Valerij Pjakin: Otázka-Odpověď ze dne 20.5.2024

V úvodu byla komentována Putinova návštěva Číny ve dnech 16. a 17. května. A vzápětí Pjakin zmínil zásadní rozdíl vnímání politiky Ruska a Číny v Africe. Tj. že Rusko Africe vždy jen pomáhalo, politika SSSR to prokazovala.

Ne však Čína je tak vnímána, neboť ta je vnímána jako variace Západu.

Ostatně, čínské dějiny to prokazují. Čína v minulosti při budování své Říše středu pohltila 130 národů, z jejichž kultury nezbylo vůbec nic. A proto je počínšťování cítit i v současnosti. Pokud však dojde k plnohodnotné spolupráci Číny a Ruska, vzdorovat tomuto tandemu nedokáže nikdo. I proto byl natolik velký zájem světových sdělovadel o Putinovu návštěvu v Číně, která, na rozdíl od zahraničních návštěv ostatních zemí proběhla na nejvyšší možné úrovni. Pjakin však následně zmínil veledůležitou věc. Jak v Číně, tak i v Rusku, působí v horních patrech státní moci síly mající jediný úmysl: podřídit veškeré dění USA, tedy, v případě Ruska, aby sloužilo USA jakožto koloniální zdroj surovin a nic více.

Ve druhé polovině Pjakinova vystoupení zazněla slova k atentátu na slovenského předsedu vlády Roberta Fica 15 května. Bylo zmíněno Ficovo vystoupení z 10. dubna t.r. o tom, že na Slovensku, vzhledem ke štvavé mediální kampani proti vládnoucí straně SMER-SD, se do měsíce může stát dokonce i politická vražda. Pjakin posléze zmínil podivnou řadu květnových atentátů ve světě, tedy, včetně atentátu na R. Fica. Jak jinak, jednalo se veskrze o ty pohlaváry, kteří nazapadali do politického rámce USA.

Ještě jeden moment Pjakin zmínil v souvislosti s datem atentátu na Fica. V týž den 15. května 2024 estonský parlament přijal zákon o použití ruských aktiv ke kompenzaci škod na Ukrajině. V souvislosti s tím se Pjakin zmínil o první zemi, která nejvýrazněji vystupovala proti Rusku od poč. ruského vpádu na Ukrajinu v únoru 2022. Tou zemí bylo Slovensko, které vystupovalo v podobě klíčového útočníka proti Rusku. Avšak Ficovo volební vítězství postoj Slovenska vůči Rusku naprosto zásadně změnilo.

Ostatní již ve videu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Rozhovory, Z Ruska se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *