Transhumanismus: Konec lidstva (dokumentární film Davida Sörensena)

Transhumanismus, tj. spojení člověka a stroje, propagují světové agentury, jako je WEF a OSN, v těch nejkrásnějších barvách jako nezbytný další vývoj lidstva. Co však hrozí těm, kteří do tohoto „jablka“ kousnou?

Zejména Klaus Schwab a jeho Světové ekonomické fórum (WEF) se tématem transhumanismu zabývá již roky. Také čelní představitel WEF Juval Harari prohlásil, že člověk je hacknutelné zvíře.

Člověk budoucnosti již nemá být takový, jakého známe, ale napůl člověk a napůl stroj. Přesně o tom je transhumanismus. V budoucím světě má být každý jedinec plně ovládaný a pod neustálým dohledem. Člověk budoucnosti bude vytvořen přesně podle představ svých tvůrců. Transhumanismus by znamenal naprostý konec lidstva, jak ho známe doposud.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 komentářů: Transhumanismus: Konec lidstva (dokumentární film Davida Sörensena)

 1. Albi napsal:

  „Člověk budoucnosti bude vytvořen přesně podle představ svých tvůrců.“
  Ale nebude! Ty jejich představy dopadnou podobně jako uhlíkové stopy, green dealy snižování CO2 apod. Příroda si poradí a na přírodu ti blázniví tvůrci nemají a mít nebudou.
  Ani umělá inteligence není inteligentní, jak hlásají – nevytvořila ji příroda, ale lidé SVÝM mozkem a dodali jí jen své vlastní znalosti. Její jedinou vlastností, jíž překoná lidský mozek, je rychlost!
  Totéž podobně – nahrazovat manželství dvou hetero jedinců „manželstvím“ dvou homo.
  Jsou to neživotné fantasmagorie chorých mozků a co není životaschopné, to se nedá množit a tedy přirozeně zanikne.
  Příroda si zatím vždycky poradila, poradí si i nadále.

  • admin napsal:

   Paní Albi, dobrý večer!

   Za váš naprosto skvělý komentář – děkuji. Plně s Vámi souhlasím. Dovolím si však několik doplňujících poznámek.

   Ty jejich představy dopadnou podobně jako uhlíkové stopy, green dealy snižování CO2 apod. ►Z hlediska Matky Přírody bych to lépe nepopsal. Jenže, nejde zde o CO2 (hlasatelé bludů ohledně CO2 ve vzduchu často ani nevědí, co vlastně hlásají – ZDE), natož o Přírodu. Jedná se o nás bez nás – ZDE.

   Ani umělá inteligence není inteligentní … lidé … dodali jí jen své vlastní znalosti. ►Lépe to napsat snad ani nejde. Ředitel školy „Kostka-škola“ ve Vsetíně Dr. Karel Kostka se k umělé inteligenci vyjádřil v souladu s Vámi – ZDE.

   Její jedinou vlastností, jíž překoná lidský mozek, je rychlost! ►Opět, naprosto skvěle jste to popsala.

   Příroda si zatím vždycky poradila, poradí si i nadále. ►Příroda jistě ano, ale co lidstvo, poradí si? Chápete, co mám na mysli. Nedávná kovidová hysterie toho byla více než jasným dokladem. Společnost to nezvládla, protože plně podlehla fašizujícím opatřením elity. Ostatně, v době nacistické nadvlády v Německu v letech 1933-1945 tomu nebylo jinak. Elita se nespokojí s dosaženými výsledky, aby se nás zbavila jako obtížného hmyzu.

  • paja napsal:

   Příroda si jistě poradí, teď jde o to, jakým způsobem. Taky jde o to, jestli si s tím poradí lidstvo a tam bych tak sebevědomý nebyl. Váš příspěvek to řeší celkem pohodlným způsobem, ale tady nepomůže konstatování, že je to fantasmagorie chorých mozků, ktrá přirozeně zanikne. Ty choré mozky tu vládnou už stovky, možná tisíce let, ale zaniknout se jim jaksi nechce.

   • Albi napsal:

    To máte asi pravdu, ale jak je vidět, ani lidstvu se nechce podřídit se jejich příkazům.
    Zatím to dobře nevypadá, ale za pozadím války na Ukrajině se začíná objevovat jiný obraz světa.
    Nečekejme, že bude ideální (to není a ani nebude žádný společenský řád), že se bude líbit každému a že nastane ze dne na den. Ale co lidé stvořili, to mohou buď odmítnout, nebo v tom pokračovat. Záleží, kterou cestu si vyberou.

    A nevěřím, že si vyberou cestu své vlastní likvidace.
    Zatím se tak nestalo – zanikly jen nějakým způsobem „dehumanizované“ civilizace, ale lidstvo jako takové přežilo.

   • Albi napsal:

    Ani lidstvu se zaniknout nechce, jinak by se to už dávno stalo.
    Zanikají pouze dehumanizované civilizace, tedy vlastní vinou neschopné se dále vyvíjet.

    • admin napsal:

     Paní Albi, zdravím Vás!

     No, cosi na Vašich slovech je, to ano. Říše římská, nacistická Třetí říše… Jenže, poněvadž jsem prožil třicet let v ČSSR, tedy pod vlivem SSSR, kladu si dodnes naprosto zásadní otázku. Co doopravdy stálo za rozvratem SSSR, tedy, následně, i celého evropského socialismu? Byla snad sovětská společnost dehumanizovaná, jak jste popsala zánik civilizací v minulosti?

     Proč to zmiňuji. Dokud byl SSSR, navzdory chybám, které tam zcela zákonitě byly (a kde nejsou, že?), nikdo tehdy v SSSR nerozlišoval Rusy, Ukrajince, Židy, Armény, Estonce atd. Byl jeden sovětský lid a hotovo. A války tam žádné nebyly, tedy ani Putinovy řeči o banderovcích. Rozumíte, tohle mám na mysli.

     P.S.
     Ten Váš poslední příspěvek jsem smazal, jen doufám, že jsem něco nepokazil. )) Pokud ano, omlouvám se, rád to napravím. To víte, je mi už přes šedesát. )) Vašek

     • Jana napsal:

      Ne ne, nic jste nepokazil, naopak znovu děkuji.
      K vašim slovům:
      Za „dehumanizovanou“ společnost dnes považuji tu „partu“, která se nijak netají svým plánem jako je: „zlatá miliarda“, 15-ti minutové město, dohled nad veškerými údaji nad všemi konkrétními lidmi, nahrazení měny (peněz) „sociálními kredity“ apod. Platí pro všechny, mimo té jejich „bubliny“ a ani netuší, že bez těch lidí, které mají za obtížný póvl, nepřežijí ani ONI.
      K Ukrajině:
      Dnes už se (ještě) dají dohledat informace, uveřejněné v KSB (Konceopce společné bezpečnosti), což – jak jinak – mnozí považují za „konspiraci“.
      Podle ní ten „pád“ ruského socialismu jde na vrub trockisty Chruščova, který stál i za mnohem většími oběťmi než byly stalinské čistky. Právě on vyžadoval po Stalinovi schválení „kvót“ (jak charakteristické pro dnešní EU) na počty lidí určených k popravě nebo zavřených do gulagů, což potom všechno připsal Stalinovi. I Stalinův „kult osobnosti“ je jeho dílo.
      Dále:
      Ukrajina i Ukrajinci jsou – dá se říci „Rusové přeškolení na Ukrajince“ a stojí za tím velmoci – překvapivě hlavně Rakousko-Uhersko.
      Kdo, proč a jak to naplánoval a provedl, je zde:
      http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/

      No a po Chruščovovi až k Jelcinovi – samý trockista a nejspíš i obdivovatel agresivního Západu – viz třeba Gorbačov a jeho „kariéra“ – z velkého vůdce SSSR propagátor amerických kečupů. 🙂

      Omlouvám se za délku, jinak jsem to zkrátit nedokázala.

     • Albi napsal:

      Přečetla jsem ten odkazovaný článek od Ireny Anery. Výborně napsané. Ještě si musím najít čas na ta videa.

      A promiňte, musím se vrátit k prvnímu vašemu příspěvku ve vláknu. Opět moje chyba – jsem tu prvně a ve všech diskuzích jsou diskuze jinak organizované.
      Trvalo mi, než jsem našla zdejší systém, jak pokračovat v diskuzi.

      A teď to vysvětlení – původně jsem chtěla zareagovat na vaše slova z P.S. „To víte, je mi už přes šedesát.“, ale pak jsem si řekla – koho to může zajímat a to byla ta chyba. Takže – na rozdíl od vás mám o 20 víc, občanským jménem Jana – a protože Jan se ve všech diskuzích objevuje často tolik, že není jak je odlišit, tak abych já – dezolátka – těm ostatním třeba nekazila pověst, nakonec jsem si vybrala nick jiný.
      A protože tady jsem ještě nenašla způsob, jak natrvalo uložit požadované údaje, pokaždé je kliknutím zadávám znovu.
      Jenže – v řádku „Jméno“ se mi stále objevují jiná jména-pokusy, odstranit nejdou a zřejmě jsem si nevšimla, resp. nezkontrolovala, co odesílám.
      Fakt se moc omlouvám, už se mi to stalo několikrát a jistě ještě někdy stane. Jinak jsem moc ráda, že si zřejmě názorově rozumíme.

      Přeju hezký víkend, meteorologové včera strašili, že v Německu řádí silný vichr až orkán a v neděli prý má dorazit i sem. Ale třeba se jejich předpověď, tak jako už často nevyplní.

      • admin napsal:

       Paní Jano,

       zkuste to znovu, tedy s tím uložením Vašich vstupních údajů (jméno a e-mail). Snad to již půjde. K Vašemu, ale i mému věku. Buďme oba rádi, že nemáme ani o rok méně, neboť to, co se na to dnešní mladé pokolení chystá, bude opravdu hrůza. Ovšem, mladí lidé, až na osvícené výjimky, si tohle nepřipustí. Drogy je drží v sevření. Těmi drogami mám na zřeteli nejen pervitin atd, ale i TV a školní výuku skrze dějepis. Je to děs, a to doslova.

       K počasí. Seznam.cz aj. bulvár vždycky z komára učiní vola. Mě zajímá jen web ČHMÚ, ostatní je šrot. )) A ještě, když už jste zmínila to počasí. Všimla jste si, nakolik sdělováky dělají z národů naprosté debily v souvislosti s CO2? To je až neuvěřitelné…

       • Albi napsal:

        Všimla – a nejen s CO2.
        Uložení údajů – díky za info, už jsem to napravila.

        Já mám už několik let tzv. „norské počasí“ – předpověď po 1 nebo 3 hod. – podle výběru a pro region a místo podle vašeho výběru. A je možné si navolit i jiné místo v Evropě pro informaci třeba před dovolenou.
        Na konci tabulky jsou potřebné informace.

        A ještě k těm dětem a mládeži – to máte bohužel pravdu. Ony už celý svůj život prožily v jiném prostředí než my a život bez barevné dálkově ovládaná TV, mobilů, elektrických kol a koloběžek, McDonaldů na každém rohu ….. ale taky za čas s muslimskou a jinou hrozbou – tu ještě nevidí, ale přijde.
        Vlastně mají dost smutný život – přes diskotéky, drogy i alkohol – kamarádství se moc nepěstuje, takže většinou žijí jen virtuální život přes mobil či počítač.
        Možná proto jsou ty drogy dnes lákavější než dřív.

        Ještě – málem jsem zapomněla – to video s p. Kostkou – hned v úvodu: Jeho IQ = 176 podle evropských norem, 206 podle norem amerických – to je chytře vymyšleno …. takhle se žádný Evropan nevyrovná Američanovi, který má tím nezadatelné právo cítit se hegemonem. 🙂

   • admin napsal:

    Pane Paja, vítejte!

    Chorým mozkům se zaniknout nechce, protože je drží pohromadě trojjediný bůh, tedy moc, majetky a peníze. Nás dole jen ideologie. A taky morálka, avšak ta jaksi mizí i mezi námi dole. Viz nedávná doba kovidová, kdy mnozí naši drazí spoluobčané dokonce donášeli po vzoru Protektorátu z let 1939-1945 na ty z nás, kdo se nepodvolil fašizoidní tyranii kovidismu. A nedělejme si příliš naděje, ONI to celé šílenství zopakují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *