PhDr. Zdeněk Zbořil: Eurovolby někteří ani neberou vážně, jenom to tak zkoušejí…

Dnes bychom si mohli říct něco o evropských volbách, jak jsou důležité nebo nedůležité, protože jak vidíme, kdo se hlásí do Evropského parlamentu, tak u některých lidí je to jen zábava a legrace.

No, ono to tak vypadá, že to ani lidi neberou vážně a že si zkoušejí sáhnout do osudí, ze kterého vytáhnou nějaký los, na který se vyhraje. A snad proto všichni předstírají, že jim jde o nějaký politický program Ten přitom tají, dokonce možná i sami před sebou. Prostě těch 21 Čechů, kteří mezi těmi 745 poslanci nemají vůbec žádnou šanci, protože a mimochodem, to fórum Evropského parlamentu je jenom apelativní. Mohli bychom dokonce tvrdit, že vlastně nemá žádnou právní legitimitu jako zastupitelský orgán. A tak se může stát, že během předvolební kampaně na sebe ti kandidující lidé nějakým způsobem upozorní. Může to uspokojit jejich ego, může se stát, že se chtějí předvést před rodinou jací jsou štramáci a spousta těch dam, které se tam hlásí v tom vidí příležitost, že se objeví v televizi. A co kdyby i kdyby neuspěly, tak třeba si jich nějaký bohatý šamstr ujme, alespoň na čas, do svého přátelského harému.

A ostatní…

A pak jsou tam lidi, kteří vědí, že je to beznadějné, ale už léta se starají o to, jako Petr Cibulka, aby opakovali své složité plány, takže je třeba ocenit jejich vytrvalost, ale také to, že oni vědí předem, že se jim vyhrát nepodaří, ale přesto to zkoušejí, aby měli možnost se někde na veřejnosti ukázat. A kdyby náhodou byli zvolení, tak je to vlastně jenom přidaná hodnota. Ale Petr Cibulka je alespoň už dávno známý.

Ale jsou tam také lidé, kteří jsou neznámí. Já jsem teď trochu zapomněl jméno nějakého lékaře, který je kandidátem té trochu pro někoho legrační malé politické strany Moravané, a ten byl skutečně nejlepší. Ani jeden z reprezentantů velkých politických stran to neměl tak v hlavě srovnané jako pan MUDr. Musil. Mluvil správně česky, nerozčiloval se a vyjmenoval všechna trápení, která může Evropská unie způsobit. Dokonce i tu svou kritiku Evropské unie neměl postavenou na tom, že jí bude zítra EU rozpouštět, ale jenom upozornil na to, co se v ní děje nekalého.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *