Ing. Jiří Paroubek: Premiér Fico promluvil…

Je to neuvěřitelné, ale Robert Fico, premiér Slovenské republiky, ve včera zveřejněném videu promluvil k slovenské veřejnosti. Poprvé po vražedném útoku z 15. května. Musím říci, že toto vystoupení ve mně zanechalo velmi silný dojem.

Byl jsem hrdý na svého přítele, který byl svědkem na mé druhé svatbě. A se kterým jsem velmi úzce spolupracoval jako předseda české sociální demokracie. A to i na půdě strany Evropských socialistů. Postupovali jsme vždy ruku v ruce.

Nyní je Robert Fico po útoku atentátníka a po skvělé práci týmu Rooseveltovy nemocnice v Bánské Bystrici v domácím ošetřování ve svém bytě v Bratislavě.

V jeho vystoupení ve mně zanechal především velký dojem odpuštění atentátníkovi.

Robert Fico správně ve svém vyjádření označil za skutečné viníky vražedného útoku krvežíznivá slovenská média, a to i média veřejné služby, a nenávistnou, až zfanatizovanou slovenskou opozici.

Je dobře, že Robert Fico mluvil ve svém vyjádření tak otevřeně. Myslím, že i okoralá srdce předáků slovenské opozice musí pochopit, že cestou nenávisti není možné dále jít. Robert Fico vlastně ve svém projevu nabídl také ukončení nepřátelství mezi dnešní slovenskou vládou a opozicí.

Přislíbil také, že už na přelomu června a července se může zapojit do práce vlády. To je další silné sdělení, které svědčí o jeho velkém odhodlání dále pracovat pro Slovensko a pro slovenský národ. Slovenská opozice a média reagovala na tento projev bohužel nikoliv vstřícnými kroky a gesty, ale útoky na Roberta Fica. Zdá se, že slovenští opozičníci a slovenská mainstreamová média jsou nenapravitelní. Myslím, že k vystřízlivění hlav slovenské opozice pomohou výsledky voleb do Evropského parlamentu. Podle průzkumů veřejného mínění Ficova strana Směr posílila významně svou pozici a jasně a s převahou vede. Slovenská opozice vlastně kromě nadávek a násilí nedokáže slovenskému národu nabídnout nic konstruktivního. A slovenští občané to vidí. Myslím, že každý, kdo se zajímá o veřejné dění, by se měl na projev Roberta Fica podívat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *