Erik Best: Od „všech azimutů“ k „od všeho trochu“

Česká republika oficiálně uznává Palestinu, ale tvrdí, že ne… Je členem Mezinárodního soudního dvora, ale zpochybňuje jeho legitimitu… Chlubí se tím, že pomáhá opozici v Rusku, ale nemá tam velvyslance, který by se takovou agendou mohl zabývat…

Hovoří o vyhoštění ruského velvyslance, ale prodloužila mu vízum… Očekává, že Rusko v případě vítězství na Ukrajině zaútočí na Evropu, ale armádě zmrazila platy, aby mohla dát zálohu na stíhačkové vzdušné zámky… Chce, aby Ukrajina mohla začít zasahovat vojenské cíle v Rusku, ale nemá vlastní protivzdušnou obranu, která by se vypořádala s následky… Potřebuje Ukrajince na stavbu domů, silnic a mostů, ale chce poslat ty samé muže domů válčit… V Evropské unii vyjednala migrační pakt, pro který pak nehlasovala. Při projevu k vojenskému velení v únoru loňského roku ministryně obrany Jana Černochová (ODS) kritizovala zahraniční politiku „všech azimutů“ minulých českých vlád. Fialova vláda ji nahradila zahraniční politikou „od všeho trochu“.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *