Martin Herman: Špičky Azovu se hlásí k Hitlerovi a k rasismu. Letěly českým vládním letadlem!

Ukrajinský pluk a politické hnutí Azov. To je téma, o kterém ještě před rokem 2022 existovalo mnoho znepokojivých informací a záběrů, svědčících o jeho rasismu, vypjatém nacionalismu a užívání nacistických symbolů.

Americký kongres dokonce uzákonil, že do rukou pluku AZOV se kvůli jeho neonacistické minulosti nesmějí dostat do rukou americké zbraně. Tento zákaz mimochodem stále platí. Nyní jsme ale ve fázi, kdy informace mizí nebo se přepisují prolhanými politiky a novináři.

V České republice se v politické kampani vládního hnutí STAN hovoří o nacistickém ukrajinském kolaborantovi Banderovi, jehož lidé vraždili na území Československa ještě v roce 1947 (viz níže pod rozhovorem), jako o chudákovi. A když někdo na aktivu STAN poukáže na neonacistickou minulost pluku AZOV, zaječí na něj přítomná Ukrajinka, ať si přečte wikipedii. A politici Farský a Nerudová mlčí. V následujícím rozhovoru se na pluk a hnutí AZOV podíváme důkladně. Rozebereme jeho kořeny, financování, nacistické symboly, ale třeba i to, koho vlastně přepravovalo české vládní letadlo na své palubě spolu s prezidentem Zelenským. O tom všem s Janou Bobošíkovou hovořil zastupitel a člen kontrolního výboru zastupitelstva Středočeského kraje za hnutí ANO Martin Herman, který před časem navzdory výhrůžkám rozkrýval střelbu na Filosofické fakultě, teď se podrobně podíval na pluk AZOV.


Ještě po skončení války přecházeli Banderovci karpatský hřeben ze SSSR na Slovensko a jejich neutuchající potřeba zabíjet se projevila např. 6. prosince 1945 v obci Kolbasov v okrese Snina, kde banderovská tlupa povraždila 11 Židů. Vesměs se jednalo o osoby, které se nedávno vrátily z nacistických koncentráků (!). Umělecky je téma banderovského vraždění zpracováno ve filmu Stíny horkého léta (1977) režiséra Františka Vláčila. Není divu, že tento film byl krátce po vypuknutí ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou narychlo stažen z vysílání České televize.

Předkládáme ke shlédnutí film Stíny horkého léta (1977) režiséra Františka Vláčila o banderovském poválečném vraždění v Beskydech na východní Moravě ZDE (česky s ruskými titulky, zvuk zapněte na ikoně repráku vpravo dole)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Kauza Ukrajina, Rozhovory se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *