Dr. Paul Craig Roberts: I ty, Trumpe?

Ještě jsem ani nestačil dokončit rozhovor o rychlosti, s jakou se blížíme k Armagedonu, když mě zastihla zpráva správců Trumpovy volební kampaně, ohlašující, že jim Trump právě sdělil, …

… že by ani vteřinu neváhal bombardovat Rusko a Čínu, kdyby se dověděl, že tyto zaútočily na Ukrajinu resp. na Tchaj-wan.

Čímž pravděpodobný příští americký prezident oznamuje světu, že v zájmu Ukrajiny a Tchaj-wanu, dvou umělých států vytvořených Washingtonem, je připraven zahájit třetí světovou válku.

Už tedy žádná řeč o normalizaci vztahů s Ruskem, která mu v minulosti přinesla osm let potíží a obžalob. Trump současný překonává i neokonzervativce.

Nikdo nepochybuje o tom, že už osm let je Trump pronásledován a čelí celému souboru občanských a trestních obvinění za svá shora uvedená slova o tom, že má v úmyslu normalizovat vztahy s Ruskem. Což bylo považováno za útok na rozpočet a tím též na sílu a moc amerického vojensko-průmyslového komplexu. Trump jej prostě začal ohrožovat tím, že zamýšlel uzmout mu nezbytného nepřítele.

Ředitel CIA za to nazval Trumpa zrádcem Ameriky. A v tomto duchu je dnes celé vedení západního světa oddáno válce s Ruskem. Evropští lídři říkají Evropanům, že Evropa musí být připravena na váku s Rusy.

Nikdo ve Washingtonu a jen velmi málo politických analytiků přiznává odpovědnost USA za nebezpečnou situaci ve světě. Skutečnost, že Washington svrhl vládu na Ukrajině, dosadil tam loutky, vycvičil a vyzbrojil velkou ukrajinskou armádu k opětovnému zmocnění se nezávislých republik na Donbase, podvedl Putina Minskou dohodou, falešně označil Putinovu ochranu Donbasu za invazi na Ukrajinu a využil každé příležitosti k rozšíření války, jsou prostě nepopíratelné.

Popírání reality konfliktu tak vede přímo k velké válce, možná poslední velké válce lidstva, a nikdo ze západních politiků není touto věcí znepokojen. Ti jsou možná znepokojeni jen tím, že Washington svou zástupnou válku prohrává.

A tak chybí odhodlání válku ukončit a naopak roste odhodlání rozšířit ji na válku raket dlouhého doletu s účastí jednotek NATO, která má hrozbu porážky Washingtonu na ukrajinském bojišti odvrátit.

Několik statečných amerických studentů protestuje proti izraelskému vyvražďování Palestinců, ale nikdo neprotestuje proti rychlosti, s jakou kráčíme na cestě k jadernému Armagedonu.

Americká veřejnost si toto riziko neuvědomuje nebo se o ně nezajímá. Nikde v žádné ze „západních demokracií“ nemají lidé do těchto věcí co mluvit. Západní média jsou vydána válečné propagandě. Ve srovnání s důrazem na snižování napětí, který charakterizoval dlouhou studenou válku, mohu jen usoudit, že Západ se zbláznil, není schopen rozpoznat realitu a chovat se zodpovědně.

Biden odmítl odpovědnost svého úřadu setkat se s Putinem a vyřešit nebezpečnou situaci. Místo toho trvá americký prezident na pokračování existenční hrozby pro Rusko. Všechny zprávy ilustrují spěch do války:

  • Polsko souhlasí s tím, aby byly jeho zbraně použity Ukrajinou k úderům na Rusko.
  • Evropské země se vrátily k diskusi o povinné vojenské službě.
  • USA mohou požádat další asijské země o nasazení svých raket středního a dlouhého doletu.
  • Rusko může podnítit vývoj raket středního doletu kvůli agresivním plánům NATO.
  • Nejnovější akce NATO proti Rusku se rovná vyhlášení války.
  • Jeden marginalizovaný francouzský politik říká, že NATO zatahuje Evropskou unii do třetí světové války.

ZDROJ (překlad Mgr. Lubomír Man)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Kauza Ukrajina, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *