Dr. Paul Craig Roberts: Rusko konečně uznává, že je ve válce s Washingtonem

4. červenec je den, kdy dostáváme naši každoroční dávku vlastenecké propagandy, která nás zabalí do sebespravedlnosti, která umožňuje Washingtonu vést jeho války.

Washingtonu to dlouho procházelo, ale nyní nás přivedl do konfliktu s mocným protivníkem.

Podle zpráv Rusko reagovalo na útok Washingtonu kazetovou bombou na civilisty na Krymu informováním Washingtonu, že obě země jsou nyní ve válce. Co to znamená, pokud vůbec něco, se teprve uvidí. Nezdá se, že by to ve Washingtonu vyvolalo nějaké zděšení.

Ve skutečnosti horká válka mezi Ruskem a Washingtonem začala v roce 2008, kdy Washington překvapil Putina tím, že poslal do Jižní Osetie Američany vycvičenou a vybavenou gruzínskou armádu.

Američany sponzorovaná invaze měla za následek smrt civilistů a ruských mírových strážců. Ruské armádě trvalo pouhých 5 dní, než porazila Američany vycvičenou gruzínskou armádu, takže Washington neměl čas se více zapojit.

Putin byl opět překvapen, když Washington v roce 2014 svrhl ukrajinskou vládu. Následovalo pronásledování a vraždění donbaských Rusů.

Donbas požádal, aby byl znovu začleněn do Ruska jako Krym, ale Putin to odmítl. Místo toho se Putin snažil udržet Donbas na Ukrajině Minskou dohodou. Ukrajina a Donbas souhlasily a Francie a Německo souhlasily s prosazováním dohody, ale ve skutečnosti byla dohoda použita k oklamání Putina, zatímco Západ vybudoval a vybavil velkou ukrajinskou armádu, aby znovu dobyla samozvané donbaské republiky.

V únoru 2022 byl Putin donucen Washingtonem bránit donbaské Rusy před vyvražděním, jako to Izrael dělá Palestincům.

Ale Putin omezil ruskou intervenci způsobem, který zabránil Rusku získat rychlé vítězství, než by Washington mohl zapojit Západ a rozšířit válku. Nyní jsou Putinovi „předloženy“ americké rakety mířící na ruské civilisty a francouzské jednotky na Ukrajině. 

Washington je ve válce s Ruskem od roku 2007, kdy Putin na mnichovské bezpečnostní konferenci řekl, že Rusko nepřijímá unipolární svět Washingtonu. Tato výzva proti hegemonii Washingtonu dala Putinovi cíl.

Nyní, o 17 let později, Putin uznává skutečnost, že Washington a Rusko jsou ve válce. Otázkou je, co Putin udělá se svým opožděným uznáním reality?

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *