Manlio Dinucci: Assange – vydání pozastaveno, pronásledování pokračuje

Britský nejvyšší soud dal 20. května Julianu Assangeovi možnost odvolat se proti rozhodnutí o jeho vydání do Spojených států.

Ačkoli se jedná o vítězství v konkrétní probíhající soudní pasáži, je třeba mít na paměti, že čelíme fraškovitému procesu, který trvá již pět let a je založen na porušování všech pravidel spravedlivého procesu. Britský Nejvyšší soud byl použit jako nástroj mučení při politickém pronásledování novináře, který si již bez jakéhokoli skutečného důvodu odseděl 5 let ve vězení s maximální ostrahou, na samotce, v podmínkách, které zhoršily jeho zdravotní stav, jen proto, že on, australský občan, se má zodpovídat americké justici, která ho chce soudit za špionáž a odsoudit ke 175 letům odnětí svobody.

Vysílání Pangea Grandangolo, mezinárodní tiskový přehled Byoblu, odvysílaný na kanálu Byoblu TV dne 24.5.2024:

„Zločinem“, kterého se tento investigativní novinář dopustil, je ve skutečnosti odhalení a vynesení na světlo válečných zločinů spáchaných Spojenými státy americkými.

Jeho pronásledování je varováním, které Spojené státy a jejich spojenci vydávají každému, kdo se odváží porušit jejich „pravidla“ tím, že vynese pravdu na světlo. Britský Nejvyšší soud pokračoval ve svých krocích i poté, co se objevily důkazy o pokusu CIA Assange unést a zavraždit v době, kdy byl politickým uprchlíkem na ekvádorském velvyslanectví.

Britský Nejvyšší soud mohl 20. května všemu učinit přítrž, mohl Assange propustit na svobodu, mohl alespoň rozhodnout o jeho přemístění z věznice s maximální ostrahou do místa, kde by se mohl zotavit ze svého fyzického a psychického zdraví. Místo toho pouze odložil jeho vydání do USA, čímž pronásledování prodloužil.

Faktem je, že v USA právě probíhá prezidentská volební kampaň: všem kandidátům by proto uškodilo, kdyby byl proti Julianu Assangeovi zahájen soudní proces, v němž by musely být vyjmenovány jeho „zločiny“, což by nevyhnutelně vyneslo do popředí válečné zločiny USA.

V současné době navíc hlavní univerzitní kampusy v USA křižuje silné hnutí solidarity s Palestinou, které odsuzuje válečné zločiny páchané Izraelem s výraznou podporou USA. Proto by bylo pro americký establishment nebezpečné postavit Juliana Assange před vlastní soud, protože hnutí na kampusech by se postavilo na jeho obranu. Rozhodnutí britského Nejvyššího soudu pozastavit vydání Juliana Assange do Spojených států a zároveň ho nadále zadržovat v podmínkách, které podkopávají jeho fyzické a duševní zdraví, je opět v souladu s vůlí a zájmy Spojených států amerických.

ZDROJ (překlad Zvědavec)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *