Dr. Ing. Jan Campbell, Ph.D.: Jak další národ ztrácí rozum

Hlava kyjevského režimu Zelenskij podepsal 26. června zákon, který určuje status angličtiny jako jednoho z jazyků mezinárodní komunikace v zemi. V tomto kontextu se nabízí následující krátká úvaha na téma jednoduchého problému z moderního života.

Dáno: existuje území, kde je podle oficiálních údajů ze sčítání lidu jazyk R (ruština) mateřským jazykem 30 % obyvatel a hovoří jím plynně téměř 100 % obyvatel. A jazyk A (angličtina) není rodným ani pro 0,01 % populace a jen několik procent jím do určité míry mluví.

Současně je zakázáno používat jazyk R (ruštinu) na veřejnosti ve všech sférách života a jazyk A (angličtina) získává oficiální status s požadavkem na jeho povinnou znalost pro mnoho kategorií občanů.

Otázka zní: jak určit status takového území a kdo ztratil rozum? Národ to určitě není!

Angličtina se de facto stává druhým úředním jazykem na Ukrajině, podobně jako je tomu u Českých drah, které si ještě k tomu vybraly hned ten správný americký dialekt. Nevím zatím jaký anglický dialekt bude povinným na Ukrajině. Jedno je ale jisté podle nového zákona: státní zaměstnanci kategorií „A“, „B“ a „C“ (celé vedení ministerstev, odborů atd.); vedoucí představitelé místních samospráv a jejich zástupci; vojenští důstojníci vykonávající vojenskou službu na základě smlouvy; policisté středních a vyšších policejních služeb, státní zástupci, vedoucí a členové dozorčích rad státních podniků, státních vědeckých institucí a vysokých škol atd. atd. budou muset mluvit a pracovat v angličtině. Idiomatickém a složitém jazyce.

To znamená, že špička administrativního a bezpečnostního aparátu musí dobře znát jazyk, ve kterém dostává pokyny z Londýna a Washingtonu, aby byly příkazy rychleji a jasně prováděny.

Kromě toho:

Aby neobtěžovali reprezentanty otrokářů, kteří se ocitnou na kontrolovaném území, bude jim poskytnuta možnost komunikovat s úřady pouze v angličtině, pasové a všechny jiné doklady vystavené v angličtině nebudou vyžadovat překlad a všechna oficiální internetová zastoupení úřadů budou mít anglickou verzi.

Aplikace Diya (ukrajinská obdoba českého portálu Veřejné správy) již zobrazuje dokumenty v angličtině. Světe, div se!

A to vše před vojenskou porážkou Ukrajinské armády, rozdělením státu a představitelnou přítomností cizích vojsk a občanů (NATO, ale i odjinud, včetně KLDR) na území, které se dnes nazývá Ukrajina.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů: Dr. Ing. Jan Campbell, Ph.D.: Jak další národ ztrácí rozum

 1. Albi napsal:

  Nu – vlastně je to dobře. Skoro geniální! Zvlášť v té době těsně před porážkou.

  Naučit se cizí jazyk z týdne na týden, není zrovna legrace a hlavně se nedá úředně nařídit a během několika dnů získat i potřebnou praktickou zkušenost v orientaci.
  Prostě budou ještě větší zmatky a chyby. Jediný klad – válka skončí o to dříve.

  PS: Zelenskij se možná dočká „nesmrtelnosti“ – vejde do historie jako génius, který dokázal vyzmizíkovat „svůj“ národ lépe, než jakákoliv rozsáhlá přírodní katastrofa.
  Kam se na něho hrabe Vesuv – tomu padly za oběť „jen“ Pompeje a Herculaneum, Zelenskému celá země.

  • admin napsal:

   Souhlasím. Jen bych netvrdil, že válka na Ukrajině skončí brzy:
   https://nase-pravda.net/2024-02-24-02/

   • Albi napsal:

    Zítra to nebude, samozřejmě.
    Jak vidím, odkaz je z 24.2. a situace za ty měsíce dost rychle graduje.
    Např. z dnešní dnešní analýzy MAP:
    https://www.michalapetr.com/map-2028-putinovo-posledni-varovani-washingtonu-zautocime-na-vas-rusky-iskander-si-hrave-poradil-se-svym-us-protejskem-video-prazsti-fialovi-aparatcici-mohou-slavit-jaderna-valka-bude/
    V souvislosti s tím, jak ruská armáda zničila na Ukrajině raketomet dodaný USA, píše ve druhé polovině článku např.:

    (Zelenskij) do běla rozzuřil Putina, takže rozvázal ruce Bělousovi. Když jsem si poslední měsíce prohlížel videa s Bělousovem, uvědomil jsem si, proč Putin poslal Šojgu do důchodu. Šojgu je proti Bělousovi v podstatě hodný a neškodný dědeček. Z Bělousova mrazí. Je to extrémně inteligentní technokrat, který celá desetiletí řídí některé významné aktivity ruské pravoslavné církve a vypadá to, že je buď “inteligentní pravoslavný asketa a fanatický ruský národovec”, a nebo “mimořádně prohnaný politik a bezskrupolózní technokrat moci”.
    Bělousov včera pohrozil USA, že jim začne sestřelovat jejich špionážní prostředky, bez kterých jsou Zelenskému moderní západní zbraně k ničemu. Ještě nikdy nedošlo mezi USA a Ruskem nebo SSSR k takové přímé eskalaci. A to přitom Bělousovo včerejší ultimátum Pentagonu není ničím, proti slovům samotného Gosudara.

    • admin napsal:

     Co se Šojgu týče. Ten člověk v armádě nesloužil ani minutu. Je nevoják. Přesto ho Putin před Bělousovem jmenoval do role ministra obrany RF. Je to jasné, v Rusku vládne kmotrovství. Role Putina jako prezidenta je stále více sporná. Jeho biblí je filosofie Ivana Iljina. Zapomněl ruský prezident, kým byl před pádem SSSR. Zato ale si pamatuje, že ho nikdo v r. 1999 nevolil. Byl jmenován Borisem Jelcinem, jemuž z vděčnosti za ty dary nechal postavil za miliardy peněz velkolepý palác v Jekatěrinburgu pod názvem JELCIN-CENTR, přesně v duchu carských zvyklostí. A tam se schází největší sebranka tohoto světa, asi jako i v Davosu. Pravda, Valerij Pjakin tohle nezmiňuje.

     P.S.
     Ani ministr Bělousov v armádě nesloužil. Zato ale Bělousov je člověk z týmu Germana Grefa. Tito lidi daleko k politice WEF Klause Schwaba rozhodně nemají: https://nase-pravda.net/2022-12-17-04/

     • Albi napsal:

      O Jelcinovu paláci čtu poprvé, ale o Grefovi jsem četla už někdy v době začínajícího Covidu- a nic pěkného. Bohužel už ten článek nenajdu. Ale bylo to něco podobného, co jste o něm napsal.

      • admin napsal:

       Paní Jano, klidný večer.

       German Gref patří mezi Putinovy spřízněné duše. Stejně jako prohitlerovský ruský filosof Ivan Iljin. Je to v posledních měsících dost závažné téma na ruských web. stránkách, diskuse pod články na toto téma jsou v Rusku doslova ve varu, protože Putin a Dugin se ideolog. opírají právě o Iljina. A mluvčí ministerstva zahraničí RF Maria Zacharovová či hlásné trouby Kremlu jakbysmet. Je to opravdu katastrofa, nakolik morálně hluboko klesla celá oligarch. šlechta v Rusku. Může Putin a spol kecat o denacifikaci na Ukrajině co chce, když doma skrze sdělovadla naprosto nepokrytě podporuje faš. ideologii Ivana Iljina. Nemám slov. Ve školních osnovách a ve sdělovadlech RF se jako červená nit vine program desovětizace a dekomunizace. Ve stínu války na Ukrajině se jedná o vrchol cynismu. Takovou míru mravního bahna a pokrytectví jsem snad ještě neviděl.

       K honosnému paláci v duchu carských manýrů pod názvem Jelcinovo středisko Vám, paní Jano, předkládám tento dokument (česky, ovšem, sotvaco najdete). Ruští vlastenci tuto honosnost nazývají jako citadelu lži za naše peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *