Valerij Pjakin: Otázka-Odpověď ze dne 13.5.2024

V úvodu byla komentována moskevská voj. přehlídka k 79. výročí Dne osvobození 9. května 1945. Především ve smyslu přepisování výkladu dějin Velké vlastenecké války, tedy, že kdokoli, jen ne SSSR porazil německou Třetí říši.

Jinak řečeno, současné Rusko bylo vyškrtnuto ze seznamu vítězných zemí nad nacist. Německem. Navíc, samo Německo se již nepovažuje za zemi, jež rozpoutala dvě světové války. Pjakin to dokumentoval na symbolice státní vlajky RF. Tedy vlajky, jež nemá s vlajkou vítězného SSSR společného vůbec nic. Vlajky, jejíž trikolóru používali zrádci Ruska, kolaboranti s hitlerovským Německem, tedy vlasovci.

Pjakin správně vznesl otázku, kdo zvítězil a nad kým zvítězil ve Velké vlastenecké válce v letech 1941-1945. Symbolika voj. přehlídky na Rudém náměstí v Moskvě je tedy zřejmá a nezpochybnitelná: podle současného vedení Ruska nebylo vítězství SSSR pod rudou vlajkou se srpem a kladivem. Takže? Vítězství ve Velké vlastenecké válce dle výkladu současných vládců v Rusku bylo dosaženo pod vlasovskou trikolórou. Jinak řečeno, současné Rusko učinilo vše pro to, aby bývalá sovětská symbolika spojená s vítězstvím ve Velké vlastenecké válce byla jednou provždy odstraněna z paměti ruského národa.

Ostatní již ve videu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Dějiny a současnost, Rozhovory, Z Ruska se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *