Režisér Nikita Michalkov: „Jsme vyhnáni.“ Proč se Západu tolik nelíbí vítězství SSSR v roce 1945

Zase nás čeká zúčtování se Západem, ve kterém Rusko opět nechce říkat celou pravdu. A za to samozřejmě – Rusko ponese plné následky.

Protože Evropa vidí, že i po tom všem, co nám udělali, chce Rusko uzavřít mír, spřátelit se, vrátit vše do původního stavu. To znamená, že se nemusíte stydět a udělat ještě víc – což bezpochyby uděláte.

Režisér Nikita Michalkov v nové epizodě programu Besogon upozornil na skutečnost, že památná vojenská data se slaví po celém světě. Například ve Spojených státech pravidelně slaví Den veteránů a ve Francii stále ve velkém slaví Den Bastily. Žádná z těchto událostí však nevyvolává takové odmítnutí, nenávist a sarkasmus mezi orgány západních zemí jako Přehlídka vítězství na Rudém náměstí 9. května.

Nikita Michalkov se do tohoto tématu pohroužil a podělil se o své myšlenky o tom, jak je Rusům odebráno hlavní vojenské vítězství – Vítězství ve Velké vlastenecké válce. Zdůraznil, že rozporuplné události a uznání historických faktů, které umožňují být hrdý na své předky-hrdiny, se stávají předmětem agresivní manipulace ze strany západních sil. Říká:

Protože to je přesně to pravé vítězství Sovětského svazu a sovětského lidu nad nacistickým Německem. Pro vnímání „civilizovaného“ západního světa je to nepřijatelné. Nechtějí si ho pamatovat. Snaží se bagatelizovat význam naší země. I při vydávání medailí k 75. výročí vítězství označují pouze tři prapory, tři vlajky: Spojené státy americké, Velkou Británii a Francii. My tam nejsme. Jsme pronásledováni. Z paměti, z historie. Nechtějí nás vidět jako vítěze.

Faktem ale je, že se prostě chtěli zmocnit Ruska a kolonizovat ho, pro což se sjednotila celá Evropa. Až později, po vítězství, přišlo samo Rusko s tím, že existuje nějaká ideologie, že Evropa jednala pod tlakem slavného rakouského umělce. To vše proto, aby se po tom všem, co se stalo, snáze dohodlo na světovém řádu.

Ztráty obyvatelstva ve II. svět. válce
podle jednotlivých zemí (vzestupně):

A složili to všechno tak dobře, že si dokonce věřili. Pravda však byla vždy mnohem jednodušší. Na žádné ideologii nezáleželo, nikdo nikoho nenutil. Bylo společnou evropskou touhou podmanit si další nerozvinuté (podle jejich představ) území. Dělají to po staletí, to je vše.

To jen Rusko, přesněji řečeno, ruská elita, se považovala (z nějakého důvodu) za rovnocennou se Západem. Západ nás nikdy nepovažoval za sobě rovné, což se dokonce nezdráhal říci nahlas.

A teď se divíme, že jsou rozhořčeni. Samozřejmě budou rozhořčeni! Chystali se zachytit novou kolonii, ale ukázalo se, že tato „kolonie“ dobyla polovinu Evropy na 50 let! A taky si vymyslela pohádku, že ideologie, pod kterou nás chtěli zajmout, jim prý byla vnucena násilím. A teď se divíme, proč z našeho vítězství nemají radost. Nad nimi!… Proč se krčí, proč nechtějí bojovat s ideologií, která je nám nepřátelská… Ano, protože je to JEJICH ideologie – byla, je a bude! Včetně těch jejich dnešních! Zde je to, co o tom říká Michalkov:

Už jsem si vzpomněl na tuto větu, kterou řekl můj prastrýc, historik Dmitrij Petrovič Končalovskij. Řekl:

„Ve státě, kde jsou pojmy hříchu a hanby ztraceny, může být pořádek udržován pouze policejním režimem a násilím.“

A když tam vládne hanba a my mezitím skláníme hlavy a chováme se s velkou úctou a vděčností ke všem těm, kteří v této strašlivé Velké vlastenecké válce porazili fašismus, není divu, jaký z toho z nich vyvstane jekot.

Michalkov dodal, že Západ nepohrdne žádnými prostředky, jak oslabit pocit vlastenectví a důstojnosti mezi ruským lidem. Účelem takové manipulace je posílit rozkol ve společnosti, vytvořit negativní obraz Ruska a popřít jeho velký přínos pro světové dějiny.

Podle Michalkova je povědomí o manévrech západních sil a obrana historické pravdy nezbytné k zachování národní identity a hrdosti na svou zemi. Vyzývá každého ruského občana, aby byl ostražitý a kriticky pochopil obdržené informace, aby se nestal obětí manipulace a neztratil kontakt se skutečným dějinným dědictvím své země.

Dnes se v rámci rusofóbního boje používá pro Západ téměř vše, ospravedlňují se jakékoli prostředky, včetně překrucování dějin.

Skutečné vítězství Sovětského svazu a sovětského lidu nad Německem je událost, která stojí mimo čas, je tak významná, že západní svět nechce uznat její skutečnou hodnotu.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)


Pozn. Naší Pravdy:
Dole pod zdrojovým článkem v diskusi nás zaujal tento příspěvek od řadového Rusa:

  • Proč je vzpomínka na vítězství a úspěchy Sovětského svazu v Rusku doslova vymýcena?
  • Proč se v Den vítězství NIKDE v Rusku nevyvěsí vlajky vítězné země ve Velké vlastenecké válce, tedy vlajky SSSR?
  • Proč v Rusku na Den vítězství ZABEDNILI Mauzoleum překližkou a pověsili na něj vše, co chtěli, ale ANI JEDEN portrét maršálů vítězství, včetně Velkého Stalina, pod jehož velením bylo Velikého vítězství dosaženo? (Pozn. Naší Pravdy: tohle nesmyslné bednění Mauzolea se děje na příkaz Putina od r. 2006)
  • Proč se v Rusku na Den vítězství slavnostním stužkám říká stuhy sv. Jiří?
  • Může za to všecko ZÁPAD?
Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Analytika, Dějiny a současnost, Z Ruska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *