivci omylem na honu, kde střílí na zvěř a neúmyslně zraní člověka. Tady pachatel na p. Fica mluvil: „Robo, pojď sem!“ A důvěřivý Robo, Robert Fico šel. Pak dostal 5 kulek z bezprostřední blízkosti. Šlo O PŘIPRAVENÝ ÚMYSL ZABÍT ČLOVĚKA! Ukázka, jak novináři falešně informují, lžou! Jsou dno společnosti, protože záměrně staví lidi proti sobě. Opak urovnávání.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *