Pár otázek na Marii Zacharovovou aneb Rusko ideologicky směřuje k témuž, s čím bojuje na Ukrajině

V pořadu Vladimira Solovjova ze dne 1. července 2024 (ZDE) jste se rozčilovala nad tím, že na Západě nemají problém s oslavováním fašismu a fašistů.

Viz například podle vašich slov zvolení antisemity Birju Dattaniho hlavním komisařem Kanadské komise pro lidská práva či oslavování ukrajinského fašisty Jaroslava Hunky z divize SS Haličina v kanadském parlamentu. Ano, to je samozřejmě hodné odsouzení. Ale nechtělo by si napřed Rusko zamést před vlastním prahem?

Co centrum fašisty Ivana Iljina při Ruské státní humanitní univerzitě? Fašisty, který se tak sám hrdě nazýval?

Předseda ruského parlamentu Vjačeslav Volodin

Předseda ruského parlamentu Vjačeslav Viktorovič Volodin s ním očividně také nemá problém a raději se snaží umlčet lidi, kteří na tento rozpor poukazují. V Nedělních zprávách společnosti VGRTK na něj Dmitrij Konstantinovič Kiseljov přímo pěl ódy. A není divu, vždyť sám by rád postavil pomník fašistovi Pjotrovi Nikolajeviči Krasnovovi, hitlerovskému generálovi. Není snad společnost VGTRK státní společností?

Vy sama, pokud vím, nemůžete přijít na jméno Josifu Vissarionoviči Stalinovi, vrchnímu veliteli, jež stál v čele Rudé armády, která fašisty ve Velké vlastenecké válce porazila. Té bolševické Rudé armády s rudými komisaři. Ale to je přesně to, co takovým, jako jste vy, nejde pod nos. Cituji váš komentář: „Vedoucí představitelé států, kteří likvidovali svůj vlastní národ, hoří v pekle dvakrát více než ti, kteří likvidovali cizí!“ (ZDE). Víte, jaká je definice fašismu v Koncepci sociální bezpečnosti vnitřního prediktoru SSSR? Ve zkratce, že fašisty jsou ti lidé, kteří ze svého upřímného ideového přesvědčení schvalují a obhajují zřízení, ve kterém menšina parazituje na většině. A vy, jestliže jste se postavila proti Stalinovi, stojíte v jejich řadách.

Možná to je ten důvod, proč se nyní fašismus ve světě tak obrozuje? Vy sami jste v Rusku pošpinili bolševiky i to, co dokázali přinést lidem na celém světě. Spravedlivější společnost, ukázali jim, že když se opravdu chce, tak to jde. Takoví jako vy ovšem to, čeho oni dosáhli, úspěšně pohřbívají a přitom se nestydíte upřímně rozčilovat nad nespravedlností Západu?! Kde se ve vás bere ta schizofrenie a drzost?! Napřed proveďte pořádný rozbor toho, co se skutečně stalo po převratu Chruščova a jeho kumpánů s do té doby dobře fungující Stalinovou ekonomikou.

Údajů k tomu máte k dispozici dost a dost, ale raději děláte, že je nevidíte. Nebo se namáhejte přečíst si analýzy těch, kteří se to obtěžovali udělat místo vás, například v pracích vnitřního prediktoru SSSR. Jednou z těch velmi dobrých je Ford a Stalin, o tom, jak žít lidsky (ZDE).

Potom možná nebudete při přehlídce k Vítězství 9. května zakrývat překližkou Leninovo mauzoleum, k jehož podnoží byly odhazovány nepřátelské prapory nacistických jednotek a ze kterého byla přijímána Vítězná přehlídka v roce 1945. A před vlajkou Vítězství neponesete vlasovskou trikolóru, pod kterou v té Velké vlastenecké válce bojovali nepřátelé podílející se na genocidě ruského mnohonárodnostního národa! Pokud nezačnete od sebe, nečekejte, že to na Západě udělají za vás!

Čtenářům přidám překlad článku Nikolaje Viktoroviče Starikova ze 6. března 2016 pod názvem Stalin a Máša Zacharovová (ZDE), který nijak neztratil na své aktuálnosti.

Nedávno se hlavní blondýnka ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovová projevila ze zcela nečekané stránky. Tato dáma, ve všech ohledech tak příjemná, veřejně vykládala o miliónech lidí údajně postřílených Stalinem a průzračně naznačila, že Stalin byl „vlastně“ horší než Hitler.

Někteří z vás teď namítnou, vždyť od blondýnek se nic jiného čekat nedá! Někdo připomene i nezapomenutelnou madame Psaki, která si pletla Zanzibar se Špicberky. Ale mně z nějaké důvodu moc do smíchu není.

Hlavní mluvčí ruského ministerstva zahraničí bezstarostně opakuje přestavbová klišé, s jejichž pomocí byl poražen Sovětský svaz. Jestliže byly popraveny „milióny a milióny“ lidí, a pokud je Stalin horší než Hitler, pak by se dnešní Rusko mělo urychleně vzdát tváří v tvář „humanistickému“ Západu, začít činit pokání a vyplácet reparace. Tedy začít dělat to, co po nás naši starší, mladší a další „partneři“ požadují: Kát se a platit! Platit a kát se!

Samozřejmě je možné naivně zatřepat dlouhými řasami a zvolat: „Co s tím mají společného reparace, mluvíme-li o represích?“ To lze udělat a hrát si takříkajíc na blbého. Ale my přece dobře víme, že to spolu souvisí přímo. Existují dvě koncepce sovětské minulosti. Opakuji, že dvě hlavní koncepce a ne dvaadvacet nebo dvě stě. Tyto dvě koncepce minulosti se přímo promítají do naší přítomnosti a blízké budoucnosti.

Podle první koncepce dějin SSSR se jednalo o řetězec nevídaných zločinů, za které se nyní musíme věčně kát. Přičemž samotný SSSR byl výsledkem krutého a nesmyslného experimentu, zosnovaného ve jménu bláznivých a očividně nerealizovatelných cílů. Z čehož plyne, že sovětská praxe, sovětské státní normy a standardy, sovětské směřování zahraniční politiky, že to vše musí být přehodnoceno a přizpůsobeno těm „celosvětovým“ – kterými jsou samozřejmě ty západní. Tohle bylo provedeno v devadesátých letech za liberálního skřehotání o stalinských represích. Ale existuje i druhá koncepce, více korespondující se životem národů naší rozlehlé vlasti. A podle této koncepce byl Sovětský svaz historickým pokračovatelem Ruského impéria. A byl to výslovně velký Sovětský svaz, který předal současnému Rusku dědictví, jak se rozvíjet a vítězit v současném světě.

Jak vidíme, je Máša Zacharovová přívržencem té první teorie. A to je tragédie! Ani tak její osobní jako spíše tragédie ministerstva zahraničí Ruské federace a nás všech, protože to budeme my, kdo bude muset nakonec řešit důsledky ideové pokřivenosti ruské „elity“.

Michail Gorbačov

Vždyť ta skutečnost, že má Marie Zacharovová otevřeně liberální pohled na dějiny, není jen tak. Vůbec to není náhoda. Stejně jako nebylo náhodou, když oslavenec Gorbačov vyzpěvoval v ukrajinštině pod taktovkou Makareviče. Jako není náhoda, že sympatizantka Majdanu Světlana Mironjuk stanula v čele tiskové služby Sberbanky v době, kdy na území Ukrajiny militanti z Pravého sektoru ničili pobočky této banky.

Nezdá se vám, že nás naše „elita“ při první příležitosti zaprodá se vším všudy? Což nás znovu vrací Josifu Vissarinoviči Stalinovi, jenž nemilosrdně zatočil s nadutou „elitou“, která ztratila kontakt s obyčejnými lidmi.

Pokud jde o praktiky NKVD, tak ty byly různé. I kruté a někdy nespravedlivé.

Winston Churchill

Ale v SSSR se nestalo nic podobného jako Křišťálová noc v Německu za Hitlera. V SSSR nedošlo k vyvraždění 150 000 občanů bez soudu, které posvětil de Gaulle po válce v rámci vypořádání se s kolaboranty. Nedocházelo k žádnému střílení ženských demonstrací, k deportacím bezprizorních dětí do pracovních táborů v malarických bažinách Austrálie. Tohle už je k panu Churchillovi. Byl to on, kdo prosazoval sterilizaci části populace ve jménu očisty světa od genetického odpadu! A za 2. světové války právě on společně s Rooseveltem provedl nejmasovější a nejnesmyslnější vyvraždění civilistů v celých dějinách lidstva vybombardováním Drážďan.

Velmi mě zajímá, proč nám Máša Zacharovová nevypráví o strašlivých de Gaulleových katech a Churchillovi a dál pošlapává památku generalissima, který organizoval vítězství Ruska v té nejstrašnější válce? Já odpověď znám a zajímalo by mne, co si o tom myslíte vy! /konec článku/

No já si o tom myslím to, co jsem uvedla výše, že dokud se Rusko nevypořádá s těmi lidmi, kteří provedli převrat už v době Chruščova a postupně vedli řízení SSSR k degradaci, aby lidi přesvědčili, že tudy cesta nevede, tak lépe nebude! Tam se to zamotalo a odtud je to třeba začít rozmotávat, ale s takovými lidmi v čele Ruska jako je Marie Zacharovová, pod taktovkou oligarchátu a s obyčejnými lidmi, kteří považují zřízení, kde menšina parazituje na většině, za něco normálního, přestože za sebou mají zkušenosti bolševiků, jsou vyhlídky dost neradostné…

A jako dodatek dám odkaz na dvě videa v ruském jazyce, kde je rozebíráno, co za člověka byl Iljin, který se mimochodem také považoval za velkého „vlastence“! Takže jen vlastenectví asi nebude tou cestou, jak z toho ven.

Životopis Iljina, reakcionáře a fašisty, před 2. světovou válkou:

I.A. Iljin – filosof fašismu ve Světové válce i po ní:

Irena Aneri (ZDROJ)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Dějiny a současnost, Z Ruska. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *