Stephen Clarke: Poté, co jsem se vzdal sledování televize, zaznamenal jsem na sobě kladné změny

Stephen Clarke, trenér ze Skotska, strávil celý život sledováním televize doma a připadalo mu to jako běžná činnost. Po práci sledoval filmy nebo televizní pořady. Při zdravém životním stylu nezaznamenal žádné zjevné záporné účinky sledování televize, ale nakonec přišel na „nezjevné vedlejší účinky“.

Televizní programy neustále vyvolávají strach
a nutí nás, že se všichni potřebujeme chránit

Poté, co se muž vzdal sledování televize, zaznamenal na sobě pozitivní změny:

Cítil jsem zápornou energii, kterou jsem získal z filmů a pořadů, které jsem sledoval. Drama, násilí, stres, nemluvě o modrém světle z obrazovek pozdě v noci, které aktivovalo a vzrušovalo můj nervový systém, což vše ještě zhoršovalo.

Clarke popisuje televizi jako „stroj na hypnózu“, říká, že modré světlo spolu s blikajícími obrazy, které se neustále mění rychlým tempem, činí vyprávění součástí vašeho podvědomí.

Zprávy nám neustále dávají důvody ke strachu, proč se od sebe lišíme a proč se všichni musíme chránit.

Cítil, že pod vlivem televize své myšlenky nezpracovává, ale spíše je přehlušuje, své emoce a svou energii. Místo toho, aby s nimi pracoval, začal ztrácet jasnost a vizi života.

V mém životě došlo k velkým změnám a já jsem přehlušil své pocity tím, že jsem se večer díval na televizi, místo abych dělal to, co jsem měl. Bylo mi to nepříjemné. Naše mysl se neustále učí a je „programována“ prostředím. … Náš nervový systém se přizpůsobuje podnětům, které zažívá, ať už v reálném životě nebo na obrazovce.

A tak se rozhodl situaci změnit.

Život bez televize

Jakmile jsem se rozhodl odstranit televizi ze svého života, bylo to snadné.

Otec tří dětí se začal učit novým věcem, jako je dřevořezba, hra na ukulele a další. Kromě toho se mohl více věnovat četbě knih, vaření, cestování, pořádání akcí a pobytů pro ty, kteří chtěli být více blízko sobě, druhým a přírodě.

Poté, co se muž vzdal sledování televize, zaznamenal na sobě kladné změny. Poté, co večer vypnul televizi, začal Clarke mnohem více vařit. Kromě různých aktivit si Clarke dokázal najít čas na zpracování svých pocitů, čtení naučných knih a budování pozitivních vztahů s lidmi kolem sebe.

Každý měsíc bez televize mi dává více jasnosti o tom, co dělám a jak se rozhodnu žít. Moje vztahy se mění, stejně jako můj pracovní život.

Rozdílu si všimli i jeho přátelé a rodina

Mnohem více jsem si uvědomoval svou vlastní energii, myšlenky a emoce, kterých není vždy snadné si všimnout. Některé věci, které byly po desetiletí pohřbeny v mém podvědomí, vyplouvají na povrch.

Poté, co se muž vzdal sledování televize,
zaznamenal na sobě pozitivní změny

Sdílel příklad ze svého života a vyprávěl, jak si po srdečném rozhovoru s přítelem všiml, „jak jsem byl citlivý na jeho energii, na jeho pocity a dokonce i na to, odkud pocházejí“.

Vzhledem k tomu, že sledování televize nebylo pro Clarka závislost, ale spíše zvyk, snadno se rozhodl toho nechat. Není to však poprvé, co vědomě provedl ve svém životě tak výrazné změny.

Před několika lety přestal pít alkohol, což má podle jeho slov pozitivní dopad na jeho společenský život.

Sdílí své porozumění se světem

Clarke se o své pozitivní změny podělil se světem v příspěvku na sociálních sítích, který se stal virálním a získal více než 82 tisíc komentářů. Uživatelé internetu sdíleli své myšlenky o životě bez televize. Jeden z uživatelů sociálních sítí napsal:

Televize jsem se zbavil před šesti lety a nelituji.

A další z uživatelů k tomu připojil:

Přestal jsem sledovat televizi a teď jen čtu a změny se dějí exponenciálně. Finanční, romantické, ve všech směrech.

Poté, co se muž vzdal sledování televize,
zaznamenal na sobě kladné změny

Clarke se učí řezbářství. Pro ty, kteří by chtěli změnit svůj život, Clarke řekl:

Vaše tělo a mysl se přizpůsobí prostředí, které pro něj vytvoříte, takže váš úspěch je naprosto programovatelný. Hlavní je se tohoto procesu aktivně účastnit a ne se mu pasivně podřizovat.

Clarke televizi úplně nevyškrtl ze svého života, ale když ji sleduje, snaží se z ní mít prospěch.

Čas od času se dívám na filmy se svými syny, říká. Rádi sledujeme Hvězdné války a poté hodně mluvíme o světle a temnotě, lásce a strachu, stejně jako o hlubších filozofiích.

Poté, co Clarke sdílel svůj příběh se světem, doufá, že demonstruje výhody života bez televize. Pevně ​​věří v propojení a doufá, že lidé z celého světa budou usilovat o jednotu se sebou, jeden s druhým a se Zemí.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Balzám na duši. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *